• Cook (30)
  • Olsson (12)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković, Miarka - Maceachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Izacky - Górny, Martiska, Kolusz, Jarosz, Śpirko - Kostek, Kameneu, Nalewajka, Arrak, Ford.

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

Dzięki wygranej w trzecim meczu serii, GKS Katowice do starcia numer cztery przystępował z prowadzeniem 2-1. Katowiczanie stanęli zatem przed szansą, by do “Satelity” wracać z wynikiem 3-1 i możliwością zamknięcia półfinałowej serii przeciwko JKH GKS-owi Jastrzębie. Od początku spotkania inicjatywa należała do jastrzębian, którzy co chwilę testowali czujność Johna Murraya. Ten odbijał kolejne strzały i dawał GieKSie szansę na kontrataki. W 8. minucie krążek znalazł się w naszej bramce, ale wcześniej sędzia sygnalizował za wysoko uniesiony kij, więc bramka nie została uznana.

Chwilę później to gościom udało się wjechać do tercji JKH. Hampus Olsson dopadł do odbitego przez Jakuba Lackovicia strzału i skutecznie dobił wyprowadzając gości na prowadzenie. Już w kolejnej akcji podwyższyć mógł Grzegorz Pasiut po podaniu Bartosza Fraszki. W końcówce tercji sędziowie wyrzucili na ławkę kar aż czterech graczy po przepychance mającej miejsce po najeździe Filipa Starzyńskiego. On razem z Jakubem Izackim zostali ukarani dwoma minutami. To samo spotkało Joonę Monto i Ryana Cooka. Nadal graliśmy 5 na 5, ale wynik przed końcem tercji nie uległ zmianie. Po powrocie do gry częściej zagrażała GieKSa, ale to Dominik Paś w 27. minucie dobił krążek sprzed Johna Murraya i doprowadził do remisu.

Szybko jednak odpowiedzieliśmy. Ryan Cook najpierw uderzył nad poprzeczką, a po chwili poprawił po podaniu kolegi i przywrócił katowiczan na prowadzenie. Pięć minut później było już 3:1, gdy Olli Iisakka wygrał walkę o krążek i w samotnej akcji pokonał Lackovicia dając GKS-owi dwubramkowe prowadzenie. Z takim wracaliśmy na trzecią odsłonę spotkania. W 48. minucie Ben Sokay precyzyjnym uderzeniem pokonał Lackovicia i GKS wykorzystał grę w przewadze. W drużynie gospodarzy doszło do zmiany bramkarza i na lód wjechał Maciej Miarka. GieKSa kontrolowała wydarzenia na lodzie. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i GKS Katowice prowadzi w serii 3-1.

KONIEC! GieKSa prowadzi w serii 3-1.

Przepychanka Maciasia ze Starzyńskim. Obaj odesłani na ławkę kar.

Murray mrozi uderzenie Urbanowicza.

Miarka zatrzymuje groźne uderzenie.

Zablokowane uderzenie Pasia.

Dużo walki na bandach, JKH próbuje coraz prostszymi środkami.

Podbite uderzenie Sokaya w kontrze.

GieKSa stara się kontrolować tempo gry.

Maciej Miarka zastępuje Jakuba Lackovicia.

Poprawka Bena Sokaya!

Fraszko blisko! Niewiele zabrakło.

Długa akcja GKS-u w tercji rywala, ale bez efektu w postaci strzału.

Służby techniczne w Jastrzębiu naprawiają uszkodzoną bandę. Przerwa w grze.

Kara dla Izackiego, zagramy jednego więcej przez 4 minuty.

Agresywne starcie Maciasia z rywalem na bandzie. Jej część została uszkodzona.

Monto obok bramki w dogodnej sytuacji.

Wracamy na trzecią odsłonę spotkania.

Teraz odpocznie Viinikainen i znów zagramy jednego więcej przez 2 minuty.

Kara dla Patryka Wajdy, zagramy w przewadze.

Fin znakomicie wykończył indywidualną akcję po walce na niebieskiej.

IISAKKAAA!

Narzucenie krążka przed Murraya i ten na wszelki wypadek mrozi.

Joona Monto tuż obok słupka.

Kąśliwe uderzenie Sokaya! Zatrzymuje Lacković.

Cook przeniósł uderzenie nad poprzeczką, ale za moment poprawił i wracamy na prowadzenie!

Kruczek z niebieskiej, łapie Lacković.

Skuteczna dobitka Pasia.

Teraz Murray mrozi po uderzeniu rywala. Zastanawiał się, czy nie wypuścić, ale tuż za jego kolegą czaił się rywal.

Odbite uderzenie Fraszki po najeździe z lewej strony.

Podanie do Smala przed bramką, ale ten nie był w pozycji do strzału. Lacković zamroził krążek.

Teraz Iisakka nad poprzeczką.

Zablokowane uderzenie Olssona w kontrze po podaniu Sokaya.

Podbite uderzenie Fraszki.

Rozpoczynamy drugą tercję, do boju GKS!

• WSTĘP WOLNY!

Po stronie GKS-u na ławce kar Monto i Cook, natomiast w drużynie JKH ukarani Izacky i Starzyński. Gramy 5 na 5.

Spore zamieszanie pod bramką Murraya po najeździe Starzyńskiego. Doszło do krótkiej wymiany uprzejmości między hokeistami.

Varttinen z niebieskiej. Podbija uderzenie bramkarz JKH.

Groźnie Paś, obił słupek bramki strzeżonej przez Murraya.

Udało nam się uspokoić zapędy JKH. Teraz to katowiczanie częściej przy krążku.

Sokay w kontrze do Marklunda, ale ten źle przyjął krążek.

Aj! Pasiut miał szansę po podaniu Fraszki. Niewiele zabrakło.

Dobitka Hampusa Olssona! Wychodzimy na prowadzenie.

Delmas z niebieskiej. Mrozi Lacković.

Zgodnie z przypuszczeniami. JKH bardzo agresywne, cały czas testuje czujność Murraya.

Kontra GKS-u, ale Igor Smal nie znalazł miejsca na dobre podanie do kolegów.

Agresywny najazd Bena Sokaya. Lacković mrozi krążek pod parkanami.

Krażek w naszej bramce, ale wcześniej za wysoko uniesiony kij. Zaczniemy w tercji neutralnej.

Rajamaki z ostrego kąta trafia w Murraya.

Nalewajka próbował przekierować po strzale z niebieskiej. Murray mrozi krążek.

Kilka ostrzeżeń ze strony JKH, które potrafi wykreować strzał w naszej tercji.

Zatrzymana próba Hitosato.

Lacković mrozi po uderzeniu Olssona z okolic prawego bulika.

Kontra JKH. Izacky próbował podawać, ale trafił w parkany Murraya.

Błąd obrony JKH. Fraszko dostał krążek na niebieską i był oko w oko z Lackoviciem. Nie znalazł skutecznego strzału.

• Obie ekipy już na lodzie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• GieKSa po trzecim meczu serii prowadzi 2-1. Do czwartego meczu przystąpimy w takim samym zestawieniu. Początek starcia o godz. 18:00. Transmisja tradycyjnie na POLSKI HOKEJ TV.