(0:0, 1:0, 1:0)

JKH GKS Jastrzębie

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

JKH GKS Jastrzębie: Lacković, Miarka - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Zając - Górny, Hamilton, Kolusz, Spirko, Ford - Kostek, Kameneu, Nalewajka Ł., Arrak, Nalewajka R.

Niedziela 24 marca była dla hokejowej GieKSy okazją na przypieczętowanie swojego awansu do finału TAURON Hokej Ligi. Katowiczanie po czterech meczach serii półfinałowej prowadzili 3-1 z JKH GKS-em Jastrzębie i potrzebowali tylko jednego zwycięstwa do świętowania awansu przy komplecie kibiców w „Satelicie”.

Po pierwszej tercji nie oglądaliśmy bramek, ale to absolutnie nie oznaczało, że na lodzie katowickiej hali nic się nie działo, bo obie drużyny raz po raz nacierały na bramki rywali, a tempo spotkania chwilami było wręcz szalone. Nie brakowało także mocnych starć i kar dla graczy obu drużyn – dość szybko dwa wykluczenia na start meczu zarobił Joona Monto, z drugiej strony w boksie kar gości lądował dwukrotnie Filip Starzyński. Chociaż GieKSa i JKH miały swoje okazje w grze 5 na 4, zwykle kończyło się to niepowodzeniem ze względu na to, że oba zespoły były doskonale przygotowane pod względem gry w obronie i przewidywania zagrań przeciwnika we własnej tercji. Po tak dynamicznych 20 minutach gry oczekiwało się jeszcze większej dawki hokejowych emocji.

Drugą tercję zdecydowanie lepiej zaczął agresywnie doskakujący do krążka GKS za sprawą szybkiej kary nałożonej na gości po ataku kijem Viinikainena. Mimo odważnych prób Sokaya, Pasiuta i Bepierszcza na koncie bramkowym GieKSy nadal widniała cyfra zero za sprawą refleksu Lackovicia bramce gości, a w okolicach 23. minuty jastrzębianie szybciej ruszyli do ataku i starali się nas zaskakiwać strzałami z przestrzeni między bulikami po odegraniu sprzed bramki. Mijały kolejne okresy wytężonej pracy GKS-u i JKH w tercji rywali, oglądaliśmy sporo obiecujących prób ofensywnych obu ekip, natomiast na gwiazdy spotkania wyrastali bramkarze Murray i Lacković, a po zmęczonych hokeistach z Katowic i Jastrzębia-Zdroju widać było skutki szybkiego tempa tego spotkania.

W końcu w 38. minucie przez ścianę postawioną przez golkipera JKH przebił się Lehtimaki, który wykazał się sprytem, dobijając strzał Ryana Cooka! Tuż przed końcem tercji powinno być już 2:0, ale Olsson został w widowiskowy sposób zatrzymany przez Lackovicia mimo idealne strzału w prawe okienko. W odpowiedzi Dominik Paś dobił krążek lecący w powietrzu do bramki GKS-u,ale po długiej wideoweryfikacji sędziowie zaklasyfikowali to jako zagranie wysokim kijem. To zapowiadało, że trzecia tercja może mieć naprawdę nieprzewidywalny przebieg.

Nadal oglądaliśmy sporo fizycznej, bezpardonowej gry przy bandach i antycypowania zagrań przeciwnika w tercji ataku. Więcej strzałów oddawali katowiczanie, ale trudno było mówić o ich dominacji przy ciągle groźnych i mądrze broniących się graczach trenera Kalabera. Kapitalną okazję na bramkę miał po zwodzie na obrońcy Olsson w 53. minucie, ale zabrakło celności. Mimo intensywnych starań gości i gry 6 na 4 w ostatnich sekundach spotkania to Bartosz Fraszko wbił gumę do pustej bramki, co oznaczało, że GKS wygrał serię 4-1 i awansował do finału TAURON Hokej Ligi!

JESTEŚMY W FINALE!!

FRASZKO DO PUSTEJ!

Czas dla trenera gości.

Kara dla Delmasa za opóźnianie gry...

Wajda blisko bramki dla rywali! Rozpaczliwa obrona GKS-u.

Jastrzębianie bez bramkarza.

Uwolnienie, potem. GKS skupiony na przeszkadzaniu jastrzębianom.

Zapowiadają się intensywne 2 minuty.

Marklund próbował technicznego strzału, ale Górny nie pozwolił na gola.

Było niebezpiecznie w naszej tercji, Wajda blisko skutecznego przekierowania.

Koniec kary dla JKH.

Pasiut! Lacković przenosi nad poprzeczkę.

Będzie kara dla Hamiltona za niedozwolone zatrzymanie krążka rękawicą.

Olsson! Zwiódł z łatwością obrońcę, ale przestrzelił!

Dziewięć minut do końca, nadal jedna bramka prowadzenia. Wyrzucony Fraszko po podaniu Bepierszcza mimo sporej przestrzeni przed bramką JKH.

Próba zagrania krążka górą przez Olssona, ale zatrzymana. Jastrzębianie próbują się rewanżować za nasze wcześniejsze akcje.

Fraszko bez kija, ale potrafił wyjść z krążkiem do strefy rywala i zablokować wybicie Kamienieua!

Więcej sytuacji bramkowych ma GKS, ale trudno mówić o dominacji. JKH mądrze się broni.

Wajda prawie przegrał walkę o krążek z Lehtimakim blisko swojej bramki, musiał mu pomagać Paś.

Kolejne interwencje Lackovicia, tym razem po akcjach Fraszki i Pasiuta.

Nieudana akcja JKH po tym, jak krążek odskoczył Spirce po podaniu.

Krążek wybity poza taflę przy boksach drużyn. Sporo walki przy bandach.

Spirko wypracował akcję JKH po przechwycie od Sokaya, a potem musiał ratować się wybijaniem krążka, gdy poszliśmy z kontrą.

Kolejny raz Iisaka prowokowany do walki i nie pozostaje on dłużny.

Ostatnia tercja!

Koniec emocjonującej drugiej tercji!

Gola nie ma! To był krążek zagrany wysokim kijem.

Czekamy długo na decyzję sędziów.

Gol rywali, Paś dobił krążek lecący w powietrzu. Będzie weryfikacja wideo.

To musiało być 2:0! Olsson był w idealne sytuacji po dograniu Sokaya, ale Lacković w ostatniej chwili to wybronił.

MAMY TO! Lehtimaki dobija z bliska!

Akcja Fraszki z lewej strony i znowu krążek złapany przez golkipera JKH.

Nieporozumienie w naszej obronie, ale nie korzystają z tego napastnicy JKH.

Sokay! Uderzył prawie jak ostatnio Iisaka w Jastrzębiu, ale nie było z tego bramki.

Murray zatrudniony przez Urbanowica, który znalazł kawałek wolnej przestrzeni do oddania strzału.

Trójkowa akcja GieKSy w kontrze, znowu Lacković się spisał.

Nie zmienia się szybkie tempo gry, gra stoi pod znakiem przechwytów i blokowanych podań.

Na nasze szczęście Urbanowicz nie dobijał strzału odbitego przez Murray'a, minął się z krążkiem.

Zbity krążek do boku po strzale Delmasa. Wzorowa praca obu ekip w obronie.

Teraz oblegana jest bramka Lackovia, Sokay szukał okazji do strzału na krótki słupek.

Akcja GieKSy 3 na 2, ale pogubiliśmy się w szybkości tej akcji.

Było gorąco po dograniu Viinikainena do Zająca przed naszą bramkę, potem błyskawicznie strzelał Spirko.

Długa wymiana podań JKH w naszej tercji, szybko wybiliśmy krążek po strzale Rajamakiego.

Hamilton nie dał się rozszaleć Fraszce szukającego podania przed bramkę JKH.

Na razie mamy mecz pod znakiem bramkarzy. Lacković nie dał się zaskoczyć strzałowi Pasiuta zza obrońcy.

Kiełbicki strzela po nogach Wanackiego, Murray pilnuje toru lotu krążka.

Olsson zatrzymał szybko nacierającego Rajamakiego. Otwiera się mecz.

Rywale nie spodziewali się tak agresywnego natarcia i strzału Mateusza Bepierszcza.

Potrzebna koncentracja, bo chciał nas zaskoczyć strzelający z przestrzeni między bulikami Ford.

I już gramy po pięciu.

I już się wydawało, że Sokay zanotuje kolejne trafienie w półfinale, ale Lacković staje na wysokości zadania.

Pasiut do Marklunda, musiał ciałem zasłaniać bramkę Wajda.

Strzał Iisaki z ostrego kąta, ale nie miał przestrzeni do ataku. Viinikainen ukarany za atak kijem.

Zbliżamy się do końca tercji, tempo gry nie spada. Radosław Nalewajka przed szansą, poruszona bramka GieKSy.

Nasz były gracz Rajamaki sprawdził czujność naszego bramkarza na krótkim słupku.

Iisaka chciał popisowo zagrać z bekhendu, ale obrona JKH nie dała mu szans na czyste uderzenie.

Zagramy w pełnych formacjach przy karach dla Starzyńskiego i Cooka.

Fraszko po raz drugi w krótkim odstępie czasu! Zaraz potem Urbanowicz ruszył do ataku i sprawił nam problemy.

Złamany kij Bagina po próbie wyprowadzenia krążka. Szalone tempo tej pierwszej tercji.

Spalony po zagraniu do Olssona mającego sporo miejsca po lewej stronie.

Zagramy w przewadze po sfaulowaniu Fraszki przez Arraka.

Iisaka podał niestety do Arraka, musiał nas ratować Murray w niepotrzebnej sytuacji.

Bagin zagrywał do Kiełbickiego, ale krążek był szybszy od napastnika JKH.

Zając urwał się naszej obronie, ale nie był w stanie oddać zaskakującego strzału.

Olssona zgrał szybko przed bramkę do Marklunda, zaraz potem Lacković broni uderzenie Kruczka z lewej strony.

Varttinen do Pasiuta stojącego przed bramką! Coraz lepsze okazje GKS-u.

Wyrwaliśmy się z natarć gości, dwójkowa akcja GieKSy zakończona bez celnego strzału.

Gramy już po pięciu, aktualnie JKH oblega naszą bramkę.

Sprawiamy trudności jastrzębianom z oddaniem strzału w przewadze.

Po raz drugi mogliśmy wykorzystać lekkomyślne rozgrywanie krążka przez JKH.

Pasiut pomknął z kontrą przy asekuracji pilnującego go Bagina, strzał trafia nad bramkę.

Gwizdek arbitra i po raz kolejny zagramy 4 na 5.

Kolejny faul w ataku Joony Monto, zostanie niedługo odesłany do boku kar.

Murray zatrzymał strzał MacEacherna po lodzie. Krążek fruwa od jednej tercji do drugiej.

Varttinen już na tafli.

Nacierają goście, Kiełbicki mija się z bramką GieKSy.

Lacković musiał wyjechać daleko z bramki, by uratować sytuację do JKH po zagraniu do Marklunda.

Starzyński wdał się w bójkę z Varttinenem, będzie kara dla GieKSy za faul na Zającu. W boksach kar Monto, Varttinen i Starzyński.

Krążek odbity od łopatki kija MacEacherna po strzale Fraszki.

Efektowna oprawa kibiców GieKSy z napisem KEEP FIGHTING TILL THE END. Zaczynamy piąty mecz półfinału!

• Hokeiści GieKSy wyjeżdżają na lód, za chwilę zaczynamy!

• Witamy przed piątym meczem GKS - JKH w półfinale TAURON Hokej Ligi. Stan rywalizacji to 3-1 dla GKS-u, mamy szansę dziś zakończyć serię i awansować do finału!