Fundacja STS i hokejowa GieKSa grają razem! Pomagają małej Mai

12.02.2024 10:00

Fundacja STS (Sport Twoją Szansą) razem z wielosekcyjnym GKS-em Katowice, którego STS jest sponsorem, organizują licytację koszulek hokejowej GieKSy. Tym razem wylicytować można trykoty z logo Fundacji STS, w których hokeiści zagrali w spotkaniach Pucharu Kontynentalnego. Koszulki opatrzone są autografami zawodników, a zbiórka, trafi do Mai Flaszy. Ambasadorem akcji został Grzegorz Pasiut.

Na licytację trafiło dwadzieścia pięć koszulek z logo Fundacji STS na rękawku, które zastąpiło logo STS, sponsora klubu. Hokeiści GKS-u Katowice wystąpili w tych koszulkach w trzeciej rundzie Pucharu Kontynentalnego w Cortina d’Ampezzo oraz w turnieju finałowym w Cardiff w sezonie 2023/24.

Grzegorz Pasiut ambasadorem zbiórki

Dla Grzegorza Pasiuta jest to szósty sezon w barwach trójkolorowych, których pozostaje liderem. Jest on główną postacią katowickiego zespołu i jednym z najlepszych, polskich punktujących zawodników w drużynie. W tej edycji Pucharu Kontynentalnego strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty. Wszystkie punkty zdobywał w unikatowej koszulce z logo Fundacji STS.

- Jestem szczęśliwy, że moją kolejną rolą w GieKSie jest rola ambasadora licytacji dla małej wojowniczki - Mai. Ta niezwykła inicjatywa, stworzona przez STS, naszego sponsora, z pewnością przyczyni się do tego, że dziewczynka będzie mogła normalnie funkcjonować – mówi Grzegorz Pasiut, napastnik GKS-u Katowice. – Mam nadzieję, że kibice chętnie włączą się do licytacji, bo cel jest szczytny, a koszulki wyjątkowe - dodaje.

To kolejny raz, kiedy STS wraz ze swoją Fundacją licytują koszulki sponsorowanej przez siebie drużyny. Wcześniej bukmacher oddawał na licytację m.in. koszulki Lecha Poznań, Jagielloni Białystok czy Pogoni Szczecin.

- Dzięki podobnym licytacjom w przeszłości pomogliśmy już wielu osobom i organizacjom wrócić do zdrowia czy spełnić sportowe marzenia. Wierzę, że tak jak poprzednio, tak i teraz, wspólnie z kibicami damy powody do radości Mai– mówi Paweł Sikora, PR&Sponsorship Manager w STS.

Jak licytować?

Licytacja ruszy w 12 lutego i potrwa 10 dni. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko. Na wszystkich, którzy wylicytują koszulki GKS-u Katowice czeka także specjalna niespodzianka przygotowana przez klub oraz STS.

Cel zbiórki

Maja Flasza urodziła się w 2015 r. z rzadką wadą wrodzoną, jaką jest wynicowanie pęcherza moczowego. Do tej pory przeszła pięć operacji, które uratowały jej życie. Dziewczynka pozostaje pod stałą opieką urologa, nefrologa, okulisty, alergologa, dermatologa, logopedy, psychologa/pedagoga i rehabilitanta. Od najmłodszych lat związana jest z klubem GKS Katowice, któremu kibicuje.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga