3-0
(1:0, 1:0, 1:0)

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki - Wanacki, Cook, Olsson, Michalski, Marklund - Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, Kowalówka R. - Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Ackered, Denyskin, Krzemień, Lorraine - Noworyta, Łukawski, Kowalówka S., Wanat, Sołtys.

Przystępowaliśmy do drugiego meczu finału THL w „Satelicie” z zamiarem zrehabilitowania się po wtorkowej porażce z Re-Plast Unią i doprowadzenia do remisu w serii. W składzie GKS-u zabrakło Bena Sokaya, którego z gry do końca sezonu wykluczył uraz kostki z pierwszego meczu finału, a jego miejsce w trzeciej formacji zajął Mateusz Michalski. Ponadto skutki pierwszej finałowej rywalizacji z Unią odczuł Igor Smal, którego także zabrakło w składzie na mecz finałowy numer dwa. Z kolei po stronie rywali w składzie zabrakło Daniela Olssona Trkujli.

Tym razem to GieKSa mogła się cieszyć z szybko zdobytej bramki, bo Hampus Olsson potrzebował jedynie stu sekund pierwszej tercji, by dobić skutecznie do bramki Unii krążek zagrany przez Michalskiego z prawej strony. Oświęcimianie mogli szybko wyrównać po strzale Kaleinikovasa z dalszej odleglości, który przebił parkany Murray'a, ale sędziowie po długiej wideoweryfikacji nie uznali tego trafienia ze względu na grę wysokim kijem u Sadłochy.

Chociaż goście mieli swoje klarowne sytuacje, to GKS był w tej części meczu bardziej stabilnym, dokładnym i niebezpiecznym zespołem, zwłaszcza podczas okresu gry w przewadze po karze dla Diukowa. I tym razem decydować musiał challenge – Marklund podniósł ręce w geście triumfu po udanym strzale w słupek i okolice linii bramkowej w 15. minucie, ale arbitrzy nie uznali tego gola. Koniec końców po pierwszych 20 minutach zasłużenie prowadziliśmy jedną bramką, choć obie strony rywalizacji mogły zanotować zdecydowanie więcej goli.

Mistrzowie Polski zaczęli drugą część gry od dynamicznych akcji pod bramką Lundina, a próby ofensywne Unii były dość sprawnie zatrzymywane i niwelowane w odpowiedniej chwili. Mogliśmy skorzystać z kar nakładanych na rywali po agresywnych zagraniach, po których graliśmy w podwójnej przewadze. I szybko wykorzystaliśmy ten prezent od losu, a konkretnie zrobił to Hitosato w 27. minucie po sprytnym podaniu Fraszki! Od tego momentu tempo gry wyraźnie spadło, a najbardziej emocjonującymi wydarzeniami na lodzie były kolejne kary dla oświęcimian i katowiczan, z tym że to nasi rywale zdecydowanie częściej tracili głowy i pozwalali sobie na niepotrzebne faule.

Dwubramkowe prowadzenie na dwadzieścia minut przed końcem gry i wyraźna przewaga w strzałach celnych dawała GieKSie pewien komfort w dalszym prowadzeniu gry. Widać było, że przeciwnicy są zdeterminowani do odrabiania strat, ale byli już tak szybcy i bezwzględni w ofensywie jak dzień wcześniej. GKS miał dobrą okazję na trzecią bramkę po karach dla Uimonena i Krzemienia, ale nie był już tak skuteczny w grze w przewadze tak jak w drugiej tercji. Gospodarze meczu w „Satelicie” nie pozwolili rywalom na zdobycie kontaktowej bramki i doprowadzili sprawy do zwycięskiego końca za sprawą perfekcyjnego trafienia Michalskiego po długim słupku na 3:0 w 56. minucie. Na sam koniec John Murray nie pozwolił rywalom na zepsucie sobie humoru i dzięki widowiskowej interwencji na sekundy przed końcową syreną zanotował shutout. Tym samym przed finałowym dwumeczem w Oświęcimiu mamy remis 1-1 w rywalizacji.

Koniec, remis w rywalizacji!

Ackered blisko zepsucia humoru Jaśkowi Murarzowi, ale ten broni!

Pusta bramka rywali.

Zbliżamy się do ważnego zwycięstwa GieKSy!

Nieczysto trafia w krążek Monto w przyklęku, ale ta akcja miała swoje szanse powodzenia.

Diukow trochę się poszarpał z Maciejem Kruczkiem. Obaj gracze ukarani.

MICHALSKI! Perfekcyjnie!

Zmęczenie daje się we znaki obu zespołom.

Kruczek w ostatniej chwili zdjął Heikkinenowi krążek z łopatki kija.

Najlepsza okazja GieKSy w tercji, Najpierw obronie urwał się Olsson, potem pustej przestrzeni przed bramką Unii szukał Marklund.

Bepierszcz przed szansą po podaniu Lehtimakiego! Chyba sam strzelec był trochę zaskoczony tym zagraniem.

Zaostrzyła się gra, sygnalizowaliśmy przewrócenie Murray'a w polu bramkowym.

Nasza przewaga kończy się... strzałem Jakobsonsa.

Połowa przewagi za nami, a strzału celnego braku.

Krzemień zjeżdża na ławkę kar.

Nie dobijamy krążka po strzale Varttinena, ubiegł nas bramkarz rywali.

Delmas pewnie blokuje podanie Karjalainena w naszej tercji.

Znowu mamy szansę na grę 5 na 4 po karze dla Uimonena.

Cook chciał zaskoczyć bramkarza Unii uderzeniem tuż po przejęciu krążka między bulikami. Potem wykazał się Murray przy strzale Denyskina.

Rozkręca się Monto, który drugi raz oszukał obronę oświęcimian zwodem.

Agresywne wstrzelenie krążka przez Delmasa po wcześniejszej samotnej akcji Pasiuta.

Teoretycznie niegroźna okazja Unii, a zamieniła się w strzał Denyskina, który mógł nas zaskoczyć.

Dobra interwencja przy bandzie Santeriego Koponena.

Katowiczanie atakują rywali wysoko w tercji, pracują na kolejne okazje.

Czas na tercję numer 3.

Koniec drugiej tercji!

Denyskin nie zdołał strącić krążka zagranego przez Uimonena.

Kaleinikovas brzydko zaatakował Fraszkę tak, że naszemu graczowi spadł kask. Sędziowie bez reakcji.

Kaleinikovas szybko wjechał przed naszą bramkę, ale nie przełożył sobie szybko krążka.

Dziubiński na ławce kar za bójkę z Varttinenem. Nasz gracz też wylądował w boksie kar.

Iisakka ukarany za uderzanie.

Kolejny raz sędziowie rozmawiają z kapitanami drużyn na temat ostrości gry na lodzie.

Kara dla rywali za atak na bramkarza GieKSy.

Sadłocha stwarza zagrożenie w naszej tercji samotnymi, szybkimi rajdami z lewej strony.

Krążek na lewą stronę do Pasiuta! Ale strzał ląduje za bramką.

Spokojniejszy okres meczu przeplatany okazjonalnie strzałami na bramki Murray'a i Lundina,

Diukow mógł wpakować przypadkiem krążek do własnej bramki po akcji Cooka.

Dziubiński przerywa długą serię Unii bez celnego strzału na bramkę.

Bezuska ciałem zablokował strzał Koponena. GieKSa poluje na kolejne bramki.

Hitosato na dwa do zera po podaniu Fraszki!!

Hitosato próbował strzału bekhendem. Będzie kara dla Diukowa, gramy 5 na 3! Faul na Hitosato będzie jeszcze sprawdzany przez sędziów na ekranach.

Będzie kara na Karjalainenie za faul na Cooku.

Najpierw Sadłocha, potem Uimonen. Duży kocioł w naszej tercji.

Zapamiętale o krążek przed bramką rywala walczył Mateusz Bepierszcz.

Fraszko blisko Lundina i dobicia krążka do bramki.

Maciaś próbował finalizować podanie Kowalczuka po trójkowej akcji w kontrze.

Nie pozwalamy Bezusce na to, żeby dostał krążek od Denyskina.

Teraz inicjatywa po stronie przeciwników, blokujemy zagranie Uimonena.

Dynamicznie zaczyna GieKSa, Kruczek starał się zaskoczyć bramkarza Unii.

Czas na drugą tercję.

Kontra dwa na jeden GieKSy... Ale Pasiut nie podał rychło w czas.

Murray wygrywa walkę sam na sam z Sadłochą.

Cook zaczął kontrę, Michalski prawie idealnie ją zakończył.

Ahopelto w ostatniej chwili trącił krążek i uniemożliwił nam strzał spod niebieskiej.

Wybijamy gumę po strzale Diukowa i próbie szybkiej dobitki.

Wanacki czujnie czyści przedpole po strzale Dziubińskiego.

Mniej strzałów, więcej walczenia pod bandami. Rywale liczyli na przekierowanie krążka przez Sadłochę.

Bramka Marklunda nieuznana.

Przerwa w grze i sędziowie będą weryfikować sytuację Marklunda podczas gry w przewadze.

Koniec kary dla Unii.

Pasiut! Lundin trzyma rywalom wynik podczas tej nawałnicy strzałów.

Delmas dogrywa do Fraszki, było znów blisko.

Marklund! Ale broni ten strzał Lundin po kombinacji katowiczan.

Będzie kolejna kara dla Diukowa, który atakował Olssona.

Dołożyć łopatkę kija idealnie w tempo próbował przed bramką Unii Miro Lehtimaki.

Strata krążka w tercji neutralnej i Murray musi bronić strzał Denyskina.

Znowu kary dla obu ekip, teraz Heikkinen i Marklund usiądą na 2 minuty.

Olsson z szansą na drugie trafienie po dograniu Delmasa!

Sołtys rzucił się pod naszą bramką na Koponena. Bez kar.

Kolejny sygnał ostrzegawczy ze strony rywali, zbity do boku strzał Wanata.

Denyskin blisko dobicia krążka po dobitce.

Przedłużone zagranie przez Denyskina, ale Murray pewnie łapie gumę.

Bramka Kaleinikovasa nieuznana. Nadal prowadzimy.

Będziemy sprawdzać trafienie Unii na wideoweryfikacji. Murray sygnalizował sędziom zagranie wysokim kijem u Sadłochy.

Nie wybijamy krążka w porę i Dziubiński miał dwie okazje strzeleckie z rzędu.

Grający dziś w ataku Maciaś spróbował swoich sił, strzelając spod linii niebieskiej.

Michalski znowu urwał się obronie oświęcimian, ważna postać w naszym składzie.

Przerwana gra z powodu przewróconej bramki rywali.

Spięcie Lehtimakiego z rywalem w tercji Unii.

Akcja bliźniacza do tej bramkowej, Lehtimaki uderzał celnie z prawej strony.

Ożywiła się GieKSa, Delmas szukał uderzenie w światło bramko z boki. Odpowiada Valtola, broni Murray.

Olsson skutecznie dobija do bramki po podaniu Michalskiego!

Dobre zagranie Valtoli na wolne pole, ale mamy uwolnienie.