• Bagin (14)
  • Jarosz (13)

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Marklund, Michalski, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Maciaś, Chodor, Lebek, Smal, Kovalchuk.

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (Miarka) - Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Śpirko, Paś, Kolusz - Martiśka, Maceachern, Izacky, Arrak, Ford - Kameneu, Płachetka, Pelaczyk, Kiełbicki, Zając.

W meczu 40. kolejki THL GKS Katowice zmierzył się w “Satelicie” z JKH GKS-em Jastrzębie. Katowiczanie wrócili do ligowej rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. Poza grą z powodu kontuzji górnej części ciała był Grzegorz Pasiut. Z urazem mierzy się również John Murray, dlatego w bramce GKS-u stanął Michał Kieler. Rolę kapitana w tym meczu przejął Mateusz Kruczek. Katowiczanie przejęli inicjatywę w pierwszych fragmentach meczu, dwukrotnie grając w przewadze. Jednak to JKH udało się otworzyć wynik, gdy w 13. minucie Dominik Jarosz zaskoczył Kielera precyzyjnym strzałem obok parkanów.

Minutę później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Emil Bagin, który wykończył składną akcję swojego zespołu precyzyjnym strzałem w okienko. GieKSa przed przerwą grała jeszcze w przewadze, lecz nie udało się zamienić tego na bramkę kontaktową. Po przerwie wracaliśmy więc ze stratą dwóch bramek. Mecz nie układał się jednak po naszej myśli. W drugiej tercji inicjatywę przejęli goście. W 29. minucie Dominik Paś wyjechał oko w oko z Kielerem i skutecznie wykończył akcję. Dwie minuty później prowadzenie JKH urosło do czterech goli po trafieniu Tuuki Rajamakiego.

Katowiczanie byli zepchnięci do defensywy. Dopiero w końcówce udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Jakuba Lackovicia. Swoje szanse mieli Ben Sokay i Sam Marklund, ale żaden nie znalazł drogi do bramki, co oznaczało, że na trzecią tercję wracaliśmy z bardzo trudnym zadaniem do wykonania. Na pierwszego gola dla GieKSy musieliśmy czekać aż 50 minut. Na listę strzelców wpisał się Ben Sokay podczas gry w przewadze. Chwilę później było już 2:4 po trafieniu Santeriego Koponena. GieKSa wyraźnie poczuła krew. W końcówce graliśmy w przewadze po karze dla Nicholasa Forda. Emil Bagin strzałem do pustej bramki zamknął mecz w “Satelicie”.

Ukarani Cook po stronie GKS-u i Wajda oraz Fords po stronie JKH.

Zwarcie w samej końcówce. Na zegarze 16 sekund, ale będą jeszcze kary.

Gol do pustej bramki zamyka mecz w "Satelicie".

Gramy bez Kielera.

Tylko Iisakka wie, jak nie trafił do pustej bramki po podaniu kolegi.

Kara dla Forda z JKH, więc zagramy w przewadze.

Długie dyskusje z sędziami kapitanów obu drużyn po tym, jak Lehtimaki stracił w starciu kij i kask.

Strzał Urbanowicza obok słupka.

Kieler broni strzał w kontrze odbijając krążek kaskiem.

Zatrzymane uderzenie Michalskiego i Kruczka.

Potężne zamieszanie pod bramką JKH. Lacković mrozi krążek.

Marklund próbował objechać bramkę, Lacković zamknął przestrzeń.

GieKSa wyraźnie poczuła krew.

Olsson tak blisko!

KOPONEN. Walczymy do końca...

Ben Sokay strzela pierwszego gola dla GieKSy.

Przez ponad minutę gramy jednego więcej.

Lacković zatrzymuje strzał Marklunda.

Michalski bliski trafienia w osłabieniu. Będzie kara dla zawodnika JKH i siły się wyrównają.

Kara dla Koponena, JKH znów jednego więcej.

Paś nie trafia do pustej bramki po tym, jak krążek wrócił po odbiciu od bandy.

Lacković zatrzymuje parkanem uderzenie Lehtimakiego.

Kieler broni kaskiem uderzenie Spirki.

Kieler zatrzymuje najazd Urbanowicza.

Padł jeden z zawodników JKH. Będzie kara dla GKS-u. Zjeżdża Marklund.

Kieler odbija dwa strzały.

Lacković broni strzał Varttinena.

Lepszy moment GieKSy. Zatrzymany strzał Sokaya.

Marklund bliski przekierowania.

Gramy w pełnych składach.

Kieler dzielnie zatrzymuje kolejne strzały JKH.

Kara dla Kruczka, rywal jednego więcej.

Niewiele w tej tercji układa się po naszej myśli.

Mnożą się niestety błędy katowiczan we własnej tercji.

Niefrasobliwość GKS-u w obronie i rywal strzela czwartą bramkę. Autorem gola Tuuka Rajamaki.

Lehtimaki najeżdżał sam na sam, zatrzymany przez rywala w ostatnim momencie.

Paś strzela w akcji sam na sam.

Paś na nasze szczęście źle trafił w krążek po podaniu kolegi.

Lacković łapie strzał Wanackiego w kontrze.

Kara dla Iisakki, JKH w przewadze.

Zablokowany strzał Fraszki.

Szybka akcja wyprowadzona przez Ryana Cooka. Jego podanie jednak bez konkretnego adresata.

Zatrzymujemy potencjalnie groźną kontrę JKH.

Wracamy na drugą tercję. Do boju GKS!

Kieler mrozi strzał z okolic prawego bulika.

Varttinena oko w oko z Lackoviciem... trafia prosto w bramkarza JKH.

Niewiele zabrakło po strzale Koponena.

Lacković łapie próbę z niebieskiej.

Kara dla Kameneu. GieKSa jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Rywale nabrali wiatru w żagle i teraz to oni tworzą poważne zagrożenie w naszej tercji.

Strzał Wanackiego nad bramką.

Bagin przymierzył w samo okienko.

Zasłonięty Kieler nie zatrzymał strzału Jarosza.

Odbity parkanem strzał Koponena.

Z niebieskiej Smal, ale bez powodzenia.

Wszystko wskazuje na to, że zawodnik JKH będzie w stanie kontynuować grę.

Jeden z hokeistów JKH otrzymał uderzenie krążkiem w twarz. Gra natychmiast przerwana.

Kara dla Kameneu za nieprzepisowe zagranie względem Olssona. Znów zagramy jednego więcej.

Sokay próbował sprytnie objechać bramkę. Niewiele zabrakło.

Kieler zatrzymuje groźną akcję Rajamakiego.

Zatrzymane uderzenie Koponena, potem Lacković łapie poprawkę Olssona.

Kara dla Viinikainena, zagramy jednego więcej.

Delmas mierzył się do strzału, ale nie znalazł otwartej drogi do bramki.

Olsson najeżdżał z lewej strony. Lacković zamroził grę na wszelki wypadek.

Strzał Fraszko łapie Lacković.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 40. kolejki GKS Katowice zmierzy się w "Satelicie" z JKH GKS-em Jastrzębie w rywalizacji o kolejne ligowe punkty. Poza składem GKS-u Katowice Grzegorz Pasiut, który ma uraz górnej części ciała. Transmisja z tego meczu tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.

• Nie zabraknie trójkolorowych akcentów podczas walentynkowego spotkania w "Satelicie".