PZU Podhale Nowy Targ

• Szczechura (58)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato - Maciaś, Lebek, Sokay, Smal, Michalski.

PZU Podhale Nowy Targ: Bizub (Horawski) - Pangelov-Yuldashev, Tomasik, Wielkiewicz, Wronka, Szczerba - Zalamai, Kiss, Neupauer, Cichy, Szczechura - Horzelski, Kudin, Bochnak, Lorraine, Worwa oraz Słowakiewicz, Kamiński, Saroka i Jarczyk.

Sezon zasadniczy powoli dobiega końca. W starciu 42. kolejki GKS Katowice w “Satelicie” zmierzył się z PZU Podhalem Nowy Targ. Do składu katowiczan wrócił na ten mecz Grzegorz Pasiut, który pauzował w poprzednich spotkaniach z powodu urazu górnej części ciała. W pierwszej tercji bramek nie oglądaliśmy, ale GieKSa zarysowała wyraźną przewagę, niemal co chwilę testując czujność Pawła Bizuba. Ten momentami bronił fantastycznie, zatrzymując m.in. Santeriego Koponena.

Pod koniec tercji GKS grał w podwójnej przewadze, ale nie udało się wykorzystać dogodnej szansy. Na drugą tercję wracaliśmy więc z bezbramkowym remisem, choć nadal graliśmy w przewadze. Podhale cały czas raotwała dobra postawa bramkarza, który zatrzymywał kolejne strzały. W końcu w 30. minucie druga piątka GieKSy rozegrała akcję, w której krążek trafił do dobrze nadjeżdżającego Aleksiego Varttinena. Ten przymierzył precyzyjnie obok słupka i dał GieKSie prowadzenie, na którego “Satelita” tak długo czekała.

Niestety przed końcem tercji skomplikowaliśmy sobie sytuację. Sędziowie uznali, że Varttinen zaatakował głowę rywala, za co otrzymał aż pięć minut kary. Trzecią tercję otwieraliśmy w osłabieniu, które miało potrwać 4 minuty i 46 sekund. Podopieczni Jacka Płachty przetrwali ten okres i nawet stworzyli sobie dogodne szanse po próbach Bartosza Fraszki i Santeriego Koponena. W kolejnych minutach Podhale zaczęło dochodzić do głosu i tym razem John Murray musiał wykazać się czujnością. W 53. minucie znakomitą akcją indywidualną popisał się Mateusz Michalski podwyższając prowadzenie GKS-u.

W 58. minucie Alex Szczechura pomógł Podhalu złapać kontakt, gdy rywale grali sześciu na czterech po karze dla Shigekiego Hitosato i wycofaniu przez gości bramkarza. Mecz zamknął jednak gol Joony Monto do pustej bramki. Zwycięstwo oznaczało, że katowiczanie sezon zasadniczy skończą na 1. miejscu w tabeli.

GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Gol Monto do pustej bramki zamyka mecz! GKS Katowice sezon zasadniczy skończy na 1. miejscu.

Podhale znów bez bramkarza.

Marklund przed bramką, niewiele zabrakło.

Gol Szczechury, rywal łapie kontakt.

Podhale gra w szóstkę, bez bramkarza.

Kara dla Hitosato, Podhale w przewadze.

Blisko trafienia Sokaya.

Lorraine nieznacznie się pomylił przy próbie dobitki.

Fantastyczna indywidualna akcja Michalskiego! Zmieścił krążek pomiędzy parkanami Bizuba.

Murray broni uderzenie Szczechury... to był sygnał ostrzegawczy.

Podhale aktywniejsze w ostatnich minutach.

Cichy z gumą przed naszą bramką. Murray zatrzymuje jego strzał parkanem.

Murray mrozi, rozpędzony Wronka próbował znaleźć sposób na strzał, ale krążek ląduje w rękawicy naszego bramkarza.

Wronka próbował wykorzystać nasz błąd przy wyprowadzeniu krążka. Jego uderzenie podbite.

Gramy już w pełnych składach!

Wronka domagał się kary po szybkiej akcji. Gwizdek sędziego milczy.

Bizub broni strzał Koponena po podaniu Fraszki w kontrze.

Neupauer obok słupka.

Fraszko bliski zaskoczenia Bizuba w szybkiej akcji.

Gramy w osłabieniu, które potrwa prawie 5 minut.

Rozpoczynamy trzecią tercje. Jej pierwsze minuty mogą być dla GKS-u szczególnie trudne...

Koniec drugiej tercji.

Będzie kara dla Varttinena. Aż 5-minutowa za atak na głowę rywala...

Bizub zatrzymuje uderzenie Monto.

Teraz ratuje nas Murray po niebezpiecznej akcji w okolicach naszej bramki.

Varttinen znalazł drogę miejsca i przymierzył idealnie od słupka.

GOOOOOL! ALEKSI VARTTINEN!

Zatrzymana techniczna próba Iisakki.

Fraszko z backhandu, znów górą Bizub.

Murray łapie strzał Tomasika z niebieskiej.

Gramy w pełnych zestawieniach.

John Murray wrócił już do bramki GKS-u.

Problem techniczny Murraya, w bramce GKS-u Michał Kieler.

Kara dla Wronki za grę niepełnym sprzętem. GKS znów jednego więcej.

Gramy 5 na 5.

Bardzo blisko otwarcia wyniku przez Koponena, centymetry obok słupka po szybkiej zmianie stron.

Kara dla Szczechury, zagramy jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Podhale desperacko się broni, jak na razie bardzo skutecznie.

Poruszona bramka Podhala. GKS cały czas w tercji rywala.

Bomba Kruczka obok bramki.

Podbite uderzenie Marklunda, znów wyraźna przewaga GKS-u.

Koponen obok słupka. Krążek wrócił przed bramkę Podhala, ale Bizub przytomnie łapie.

Bizub łapie mierzone uderzenie Pasiuta.

Groźne po strzale Neupauera... krążek tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Murraya.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Podhale już w czwórkę. Mamy jeszcze 40 sekund w przewadze.

Wracamy do gry.

Koniec pierwszej tercji.

Kolejna kara dla Podhala. Tym razem Jakub Worwa. Do końca tercji gramy w podwójnej przewadze. Pozostało 29 sekund.

Kara dla Łukasza Kamińskiego za uderzanie naszego bramkarza po zamrożeniu krążka. Gramy w przewadze.

Teraz niebezpiecznie po kontrze Podhala. Murray mrozi krążek.

Koponen obok słupka w szybkiej akcji GKS-u.

Pasiut celował w okienko, Bizub odbił krążek w ostatnim momencie.

Złapane uderzenie Koponena z niebieskiej.

Zablokowany strzał Szczerby.

Fantastyczna interwencja Bizuba po strzale Koponena.

Marklund bliski efektownej dobitki, jego strzał obok słupka.

Podbity strzał Koponena z okolic prawego bulika.

Horzelski na ławce kar, gramy jednego więcej.

Trwa oblężenie bramki Podhala, Bizub broni strzał za strzałem.

Sokay wzdłuż bramki, nikt nie przeciął.

Iisakka do Smala przed bramkę, obrońca zablokował Igora przed skutecznym strzałem.

Po strzale Wanackiego guma wylądowała przed Bizubem, niewiele zabrakło do skutecznej dobitki.

Monto i Kudin na ławce kar.

Bizub łapie uderzenie Koponena z niebieskiej.

Zatrzymujemy groźną kontrę czwartej piątki Podhala.

Sokay do Olssona, ten uderza w parkany. Potem próba Lehtimakiego po obrocie, ale Bizub odbija krążek.

Pasiut przed bramkę do Fraszko. Bizub przez moment nie wiedział, gdzie jest krążek.

• Obie ekipy już na lodzie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 42. kolejki THL, GKS Katowice zmierzy się w "Satelicie" z PZU Podhalem Nowy Targ. To już ostatnia prosta sezonu zasadniczego. Spotkanie pomiędzy drużynami można tradycyjnie śledzić za pośrednictwem POLSKIHOKEJ.TV.