• Hitosato (47)
  • Bepierszcz (21)

Zagłębie Sosnowiec: Spesny, Szczepkowski - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Andreikiv, Kozłowski, Salo, Valtola, Karasiński - Naróg, Krawczyk, Dostalek, Nahunko, Lindgren oraz Menc, Bernacki, Butsenko, Sikora.

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Varttinen, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Lebek, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato - Chodor, Kovalchuk, Sokay, Smal, Michalski.

Początek czwartego meczu rywalizacji ćwierćfinałowej świetnie dowodził tezy, że w play-off trzeba przede wszystkim unikać pomyłek. Obie drużyny wcale nie paliły się do huraganowych ataków. GKS i Zagłębie zwracały uwagę przede wszystkim na to, by goli nie tracić. Mecz nie obfitował więc w liczne okazje bramkowe. Nawet, jeśli takie się pojawiały to bramkarze obu drużyn stawali na wysokości zadania.

Przełom nastąpił po 20 sekundach gry drugiej tercji. Sporymi umiejętnościami, ale i sprytem wykazał się wtedy Mateusz Bepierszcz, który przekierował wprost do bramki rywali krążek uderzony przez Aleksiego Varttinena. W kolejnych minutach GieKSa zaczęła podkręcać tempo. Katowiczanie ewidentnie szukali drugiego gola, który w znaczący sposób przybliżałby ich do wygranej. Zamiast podwyższenia prowadzenia, było… wyrównanie. Vitalii Andreikiv zaskoczył Johna Murraya dobijając strzał Nikity Butsenki.

W trzeciej tercji „szachy” się skończyły. Obie drużyny po prostu ruszyły do zdecydowanych ataków. Gol padł w bardzo niecodziennych okolicznościach. Shigeki Hitosato zdecydował się na strzał z dalszej odległości i to ze sporego kąta. Chyba tylko on sam wie, jak zdołał zmieścić krążek w bramce Zagłębia. To było po prostu cudowne trafienie! Gdy kolejnego gola dołożył Kacper Maciaś, wydawało się, że może być po meczu. Tyle, że nasz obrońca został od razu odesłany na ławkę kar, co Zagłębie bezwzględnie wykorzystało, a gola zaliczył Patryk Krężołek. Co więcej, po chwili do wyrównania doprowadził Damian Tyczyński.

W dogrywce lepsi okazali się gospodarze, a gola, który przesądził o ich wygranej zdobył Roman Szturc. Piąty, wiadomo już, że nie ostatni, mecz tej rywalizacji w sobotę 9 marca o godz. 17:00 w „Satelicie”.

Szturc zdobywa decydującego gola.

Dynamiczna akcja Fraszki, ale Spesny mrozi krążek.

Varttinen był sam na sam. Szkoda...

Poruszona nasza bramka. Nerwowo na lodzie.