JKH GKS Jastrzębie

• Arrak (27)

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

JKH GKS Jastrzębie: Lacković, Miarka - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Arrak, Kolusz - Górny, Martiska, Izacky, Starzyński, Ford - Hamilton, Kameneu, Zając, Jarosz, Kiełbicki.

Porażka GKS-u w pierwszym meczu półfinałowej rywalizacji z JKH sprawiła, że w „Satelicie” nie bardzo można było sobie pozwolić na kolejną pomyłkę. W poniedziałkowym starciu obie drużyny zaczęły więc z dużą dozą ostrożności. Walki na lodzie nie brakowało, ale nie specjalnie przekładało się to na okazje bramkowe. Dopiero w drugiej tercji katowiczanie w wyraźny sposób zaczęli podkręcać tempo i częściej strzelać. Gdy wydawało się, że gol dla GieKSy wisi w powietrzu… trafili goście. Robert Arrak urwał się skrzydłem i zmieścił krążek między parkanami Johna Murraya.

To nie był jedyny problem GKS-u, bo z powodu kontuzji z gry wypadł Bartosz Fraszko. W najlepszy możliwy sposób zastąpił go jednak Shigeki Hitosato. Japończyk pojawił się w formacji specjalnej, gdy zyskaliśmy pierwszą okazję do gry w przewadze. Wystarczyło mu 10 sekund, aby wpakować krążek do bramki rywali. Po wyrównaniu impet gospodarzy nie osłabł, ale druga tercja zakończyła się remisem.

W końcówce spotkania po zawodnikach obu ekip zaczęło być widać ubytek sił. Wydawało się, że więcej zachowali ich goście, którzy zaczęli śmielej atakować. O sukcesie GKS-u przesądził znakomity wypad Hampusa Olssona i Bena Sokaya. Podanie Szweda i strzał Kanadyjczyka były pierwszej klasy. W końcówce wynik ustalił już sam Olsson, który wpakował krążek do pustej bramki.

Kolejny mecz już w czwartek. Tym razem zagramy jednak na wyjeździe.

Koniec. GKS wygrywa mecz!

Goool! Olsson do pustej bramki!

Goście bez bramkarza.

Czas dla GKS-u.

Strzał Pasiuta, ale po chwili groźnie atakuje JKH.

W "Satelicie" szaleństwo, ale JKH stawia wszystko na atak.

Czas dla rywali.

Goool! Sokay trafia po podaniu Olssona.

Sporo niedokładności w naszej grze w ostatnich minutach.

Viinikainen bardzo blisko gola. Dopisało nam szczęście.

Murray broni na raty strzał Starzyńskiego.

Rajamaki trafia w Kruczka. Ucierpiał w tej sytuacji nasz obrońca.

Maciaś blokuje krążek w ostatniej chwili.

Pasiut tuż obok słupka.

Próbował Wanacki, ale trafia w bramkarza.

Szybkie zmiany w obu ekipach. Ten mecz kosztuje mnóstwo sił.

Jarosz sam na sam z Murrayem. Znakomita parada!

Izacky strzela, Murray odbija krążek. Starzyński był bardzo blisko, aby go dobić do pustej bramki.

Bomba Marlunda. Kolejna przerwa w grze, bo Lacković znowu łapie krążek.

Laacković broni strzał Maciasia. GKS cały czas w natarciu.

Sokay w poprzeczkę!

Goool! Hitosato wykorzystuje przewagę!

Kara dla Izackiego.

Nerwowy fragment meczu. Sporo przerw w grze.

Kameneu i Iisakka po 2 minuty kar.

Kolusz tuż obok nasze słupka.

Ostra walka pod bandą. GKS chce szybko odrobić stratę.

Arrak pokonuje Murraya.

Pasiut uciekł obrońcom i spróbował strzału z ostrego kąta.

Murray mrozi krążek. Od razu wokół niego nasi obrońcy, którzy blokują Rajamakiego.

Samotna akcja Lehtimakiego zatrzymana.

Przerwa techniczna na czyszczenie lodu.

Kontuzja Bartosza Fraszko.

Gigantyczne zamieszanie pod bramką JKH. Nie zdołaliśmy wepchnąć krążka do bramki.

Groźny strzał Kolusza, ale Murray pewnie interweniuje.