• Komorski (59)
  • Bryk (45)
  • Padakin (4)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokal, Hitosato - Chodor, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Mroczkowski, Komorski, Padakin - Jaromersky, Ciura, Korenchuk, Rac, Ubowski - Bizacki, Bryk, Gościński, Turkin, Bukowski - Pociecha, Sobecki, Krzyżak, Galant, Marzec.

W niedzielę 28 stycznia GKS Katowice podejmował w “Satelicie” GKS Tychy. Przy okazji tego meczu, wspólnie z naszym partnerem STS, przeprowadziliśmy akcję “Dorzuć Misia”, czyli popularne Teddy Bear Toss. Derbowe spotkanie zapowiadało się bardzo ekscytująco. Lepiej rozpoczęło się jednak dla gości. W 4 minucie Pavel Padakin dobił strzał kolegi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. GieKSa do głosu doszła w drugiej połowie tercji otwierającej mecz. Dobrą okazję w 14. minucie miał Kacper Maciaś uderzając z otwartej pozycji. W 17. minucie na ławkę kar zjechał Mateusz Bryk. Katowiczanie wygrali pierwsze wznowienie i krążek wylądował na kiju Noah Delmasa, który potężnym strzałem pokonał Tomasa Fucika.

Zaraz po tym, gdy guma wylądowała w siatce tyszan, na tafle w “Satelicie” powędrowały setki pluszaków. W grze nastąpiła chwila przerwy konieczna do zebrania misiów. Gdy wróciliśmy do gry, Grzegorz Pasiut miał szansę dać gospodarzom prowadzenie, ale nieznacznie się pomylił przy próbie dobitki. W drugiej tercji inicjatywę przejęli gospodarze, znacznie częściej zagrażając bramce tyszan. Rywal momentami był przez kilka minut całkowicie zamknięty w swojej tercji, co spowodowało, że jedna piątka długo broniła akcji. Taka sytuacja spowodowała, że katowiczanie w pewnym momencie wykorzystali zmiany i Miro Lehtimaki wyjechał przed Fucika popisując się technicznym uderzeniem pomiędzy parkanami.

Podopieczni trenera Jacka Płachty wyszli więc na prowadzenie i przed końcem tercji mieli jeszcze kilka okazji na to, by przewagę powiększyć. Ostatecznie na trzecią odsłonę spotkania wracaliśmy z wynikiem 2:1 i apetytami na kolejne trafienia. W 44. minucie katowiczanie grali w przewadze po karze dla Bartosza Ciury. Dwukrotnie blokowany był Santeri Koponen, ale gdy dostał trzecie podanie, uderzył tak mocno, że Fucik nie zdążył zareagować i Fin wpisał się na listę strzelców. Szybko jednak odpowiedział Mateusz Bryk po strzale z okolic prawego bulika. Tyszanie złapali kontakt, ale katowiczanie byli podrażnienie stratą tego gola. W 55. minucie na ławkę kar za przeszkadzanie odesłany został Jakub Wanacki, lecz gospodarze wytrzymali ten okres.

Nie wytrzymali jednak, gdy tyszanie ściągnęli bramkarza i grali 6 na 5. Na 1:21 przed końcem Filip Komorski trafił na remis i zespoły czekały dogrywka. Do niej katowiczanie przystąpili 4 na 3 z uwagi na karę dla Illi Korenchuka. Dogodną sytuację wykorzystał Delmas, który potężnie przymierzył i szybko zapewnił swojej ekipie zwycięstwo. To dziesiąta ligowa wygrana GieKSy z tyszanami z rzędu.

Koniec meczu, GieKSa wygrywa derby!

NOAAAAAAH DELMAAAAAS!

Rozpoczynamy dogrywkę i gramy w przewadze 4 na 3.

Koniec trzeciej tercji. Przed nami dogrywka.

Kara dla Korenchuka za opóźnianie gry.

Fucik zatrzymuje strzał Varttinena.

GieKSa aktywnie w tercji tyszan.

Komorski strzela na 1:21 przed końcem podczas gry 6 na 5.

Marklund strzela i krążęk odbija się od kasku Fucika.

Kontra Fraszki, jego uderzenie nad poprzeczką.

Murray odbija uderzenie z lewego bulika.

Kara dla Wanackiego, groźny moment, bo przez dwie minuty gramy jednego mniej.

Iisakka bliski szansy na dobitkę. Rac ratuje tyszan w ostatnim momencie.

Ciura i Marklund na ławce kar po zamieszaniu pod bramką Fucika.

Niewiele zabrakło, by Marklund dobrze obsłużył dobrze najeżdżającego Sokaya.

Fucik zatrzymuje strzał Koponena.

Fraszko z Pasiutem! Niewiele zabrakło w szybkiej akcji naszych liderów.

Słupek po strzale Mroczkowskiego.

Strzał Marklunda obok słupka.

Będzie w tym meczu jeszcze sporo emocji.

Tyszanie łapią kontakt po golu Bryka.

DO TRZECH RAZY SZTUKA! SANTERI KOPONEN!

Zatrzymane dwa strzały Koponena.

Kara dla Ciury za uderzanie, znów zagramy w przewadze.

Bomba Korenchuka obok bramki Murraya.

Iisakka trącił krążek po mocnym podaniu Koponena, lecz ten przeleciał obok bramki.

Wracamy do gry. Przez ponad minutę będziemy grać jednego więcej.

Kara dla Bizackiego, GieKSa znów w przewadze.

Bizacki naprawił swój błąd po stracie we własnej tercji blokując strzał jednego z katowiczan.

Potężne zamieszanie pod bramką Murraya, lecz ten w porę mrozi krążek.

Sprytne uderzenie Miro, tym razem nie zmieścił krążka pomiędzy parkanami bramkarza.

Fraszko wyłożył krążek Pasiutowi, jego próba zablokowana.

Fucik odbija strzał Smala.

Jaromersky zatrzymuje szarżującego Olssona.

Groźnie uderzał Padakin, broni Murray.

LEHTIMAKI! Pierwszy gol dla GieKSy i to trafienie palce lizać!

Zaskakujące uderzenie Wanackiego, zabrakło dobitki.

Fucik zatrzymuje znakomitą szansę Sokaya, który miał przed sobą wyłącznie bramkarza.

Próbowaliśmy dobijać sprzed bramki tyszan, ale dobrze reaguje obrona gości.

Murray zatrzymuje uderzenie Korenchuka.

Po zagraniu Cooka krążek odbił się od bandy i Fraszko dopadł do gumy przed bramką Fucika. Ten szczelnie zamknął miejsce.

Fucik odbija uderzenie Delmasa.

Murray mrozi po wrzuceniu krążka przez Pociechę.

Podbite uderzenie Mroczkowskiego w kontrze.

Marklund wyłuskał krążek sprzed Fucika, jego uderzenie zatrzymane przez bramkarza. Wcześniej krążek podany ręką, więc ewentualne trafienie nie zostałoby uznane.

Maciaś wrzucił krążek w stronę bramkarza, ale ten zdołał go odbić bez konsekwencji w postaci dobitki.

Długa akcja GieKSy w tercji tyszan, ale bez rezultatu w postaci strzału na bramkę Fucika.

Wracamy na drugą tercję.

Fucik zatrzymuje poprawkę Pasiuta.

Fucik zamroził krążek po wrzutce z niebieskiej Wanackiego.

Strzał Korenchuka obok słupka.

Lehtimaki objechał obrońców przed bramką i spodziewał się zatrzymania akcji po przewinieniu, ale sędziowie niczego się nie dopatrzyli.

Trwa zbieranie misi, za moment wznowimy rywalizację.

DELMAS strzela gola, a misie lądują na tafli!

Kara dla Bryka po najeździe Olssona. Zagramy jednego więcej.

Iisakka próbował dobijać po strzale kolegi, niewiele zabrakło.

Dobre wycofanie do Maciasia, ale jego strzał nad bramką Fucika.

Fucik odbija strzał Wanackiego, zabrakło skutecznej dobitki.

Murray zatrzymuje groźny strzał Ubowskiego.

Maciaś z bardzo ostrego kąta, ale dobrze zamknął Fucik.

Kara dla Jakuba Wanackiego, zagramy dwie minuty jednego mniej.

Murray zatrzymuje gumę po strzale Kaskinena.

Krążek przed bramką tyszan, ale defensywa dobrze reaguje na tę próbę katowiczan.

Wrzutka pod bramkę Fucika, ale bez poważnego zagrożenia bramce gości.

Tyszanie obejmują prowadzenie. Autorem gola Pavel Padakin.

Teraz Rac zjechał do środka i uderzył obok słupka.

Wanacki uderza obok bramki.

• W meczu 38. kolejki GKS Katowice w "Satelicie" zmierzy się z GKS-em Tychy. W trakcie dzisiejszego meczu, wspólnie z naszym partnerem STS, przeprowadzimy akcję "Dorzuć Misia". Po pierwszej bramce strzelonej przez GieKSę, na taflę polecą misie przyniesione przez naszych kibiców. Początek spotkania o godz. 17:00. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.

• W trakcie prezentacji naszej drużyny przed meczem, przywitajmy ją zapalonymi latarkami w telefonach.