Dwuletni kontrakt Macieja Miarki

29.06.2021 09:45

Obsada bramki w GKS-ie Katowice na kolejny sezon skompletowana. Umowę z klubem przedłużył Maciej Miarka.

20-letni zawodnik z Łodzi dołączył do hokejowej GieKSy przed sezonem 2020/21. Maciej Miarka w ostatniej edycji Polskiej Hokej Ligi w całym sezonie doczekał się sześciu występów na lodzie w fazie zasadniczej i dwóch w rundzie play-off. Czterokrotnie rozpoczynał mecz jako pierwszy golkiper, a jego skuteczność w bramce wyniosła 89 procent. Młody hokeista doczekał się powołań do kadry narodowej prowadzonej przez Roberta Kalabera i miejsca w składzie reprezentacji Polski na towarzyski turniej Beat Covid-19 w Słowenii. 

- Maciej trafił do nas przed rokiem jako jeden z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy. Uważam, że w poprzednim sezonie nie tylko potwierdził swój duży potencjał, ale także poczynił spory progres. To nie przypadek, że brał udział w zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski. GKS będzie miał wiele korzyści z jego rywalizacji z Johnem Murrayem - ocenił dyrektor sekcji Roch Bogłowski.

- GKS Katowice to klub, który ma dobre perspektywy i daje szansę na rozwój. Ponadto do klubu trafił bardzo uznany bramkarz, od którego będę mógł się sporo nauczyć i którego oglądanie w akcji z pewnością będzie dla mnie wartościowe - stwierdził Maciej Miarka.

Powodzenia!

Tagi:
Miarka
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy