GKS partnerem „Katowickich Kilometrów Dobra”

01.03.2018 13:31

GKS Katowice został partnerem akcji „Katowickie Kilometry Dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży.”

W katowickim Pałacu Goldsteinów odbyła się konferencja prasowa otwierająca akcję „Katowickie Kilometry Dobra. Dla odmiany życia dzieci i młodzieży.” Odbywa się ona w ramach 5. edycji ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. Honorowymi goścmi konferencji byli prezydent miasta Katowice - Marcin Krupa, prezes GKS-u Katowice - Marcin Janicki, wiceprezes zarządu Katowickiej Strefy Ekonomicznej - Ewa Stachura-Pordzik oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach - Monika Bajka. 

Celem inicjatywy „Kilometry Dobra” jest wsparcie organizacji pozarządowych. To międzynarodowa kampania dobroczynna stworzona przez Polski Instytut Filantropii, w której organizacje partnerskie zbierają fundusze. W Katowicach będzie to pomoc dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Kampania rozpoczyna się 3 marca i potrwa do 3 czerwca. Uczestnicy pozyskują Darczyńców poprzez akcje w swoich miastach - wystawy, koncerty, wydarzenia sportowe, zbiórki do puszek, przelewy internetowe, darowizny od przedsiębiorców, firm, osób indywidualnych, aukcje, sprzedaż gadżetów i wiele innych często zaskakujących pomysłów. Kilka dni przed finałem zebrane pieniądze zamieniane są na złotówki i układane w ciąg monet. 

- W poprzednich edycjach do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 3,2 miliona złotych na realizację 130 projektów - mówi prezes Monika Bajka. - To świetny pomysł, symboliczne pokazanie, że dobro można zmierzyć. Istotne jest to, że nie jest to jednorazowa kampania. Jest czas, by zrobić wiele dobrych wydarzeń wokół szlachetnego przedsięwzięcia - dodaje. Do pomocy Anioły zaprosiły wielu partnerów, wśród nich m.in. Miasto Katowice oraz GKS. W naszym mieście ambasadorami akcji zostali trenerzy trzech sportowych sekcji - Piotr Gruszka, Jacek Paszulewicz i Tom Coolen

- „Kilometry Dobra” są inicjatywą, która szczególnie zasługuje na wsparcie - mówi prezydent Marcin Krupa. - Przede wszystkim ze względu na szczytny cel, ale również dlatego, że znakomicie wpisuje się w ideę budowania społeczeństwa obywatelskiego, którego istotą jest wzajemna pomoc. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców i katowickie firmy do zaangażowania się w ten wspaniały projekt - dodaje. W Katowicach pomoc otrzymają dzieci wykluczone społecznie m.in. przez biedę. - Angażujemy się, bo możemy i chcemy - mówi prezez Marcin Janicki. - Z panią Moniką współpracujemy już wiele lat. Dom Aniołów Stróżów to gwarancja dobrego i bezpiecznego projektu. My chcemy pomóc wykorzystując potencjał GKS-u Katowice. Od początku naszym celem jest stworzenie klubu angażującego się społecznie i charytatywnie, wychodząc ponad sport zawodowy i szkolenie dzieci oraz młodzieży. Nie szukamy rozgłosu, po prostu chcemy robić dobre rzeczy i funkcjonować w przestrzenii publicznej miasta - dodaje.

Kibice GKS-u Katowice złotówki będą mogli przykejać do specjalnie przygotowanej ścianki z wizerunkiem trójki wymienionych trenerów. Ścianka będzie towarzyszyć najbliższym meczom piłkarzy, siatkarzy oraz hokeistów. Jej debiut 10 marca (sobota) na Bukowej przed meczem GieKSy z Rakowem Częstochowa. Tegorocznej kampanii towarzyszy próba pobicia rekorda Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale. Rekord wcześniej należał do Amerykanów i Filipińczyków, teraz należy do Austriaków. Organizacje partnerskie każdego kraju układają KILOMETRY DOBRA wspólnie udowadniając, że działając razem można osiągnąć więcej. Jeśli ułożą co najmniej 75 kilometrów, staną się rekordzistami. Aby wesprzeć akcję wejdź na stronę kilometrydobra.pl, wybierz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i wpłać darowiznę - swoje metry dobra! 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga