• Lindgren (20)
  • Kozłowski (2)

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Varttinen, Marklund, Pasiut ,Fraszko - Maciaś, Lebek, Iisakka, Monto, Olsson - Cook, Wanacki, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato - Chodor, Kovalchuk, Sokay, Smal, Michalski.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny, Szczepkowski - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Naróg, Kotlorz, Salo, Valtola, Niemi - Andreikiv, Krawczyk, Dostalek, Nahunko, Lindgren - Sikora, Karasiński, Bernacki, Butsenko, Kozłowski.

Po pewnej wygranej w pierwszym meczu ćwierćfinałów GieKSa była zdecydowanym faworytem drugiego spotkania. O dwóch sprawach trzeba było jednak pamiętać. Po pierwsze, ze składu GKS-u wypadli obrońcy Maciej Kruczek, który nabawił się kontuzji górnej części ciała oraz Santeri Koponen, który doznał urazu żuchwy. Po drugie, to… play-off.

Może właśnie dlatego, zamiast dominacji GKS-u od pierwszej minuty, tym razem w „Satelicie” mieliśmy sporo emocji. Już 2. minucie Tomasz Kozłowski mocnym strzałem z dystansu zaskoczył Johna Murraya. Katowiczanom gra się nie kleiła. Przełomem miało okazać się trafienie Bartosza Fraszki zdobyte w trakcie gry w osłabieniu. Tak się jednak nie stało. Jeszcze w pierwszej tercji Zagłębie ponownie objęło prowadzenie po golu Rileya Lindgrena.

Druga tercja potwierdziła, że nie był to przypadek. Goście grali pewnie w obronie i nie pozwalali GKS-owi na zbyt wiele. Na dodatek byli piekielnie skuteczni. Dwa kolejne gole dołożył Valtteri Niemi i było niemal jasne, że Zagłębie wywiezie z Katowic niespodziewane zwycięstwo. W trzeciej tercji gości nawet niespecjalnie palili się do kolejnych ataków. Skupili się na bronieniu wyniku, a GieKSa - choć ambitnie atakowała - nie była w stanie skruszyć muru obronnego Zagłębia.