• Urbanowicz (52)
  • Urbanowicz (4)

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

JKH GKS Jastrzębie: Lacković, Miarka - MacEachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Spirko, Kiełbicki, Kolusz - Górny, Martiska, Izacky, Starzyński, Ford - Hamilton, Kameneu, Zając, Arrak, Nalewajka Ł.

Czas na rywalizację o finał TAURON Hokej Ligi! W niedzielę 17 marca podejmowaliśmy zespół z Jastrzębia-Zdroju w "Satelicie", licząc na efektowny start półfinału hokejowych mistrzostw Polski. Co ważne, do składu meczowego po urazie wrócił kapitan zespołu Maciej Kruczek, który przez kontuzję nie zagrał w meczach ćwierćfinałowych.

Pierwsze minuty należały do aktywniejszych w ofensywie katowiczan, jednak dość niespodziewanie w 4. minucie Urbanowicz wykorzystał podanie Rajamakiego na krótki słupek i przełamał parkany Murray'a, dając gościom prowadzenie. Do tego nie wykorzystaliśmy przewago po karze dla strzelca gola dla JKH, a w jej trakcie po błędzie obrony Robert Arrak mógł wykorzystać sytuację sam na sam, wtedy jednak kunsztem wykazał się John Murray. Wytrwale pracowaliśmy na wyrównanie wyniku, jednak nasi rywale spisywali się dobrze w obronie we własnej tercji i często blokowali nasze strzały, do tego musieliśmy być czujni przy solowych akcjach Izackiego i Spirki. Przełamanie przyniósł strzał z dalszej odległości Varttinena z 16. minuty meczu, po którym Grzegorz Pasiut przejął krążek odbity przez Lackovicia, wymanewrował go i dobił pewnie gumę do pustej bramki. Tym samym po pierwszej tercji był remis zwiastujący dalsze emocje.

Na dominację JKH w pierwszych minutach drugiej tercji odpowiedzieliśmy nawałnicą ofensywną, po której o gole mogli się pokusić Sokay i Marklund. Wróciliśmy do prowadzenia gry, a tempo spotkania wyraźnie przyspieszyło wraz z błyskawicznymi transferami krążka do tercji rywala z naszej strefy i odważnymi dwójkowymi lub trójkowymi kontrami zarówno GieKSy, jak i JKH. Próbowali Olsson z Sokayem, a także Hitosato z Michalskim, ale nasze akcje kończyły się na czujnym Lackoviciu. Rywalom od czasu do czasu puszczały nerwy pod własną bramką, co potwierdzało przewagę GieKSy w tej części widowiska. Najbardziej efektowną akcję tercji przeprowadził Lehtimaki, który po genialnym zwodzie rywala wyłożył gumę Iisace, ale bez efektu bramkowego. Tym samym ostatnią część meczu zaczynaliśmy od stanu remisowego.

Spotkanie pozostawało na tym samym imponującym poziomie szybkości i kreatywności obu ekip. Obroniliśmy przewagę rywali po karze dla Cooka w dobrym stylu, natomiast nie wykorzystaliśmy swojej okazji po karze dla Urbanowicza, pozwalając jastrzębianom na przeszkadzanie nam w konstruowaniu akcji. Było coraz bliżej trafienia dla GieKSy, co pokazał choćby pazernie czyhający na krążek Hitosato, który zarówno dobrze odgrywał, jak i szukał strzału. Niestety gol na 2:1 stał się udziałem po raz drugi Urbanowicza, który podczas gry JKH w przewadze po karze dla Olssona umiejętnie strącił krążek przed Murray'em w 52. minucie. Katowiczanie zostali postawieni przed zadaniem wyrównania rezultatu, natomiast brakowało im dokładności i szybkości podczas gry 5 na 4 po karze dla Izackiego, do tego jastrzębianie umiejętnie się bronili. Na koniec gola do pustej bramki zanotował Rajamaki, a GKS musiał uznać wyższość rywala w pierwszej batalii pólfinału.

Koniec meczu. Okazja do rewanżu w poniedziałek.

Gol do pustej bramki GieKSy.

Gramy bez bramkarza.

JKH oddala zagrożenie od swojej bramki, a zegar tyka.

Rywal nie pozwala, by podanie Bepierszcza dotarło do Pasiuta.

Spalony po zagraniu Hitosato.

3 minuty i 30 sekund do końca. Walczymy o drugą bramkę.

Akcja Arraka z bliska obroniona.

Znowu brakuje dokładności i szybkości w grze 5 na 4.

Widać, że ten gol dodał rywalom skrzydeł. Ale będzie kara dla rywali, Izacky przesadził z ostrością.

Krążek przypadkowo odbity od Urbanowicza po strzale Bagina trafia do naszej bramki.

Obronione strzały Kolusza i Górnego.

Kto strzelał w osłabieniu, jak nie Fraszko?

Niestety kara dla GieKSy, którą odsiadywać będzie Olsson.

Była szansa Sokaya, a jest złamany na pół kij po zablokowaniu jego uderzenia.

Hitosato najpierw wypracował sytuację Cookowi po zamieszaniu pod bandą, a potem sam poszedł pazernie za krążkiem i strzelał pod poprzeczkę. Dzieje się!

Zabrakło konkretów w tej przewadze.

Kara dla gości, konkretnie Urbanowicza.

Hitosato objechał pół lodowiska i bramkę JKH, ależ okazja!

Przewaga obroniona w dobrym stylu!

Murray broni widowiskowo barkiem strzał Forda.

Dobra interwencja Kruczka przy lewej bandzie.

Ukarany Ryan Cook.

Naprawdę imponujące tempo meczu i szybkość, z jaką zespoły przechodzą do tercji rywala po odzyskaniu krążka.

Trzecia tercja!

Była na koniec jeszcze szarża Marklunda.

Genialny zwód Lehtimakiego, który wyłożył krążek Iisace. Mogło być 2:1...

Rywale nie wykorzystali akcji 2 na 1.

Niesygnalizowany strzał Bepierszcza.

Mądra praca Pasiuta na bramkarzu. Nieustannie stwarzamy zagrożenie.

W odpowiedzi Ford szukał uderzenia po tafli.

Michalski! Kolejne kapitalne uderzenie i znowu ratuje JKH bramkarz.

Bez kar po tym incydencie.

Rywalom puszczają nerwy po strzale Cooka, powalony na lód Olsson.

Krążek w trybunach po zbyt mocnym dograniu do Iisakki.

Pasiut z bliska! Ale obrona Lackovicia.

Wybijamy Kolusza z rytmu najazdu na naszą bramkę po udanym dryblingu.

Kamieneu chciał przetestować szpagat Murray'a broniącego strzał spod bandy.

Fraszko tuż nad poprzeczką. Dynamiczna i odważna postawa Mistrzów Polski.

Ależ kontra Hitosato i Michalskiego! Było o włos od drugiej bramki dla GKS-u.

Dwójkowa akcja Olssona i Sokaya, mrozi krążek z trudnością bramkarz rywala.

Nalewajka popędził po naszej stracie, ale obracamy tę sytuację w nasza kontrę i kolejny strzał na bramkę jastrzębian.

Dobra praca Hitosato w tercji rywala, Delmas mógł pokusić się o gola.

Kontra gości tuż po zakończeniu kary i Murray broni strzał oddany na krótki słupek.

Znów nie korzystamy z przewagi liczebnej.

Brzydki faul na Iisace i będzie kara dla JKH.

Wzorowa kontra GieKSy po interwencji Varttinena. Fraszko wyłożył krążek Bepierszczowi, było blisko.

Lacković wyciąga się jak struna i broni uderzenie Kruczka w okienko.

Sokay na krótki słupek, potem zablokowana akcja Marklunda. Ależ odpowiedź GKS-u!

Pierwsze minuty tercji należą do gości, złośliwe uderzenia Kolusza i Martiski.

Chciał nas dwukrotnie zaskoczyć Starzyński strzałem spomiędzy bulików.

I wracamy na lód.

Pierwsza tercja na remis.

Pasiut świetnie wygarnął gumę Rajamakiemu i rozpoczął kontrę zakończoną strzałem w bramkarza przez Cooka.

Spirko, Kiełbicki... Wzmagają się ataki JKH.

Mamy wyrównanie po skutecznym dobiciu krążka po strzale Varttinena! Pasiut wiedział, jak wymanewrować Lackovicia.

Rozpędzonych gości stopuje decyzja o spalonym.

Strzał Forda zatrzymany pewnie przez naszego golkipera.

W odpowiedzi Spirko, ale wyraźnie nad bramką.

Natarcia GieKSy, zablokowany strzał Iisakki.

Sędziowie orzekli, że trafienia dla GKS-u nie było.

Trwa analiza wideo strzału Monto.

Kiełbicki chciał zaskoczyć szybkim strzałem po lodzie.

Gramy w równowadze.

Murray broni sytuację Arraka jeden na jeden! Uratował nas po błędzie w obronie.

Słupek po strzale Joony Monto w kotle pod bramką!

Kolejne spięcie pod bramką Lackovicia, duże emocje na tafli.

Kara dla protestującego Urbanowicza.

Okres zagrożenia ze strony JKH. Sędzia przeszkodził rywalom w akcji przy boksach drużyn.

Marklund! Obok bramki.

Murray broni uderzenie Wajdy, ale lecący krążek mógł jeszcze trafić do naszej bramki. Zażegnujemy zagrożenie nie bez trudu.

Niestety, pada bramka dla rywali. Urbanowicz przełamał parkany Murray'a.

Kombinacyjne zagranie do Sokaya, ale zostało zablokowane.

Lehtimaki miał krążek na jeden do zera! Zabrakło centymetrów po dograniu na kij.