(0:1; 1:0; 3:0)

• Lehtimaki (19)

KH Energa Toruń: Pohjanoksa (Studziński) - Behm, Zieliński, Larionovs, Fjodorovs, Tiainen - Gimiński, Sozanski, Prokurat, Syty, Djumić - Jaworski, Svars, Kogut, Kalinowski K., Kalinowski M. - Schafer, Wenker, Jaakola, Huhtela, Bashirov.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato oraz Lebek, Sokay, Smal i Michalski.

Zbliżamy się do końca sezonu regularnego. W meczu 43. kolejki THL katowiczanie na wyjeździe zmierzą się z KH Energą Toruń. Poza grą jest Aleksi Varttinen, który walczy z chorobą. Spotkanie rozpoczęło się dla GKS-u od podwójnej kary mniejszej dla Joony Monto. Nasza defensywa stanęła ostatecznie na wysokości zadania i wytrzymała cztery minuty osłabienia. Wraz z biegiem tercji goście zaczęli dochodzić do głosu. Jednak na pierwszego gola musieliśmy 19 minut, gdy Miro Lehtimaki dobił uderzenie Jakuba Wanackiego.

GieKSa przed końcem tercji wyszła na prowadzenie, z którym wracała do gry na kolejne 20 minut rywalizacji. W 25. minucie szansę miał Grzegorz Pasiut, ale nie trafił w sytuacji sam na sam. Wcześniej próbował Mateusz Michalski, ale jego wykończeniu zabrakło precyzji. W 31. minucie karę meczu otrzymał Maciej Kruczek za ostre zderzenie z Danilem Larionovsem. Po chwili kara dla Jakuba Wanackiego spowodowała, że przez dwie minuty graliśmy w podwójnym osłabieniu. Tę sytuację wykorzystał Paul Svars doprowadzając do remisu. GKS przed końcem tercji grała jeszcze w przewadze, ale nie udało się tego zamienić na gola.

Wynik 1:1 po 40 minutach oznaczał, że trzecia tercja zapowiadała się szczególnie interesująco. GieKSa była w stanie stworzyć zagrożenie i przez dwie minuty grała w przewadze, ale to torunianie w 54. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Nikolaia Sytego, który precyzyjnie przymierzył w okienko bramki Kielera po dobrym podaniu kolegi. W 57. minucie Michalski stanął oko w oko z Juliusem Pohjanoksą, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Pod koniec meczu Larionovs podwyższył prowadzenie gospodarzy podczas gry w podwójnej przewadze, a chwilę później ten sam zawodnik trafił na pustą bramkę.

Koniec meczu.

Gol na pustą bramkę.

Gramy jeszcze bez Jakuba Wanackiego, który również dostał karę.

Larionovs wykorzystuje sam na sam z Kielerem.

Kara dla Olssona za uderzenie bramkarza.

Michalski sam na sam po podaniu przed bramkę! Pohjanoksa zatrzymuje krążek.

W ostatnich minutach aktywniejsi na tafli gospodarze.

Olsson mógł przekierować po podaniu Marklunda, niewiele zabrakło.

Syty wyprowadza torunian na prowadzenie.

Dynamiczna gra po obu stronach. Próbujemy na dłużej wjechać do tercji torunian.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Uderzenie Jaakoli w kontrze tuż obok słupka naszej bramki.

Kara dla Svarsa po próbie zatrzymana Sokaya. Gramy w przewadze przez kolejne dwie minuty.

Aj, dobra okazja Bepierszcza sprzed bramki rywala. Bramkarz zdołał zablokować jego próbę.

Kogut z backhandu, świetnie zatrzymuje go Kieler. Potem odpowiedź Hitosato, który próbował po najeździe z lewej strony .

Pohjanoksa ratuje swój zespół po kolejnej dynamicznej akcji GieKSy i strzale Wanackiego.

Blisko Marklund! Niewiel zabrakło do wykończenia odważnej akcji.

Wracamy na trzecią tercję. Do boju GKS!

Koniec drugiej tercji.

Kary dla Bepierszcza i Zielińskiego.

Gramy 5 na 5.

Najeżdżał Lehtimaki. Pohjanoksa broni jego strzał.

Pohjanoksa łapie strzał Marklunda.

Kamil Kalinowski na ławce kar, teraz to my zagramy jednego więcej.

Kieler mrozi uderzenie spod niebieskiej Svarsa.

Syty obił poprzeczkę.

Fraszko nie wykorzystał okazji w akcji sam na sam.

GieKSa jeszcze trzy minuty w osłabieniu po karze dla Kruczka.

Svars precyzyjnie uderzył i mamy remis.

Kara dla Wanackiego. Przez 2 minuty gramy w podwójnym osłabieniu.

5-minutowa kara i kara meczu dla Macieja Kruczka...

Ostre zderzenie Kruczka z Larionovsem. Czekamy na decyzję sędziów.

Krążek za plecami Kielera, przed linią bramkową... teraz szczęście po stronie GKS-u.

Ostatnie minuty spędzamy w tercji gospodarzy.

Pohjanoksa broni uderzenie backhandem Fraszki.

Wytrzymaliśmy i gramy 5 na 5.

Dwie minuty kary dla Mateusza Bepierszcza.

Pasiut nie wykorzystuje okazji sam na sam.

Michalski był oko w oko z bramkarzem, próbował objechać bramkę i zabrakło odrobiny precyzji.

Kontra GieKSy zakończona strzałem nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą tercję.

Koniec pierwszej tercji.

Dobra interwencja Kielera po strzale z prawego bulika.

Lehtimaki! Dobija uderzenie kolegi i wychodzimy na prowadzenie.

Teraz Fraszko próbował zmienić tor lotu krążka po próbie Delmasa, ale Pohjanoska zdołał odbić tę próbę.

Kieler blokuje bombę Bashirova.

Iisakka nie zdołał przekierować uderzenia kolegi.

Duża intensywność meczu, co chwilę przenosimy z tercji do tercji, ale na razie bez dobrych szans na rozpoczęcie strzelania.

Fraszko wyjechał oko w oko z Pohjanoksą, ale ten skutecznie blokuje jego próbę.

Gramy w pełnych zestawieniach, bez zagrożenia bramce Michała Kielera.

Kary dla Marklunda i Fjodorovsa. Dodatkowa kara dla GKS-u i znów gramy w czterech, tym razem przez dwie minuty.

Zablokowane uderzenie Marklunda, potem próbował Delmas, ale dobrze interweniuje jeden z defensorów gospodarzy.

Cook blokuje potencjalnie groźne podanie w kontrze.

Dwie próby Lehtimakiego, mrozi Pohjanoska. To pierwsze akcje GieKSy w tym meczu.

Kieler broni strzał z okolic prawego bulika.

Gramy już w piątkę.

Gospodarze mogli wyjechać trzech na jednego, ale jeden z graczy torunian spalił.

Znów Sozanski, tym razem z backhandu znajdując się tuż przed bramką GKS-u. Krążek przeleciał obok słupka.

Sozanski bliski po podaniu Djumicia. Krążek przeleciał nad bramką Kielera.

Podwójna kara dla Joony Monto, torunianie cztery minuty w przewadze.

• W bramce GKS-u dzisiaj Michał Kieler.

• Przed nami mecz 43. kolejki THL. GKS Katowice w Toruniu zmierzy się z tamtejszym KH Energa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. Z powodu choroby w składzie GieKSy brakuje Aleksiego Varttinena. Transmisja meczu na POLSKIHOKEJ.TV.