• Lehtimaki (28)
  • Marklund (17)

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (Kowalówka R.) - Dyukov, Jakobsons, Kowalówka S., Dziubiński, Kaleinikovas - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Ackered, Denyskin, Olsson Trkulja, Lorraine - Noworyta, Prokopiak, Sołtys, Krzemień, Wanat.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Kovalchuk, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.

W wyjazdowym meczu 39. kolejki Tauron Hokej Ligi graliśmy w Oświęcimiu z miejscową Re-Plast Unią, wiceliderem tabeli ligowej. Był to ostatni mecz Mistrzów Polski przed przerwą na mecze reprezentacji Polski w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2026. W składzie GKS-u brakowało nadal kontuzjowanego Macieja Kruczka.

W pierwszych minutach meczu optycznie przeważała GieKSa, by z czasem nieco oddać pola rywalowi, debrze reagującemu w tercji obrony i szukającego wolnych przestrzeni przed bramką Murray'a. Dwukrotnie groźnie uderzał na nasza bramkę Krystian Dziubiński, a Kaleinikovas w 4. minucie mógł wyprowadzić Unię na prowadzenie, jednak Jasiek Murarz wygarnął krążek zmierzający do niemal pustej bramki. Katowiczanie mieli ręce pełne roboty, zatrzymując dynamiczne najazdy Ahopelto i Lorraine'a; z czasem zaczęli oni przejmować inicjatywę, dzięki czemu oglądaliśmy obiecujące akcje Olssona i Lehtimakiego. W końcu w 17. minucie Sam Marklund pojechał odważnie na bramkę po stracie Denyskina i uderzył po długim słupku nie do obrony. Kiedy wydawało się, że wracamy na właściwe tory i pierwszą tercję zakończymy zwycięsko, Sołtys na 9 sekund przed syreną wykorzystał podanie z prawej strony od Krzemienia i niepilnowany pokonał Murray'a, wyrównując rezultat.

GKS Katowice zamierzał mocno wejść w drugą część gry i ostrzeżenia w postaci strzałów Sokaya i Varttinena były tego dowodem, a golkiper Unii miał parkany pełne roboty. Gospodarze odpowiadali zagraniami Ahopelto i Denyskina, którzy szukali agresywnego przełamania naszej obrony. Temu drugiemu udało się to w 26. minucie, kiedy wyprowadził swój zespół na prowadzenie po strzale spomiędzy bulików. To podniosło temperaturę zmagań na lodzie i posypały się pierwsze w tym meczu kary. Po przewinieniu Dziubińskiego graliśmy w przewadze i szybko to wykorzystaliśmy po strzale Lehtimakiego na krótki słupek w 28. minucie! Jakby mało było emocji, oglądaliśmy potem bokserskie starcie Bepierszcza i Jakobsonsa, po którym trzeba było przerwać grę i oczyścić lód z krwi.

Potem musieliśmy sobie radzić 4 na 5 po karze dla Varttinena i mieliśmy dużo szczęścia po strzale w słupek Ahopelto, chwilę potem to GKS nacierał na bramkę Lundina po karze dla Dziubińskiego. Drugą tercję, pełną przerw w grze i nerwowych spięć między rywalizującymi ekipami, zakończył wynik remisowy zwiastujący spore emocje w ostatniej części gry. Na jej starcie w 43. minucie Ahopelto wykorzystał grę Unii w przewadze, przekierowując skutecznie strzał Valtoli, z kolei dłuższa wideoweryfikacja potwierdziła, że nie padła bramka dla GieKSy po wcześniejszym uderzeniu Pasiuta po stracie Denyskina. Mistrzowie Polski walczyli o remis, z tym że to oświęcimianie mieli bardziej klarowne okazje dzięki aktywnemu Heikkinenowi oraz Denyskinowi. W końcu w 52. minucie Mateusz Michalski skutecznie przekierował krążek po strzale Fraszki i nadal byliśmy w grze! Mimo wyraźnego ożywienia ofensywnego w naszych szeregach więcej bramek nie padło, co oznaczało trzecią z rzędu dogrywkę GieKSy. Jej losy rozstrzygnął szybki gol Kalle Valtoli w pierwszej minucie tego okresu gry.

Szybki gol Valtoli kończy mecz.

Trzech na trzech, czas start.

Rozegramy dogrywkę, trzecią z rzędu.

Ostatnia minuta, walczymy!

Cook próbował uderzać tak, by partner z drużyny przekierował do bramki.

Fraszko aktywnie w ostatnich minutach, kolejna obiecująca akcja w ofensywie.

Obronione uderzenie Noworyty z dystansu.

Seria niedokładnych zagrań z jednej i drugiej strony.

Ożywiła się GieKSa, odważnie uderzał Olsson.

Michalski! Ależ przekierowanie krążka po strzale Fraszki!

Skuteczna interwencja Maciasia w obronie, wcześniej próbował spod niebieskiej Cook.

Spokojniejszy okres gry przerwany przez akcję Monto i zagranie obok słupka.

Denyskin długo czekał z uderzeniem w kontrze, ale kolejna dobra obrona Murray'a.

Nie zemściło się nieporozumienie Fraszki z Lehtimakim, Murray broni akcję 1 na 1 z Heikkinenem.

Kolejna interwencja Lundina po dograniu Sokaya do Pasiuta..

Wypuściliśmy z objęć obrony Heikkinena, który mógł zaskoczyć Murray'a strzałem na krótki słupek w dogodnej pozycji.

Zaskakujący strzał Koponena, ale bez efektu bramkowego.

Delmas naprawił swój błąd, nie pozwolił Sołtysowi na akcję sam na sam.

Nie było bramki po uderzeniu Pasiuta. Wracamy do gry.

Sprawdzamy sytuację ze strzałem Pasiuta na kamerach.

Ahopelto wyprowadza Unię na prowadzenie, przekierowując strzał Valtoli.

Słupek! Tak blisko gola Pasiuta po stracie Denyskina.

Teraz strzelał Ackered, kontrolujemy sytuację mimo osłabienia.

Kara dla GieKSy za sześciu graczy na lodzie. Odsiaduje ją Hitosato.

Pasiut zaskoczył uderzeniem z ostrego kąta od razu po przyjęciu.

Czas na decydujące 20 minut.

Iisakka z Marklundem manewrują między defensorami Unii, Sokay strzela obok bramki.

Często przerywana gra przez sędziów. Nie ma spokoju na lodzie. Krążek niebezpiecznie skakał koło naszej bramki po akcji Uimonena.

Twarda walka oświęcimian w naszej tercji. Obie ekipy pracują mocno na trzecie trafienie.

Murray broni strzał Kaleinikovasa z ostrego kąta.

Spalony po podaniu do Hitosato.

Dalekie podanie Olssona do Marklunda, jego uderzenie po lodzie zostało wybronione.

Błyskawiczna akcja po przejęciu krążka i strzał Koponena, wyraźnie iskrzy między zespołami.

Nie będzie kary dla rywali po powaleniu Pasiuta na lód.

Zgubiony krążek przez Pasiuta podczas rozgrywania zamka hokejowego, bez konsekwencji.

Druga interwencja Murray'a po strzale z lewego bulika, potem Sokay walczył jak lew o pozycję do strzału. Będzie kara dla rywali.

Już gramy po pięciu, pomyłka Karjalainena w naszej tercji.

Słupek po uderzeniu Ahopelto.

Wielopodaniowa akcja gospodarzy, Murray bierze krążek na siebie.

Duża pomyłka Dziubińskiego w dogodnej sytuacji.

Rozwiązał się worek z karami. Zjedzie do boksu Varttinen.

Za chwilę wracamy do gry, tak jak informowaliśmy, obaj uczestnicy bójki już w szatniach.

Walka Bepierszcza i Jakobsonsa, przyczyną potraktowanie Smala przy bandzie. Będą kary meczu dla obu graczy.

Olsson Trkulja był sam na sam po podaniu, Murray górą!

Obronione uderzenie Bezuski.

Lehtimaki i mamy wyrównanie w przewadze!

Świetne podanie Maciasia do Fraszko, ten do Hitosato... a akcję przerywa przewinienie Dziubińskiego.

Mierzone uderzenie Pasiuta po minięciu rywala, Lundin z kłopotami.

Pierwsze w tym meczu kary, zasiądą w boksach Sołtys i Koponen.

Przerywamy akcję Sołtysa, który upada na lód, mamy szarpaninę z udziałem Koponena.

Solowa akcja Denyskina, który wykorzystał zasłonięcie Murray'a.

W ostatniej chwili zatrzymany Ahopelto szukający dryblingu między obrońcami.

Była okazja do dobicia krążka odbitego od kasku Lundina, potem Valtola najeżdżał na naszą bramkę i starł się z nasza obroną.

Trącony krążek po strzale Delmasa z daleka, obok słupka.

Denyskin znowu strzela, teraz z dalszej odległości. Odpowiada po najeździe Sokay.

Olsson Trkulja urwał się spod band i podawał do Denyskina. O włos.

Lundin musiał się wykazać przy uderzeniu Varttinena zza obrońców.

Fraszko wyskoczył na indywidualny rajd, ale dwójka obrońców zastopowała go.

Czas na drugą tercję.

Gol Sołtysa w kontrze na 9 sekund przed końcem tercji.

Zablokowane uderzenie Wanackiego.

Hitosato, Fraszko, Pasiut! Ależ blisko bramki numer dwa po szerokim dograniu na lewą stronę.

Sędziowie nakazali wyjechać na lód Bepierszczowi, choć mamy na lodzie... pięciu graczy. Chaos zażegnany, Pasiut uderza w kontrze podobnej to tej bramkowej.

Dwie próby Unii w ofensywie, ale kontrolujemy sytuację w tercji obrony.

Marklund w kontrze! Wykorzystany błąd rywali!

Lorraine odebrał krążek Wanackiemu, Delmas znowu z interwencją.

Delmas najpierw świetnie uprzedził podanie, a potem szukał z Hitosato strzału na bramkę. Potem Lundin odbił fantastyczny strzał Pasiuta.

Maciaś do Olssona, to była szybka i efektowna dwójkowa akcja. A potem sprytnie uderzał na krótki słupek Michalski.

Lehtimaki szukał dopchnięcia krążka do bramki, nie wygrał z parkanem Lundina.

Karjalainen przejął bezpański krążek i uderzył nad bramką.

Hitosato wykorzystał kiks obrońcy i rozpoczął akcję, która zakończyła się po stracie.

Wanat zatrzymał Bepierszcza szukającego otwierającego podania.

Odpowiadamy składną akcją, którą z bliska chciał wykorzystać Sam Marklund.

Varttinen przecina niebezpieczne podanie przed bramkę. GKS zamknięty w swojej tercji.

Mogła się zemścić strata w tercji neutralnej, Ahopelto i Bezuska szukali swoich okazji na gola.

Dziubiński miał zdecydowanie za dużo miejsca do strzału. Bronimy jego dwie próby.

Zaczepna akcja Michalskiego zakończona odbitym w bok strzałem Varttinena.

Denyskin poszedł na przebój prawą stroną, Murray zablokował jego rajd.

Zamieszanie po odbiciu strzału Ackereda. Teraz więcej z gry mają oświęcimianie.

Murray wygarnia krążek zmierzający do niemal pustej bramki! Dziubiński nie może uwierzyć.

Kowalówka strzelał z daleka, nie było zagrożenia dla Murray'a. Optyczna przewaga GieKSy jak do tej pory.

Wanacki wzorowo zatrzymał Wanata w kontrze.

Niby niegroźna sytuacja po wrzuceniu krążka z daleka przez Delmasa, a było trochę bałaganu ww tercji Unii.

Groźna odpowiedź gości, a potem z akcją rusza specjalista od strzałów z daleka Koponen.

Pierwsza interwencja Lundina po strzale Shigekiego Hitosato.

Zaczynamy mecz!

• Za chwilę zobaczymy obie drużyny na lodzie.

• Witamy przed startem wyjazdowego spotkania 39. kolejki THL z Re-Plast Unią Oświęcim. Jest to ostatni mecz ligowy przed przerwą na mecze reprezentacji Polski w turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.