• Salo (47)
  • Szturc (23)

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Varttinen, Marklun, Pasiut, Fraszko - Kruczek, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Cook, Wanacki, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato - Maciaś, Lebek, Sokay, Smal, Michalski.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny, Szczepkowski - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Naróg, Kotlorz, Salo, Valtola, Niemi - Andreikiv, Krawczyk, Dostalek, Nahunki, Lindgren - Sikora, Włodara, Bernacki, Butsenko, Kozłowski.

Hokejowy Mistrz Polski rozpoczynał walkę w ćwierćfinale mistrzostw Polski przy komplecie publiczności i w roli wyraźnego faworyta starcia z Zagłębiem Sosnowiec, które w tym sezonie ani razu nie zdołało pokonać GKS-u Katowice.

Pierwsza tercja spotkania to absolutna dominacja naszej drużyny, która nie dała żadnych szans rywalom swoją szybką i fizyczną postawą. W drugiej minucie Hampus Olsson wykorzystał dwójkową akcję z Benem Sokayem, następnie Joona Monto przytomnie zachował się, mając kawałek wolnej przestrzeni przed bramką, a potem nasz fiński napastnik dobił uderzenie na bramkę Spesnego Olliego Iisaki. I to wszystko w dziesięć minut! Na nic zdała się ratunkowa przerwa w grze zarządzona przez trenera Sarnika, ponieważ GKS nie pozwalał przeciwnikowi na żadną groźną akcję i w stu procentach kontrolował wydarzenia na lodzie. Na dokładkę w 16. minucie okres gry w przewadze GieKSy zakończył się trafieniem Sama Marklunda, a bramek dla Mistrzów Polski mogło być w tej tercji nawet więcej.

Podrażnieni goście zaczęli drugą tercję od bardziej agresywnej postawy, co przyniosło im bramkę w przewadze po precyzyjnym strzale Szturca w 23. minucie. GKS mógł szybko dać ripostę, ale krążek po dobitce Fraszki jakimś cudem nie doturlał się do bramki Spesnego, a chwilę później blisko hat-tricka był Monto po strzale na krótki słupek. Ostatecznie po licznych próbach swego dopiął Benjamin Sokay, który wykorzystał sprytne zagranie Olssona za bramki i dał nam w 30. minucie piąte trafienie. Kibiców rozgrzał potem bokserski pojedynek Hitosato ze Andreikiwem, po którym Japończyk poza karą meczu dostał wielkie brawa z trybun. Teoretycznie mieliśmy łatwiejsze zadanie po pięciominutowej karze dla Niemiego, ale rywale zażarcie się bronil i dwa razy ruszyli niebezpiecznie z kontrą 2 na 1.

GKS nie wykorzystał dłuższego okresy gry jednego więcej na lodzie, ale dalej nadawał tonu grze. Chociaż zaczęliśmy granie w trzeciej tercji w osłabieniu po karze dla Olssona, pewnie poradziliśmy sobie w tej sytuacji. Przeciwnicy często nas prowokowali do większych i mniejszych utarczek, co podtrzymywało i tak wysoką temperaturę gry. Na 13 minut przed końcem meczu Zagłębie zdobyło drugiego gola po dosyć szczęśliwym odbiciu się krążka od Salo i to zachęciło naszych oponentów do zintensyfikowania swoich ataków. Mistrzowie Polski doprowadzili sprawy do zwycięskiego końca, także dzięki wzorowej postawie Murray'a w bramce, i zanotowali pierwsze zwycięstwo w play-offach.

Koniec meczu!

Olsson przed szansą po dwóch podaniach z pierwszego krążka.

Zagłębie walczy, ale obstawiamy, że obędzie się bez niespodzianki.

Dostalek przegrywa walkę sam na sam z Murray'em.

Pełna formacja GieKSy.

Olsson wykorzystał swoją szybkość, ale Spesny go ubiegł.

Majstersztyk bramkarki Murray'a przy obronie strzału Tyczyńskiego.

Lehtimaki w boksie kar.

Wyjeżdzamy błyskawicznie z kontratakiem trójką, Marklund blisko drugiej bramki!

Kilka dobrych interwencji GieKSy w obronie z rzędu.

Ożywiło się Zagłębie, Wanacki przytomnie blokuje uderzenie, a potem wykańcza kontrę GieKSy.

Sypią się kary. Najpierw Monto, potem Lindgren.

W ostatniej chwili wybijamy Krężołka z rytmu, nasz były gracz minął dwóch obrońców i było nieciekawie.

Niebezpiecznie po zagraniu do Saura polującego na gola z najbliższej odległości.

Kolejna kara dla gości, Spesny spowodował upadek..

Krążek odbity trochę przypadkowo od Salo trafia do naszej bramki.

Kolejna nasza wymiana podań, po której IIsaka mógł zapytać golkipera, w który róg.

Marklund oburzony decyzją sędziów o swoim przewinieniu.

Pasiut szukał przestrzemi między słupkiem a Spesnym.

Kara dla Charvata za przeszkadzanie.

Olsson i Krawczyk na ławkach kar.

Kolejne starcie, tym razem na zaczepki rywala odpowiedział Marklund.

Spokojniejszy fragment meczu.

Lindgren nie był w stanie znaleźć sposobu na Murray'a. Gramy w komplecie.

Fraszko, Pasiut, to była szansa na gola w osłabieniu!

Ostatnia tercja.

• Trzecią tercję zaczniemy w osłabieniu po karze dla Olssona.

Bójka na koniec tercji. Posypią się kary.

Rywale wybronili się w osłabieniu, Michalski blisko skutecznego przekierowania krążka.

Pozwoliliśmy Zagłebiu na akcję 2 na 1, ale krążek trafia tylko w pleksę za bramką po zagraniu Szturca.

Kapitalna interwencja Delmasa po naszej stracie.

Rywale w osłabieniu po brzydkim faulu na Iisace pod boksem Zagłębia. 5 minut kary dla Niemiego..

Iisaka stracił impet w natarciu na bramkę, ale przytomnie odegrał do Delmasa.

Bokserskie starcie Hitosato z Andrejkiwem, Japończyk zebrał karę meczu oraz brawa.

Strzał Cooka ląduje w łapaczce Spesnego. Wracamy do ofensywnej dominacji.

Bepierszcz czyhał na dobitkę zagrania z prawej strony.

Ben Sokay korzysta z dogrania Olssona zza bramki! PIĘĆ!

Akcja sam na sam rywali, ale John Murray staje na wysokości zadania.

Rywale ruszyli z odpowiedzią, Tyczyński i Charvat z celnymi strzałami.

Monto poszedł na przebój i chciał przełamać parkany golkipera rywali.

Hitosato i Marklund blisko strzału sprzed pola bramkowego koronkowym rozegraniu.

Ukarani rywale, Tyczyński w boksie kar.

Monto w krótki słupek, pracuje twardo na trzeciego gola.

Jak to nie wpadło?! Krążek nie doturlał się do bramki po dobitce Fraszki...

Mocny strzał Szturca po lodzie po długim słupku i Zagłębie zdobywa bramkę.

Kara za spowodowanie upadku dla Lehtimakiego.

W odpowiedzi Iisaka, ale tym razem lepszy bramkarz.

Charvat mógł nam zagrozić, miał spor przestrzeni do strzału między bulikami.

Na koniec tercji sprytny strzał z bekhendu pokazał Michalski. Dominacja GieKSy!

Sosnowiczanie bezradni wobec fruwającego na lodzie Joony Monto.

Gdyby tylko Fraszko zauważył krążek po zagraniu Wanackiego z prawej strony...

Szybko wykorzystana przewaga Mistrzów!

Naróg na ławce kar.

Iisakka, potem Cook! Bramka Zagłębia w opałach.

Valtola i Salo pracowali nad wepchnięciem krążka do naszej bramki z bliska.

Ostrzegawczy strzał Krężołka w boczną siatkę.

Cook z łatwością minął obrońcę, bezpański krążek po obronie Spesnego... Hitosato miał szansę na gola.

Po solowej akcji Monto pada trzeci gol dla GieKSy!

Podniesiony strzał Wanackiego mija poprzeczkę.

Mocna gra obu ekip przy bandach, GKS kontroluje mecz.

MONTO! Wykorzystał dwie sekundy na reakcję przed polem bramkowym!

Co za refleks Jaśka Murarza po strzale Niemiego na krótki słupek!

Dobre podanie Varttinena do Pasiuta, zabrakło tylko czystego ptzyjęcia.

Uwolnienie po zagraniu Kruczka z własnej tercji.

Dobre podanie do Sokaya zza bramki Zagłębia i znów rywale w opałach.

Trochę szczęścia, Niemi nie wyłuskał łatwego krążka w naszej tercji.

CO ZA START! Olsson wykańcza podanie Sokaya po dwójkowej akcji!

Niedokładne wybicie skutkujące akcję Lindgrena, ale Murray stopuje zapędy rywali.

Niewykorzystanie podanie Monto, ale Varttinen pokusił się o mocny strzał w prawy górny róg bramki Spesnego.

GRAMY!

• Rozpoczęła się prezentacja na lodzie!

• W kasach "Satelity" kupicie także bilety na mecz piłkarskiej GieKSy ze Zniczem Pruszków. Cena: 5 złotych!

• Przed nami pierwszy mecz fazy play-off sezonu 2023/2024!