• Izacky (65)
  • Paś (43)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kolusz - Górny, Hamilton, Izacky, Jarosz, Spirko - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Rajamaki - Martiska, Zając, Pelaczyk, Arrak, Nalewajka Ł.

W półfinale Pucharu Polski GKS Katowice mierzył się z JKH GKS-em Jastrzębie i był faworytem tego starcia, ale biorąc pod uwagę ostatnie występ katowiczan w krajowych pucharze, wszyscy spodziewali się bardzo wymagającego spotkania - tym bardziej, że w tym sezonie GieKSa zawsze prowadziła wyrównane i trudne boje z ekipą z Jastrzębia-Zdroju. Ważną informacją dla kibiców naszego Klubu był fakt, że mistrzowie Polski delegowali do gry teoretycznie najlepszy dostępny skład, w którym znalazł się wracający po urazie Bartosz Fraszko.

Pierwsze minuty pokazały, że obie drużyny będą w pierwszej kolejności zwracać uwagę na stopowanie zamiarów rywala, a następnie będą szukały każdej wolnej przestrzeni do oddania groźnego strzału. Z początku bardziej niebezpieczni byli jastrzębianie, którzy starali się zaskoczyć Johna Murray'a uderzeniami z bliżej i dalszej odległości, a najaktywniejsi w naszej tercji byli Tuukka Rajamaki i Kamil Górny. Po stronie GieKSy najlepsze sytuacje mieli Shigeki Hitodato i Grzegorz Pasiut, a odważnie pod bramką Macieja Miarki o gole walczyli Sam Marklund i Ben Sokay. Pierwszy z wymienionych miał okazję na bramkę podczas gry w osłabieniu, a drugi stał się bohaterem tercji, kiedy na niecałą minutę przed jej końcem wykorzystał podanie Olliego Iisakki od tyłu i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi JKH!  Tym samym okres gry, który z przebiegu gry był remisowy, zakończył się naszym prowadzeniem.

Po zmianie stron jastrzębianie ruszyli do ataku, Starzyński pozwalał sobie na solowe akcje, a Spirko inicjował kolejne akcje JKH, które mogli skończyć nasi byli hokeiści Marcin Kolusz i Tuukka Rajamaki. Katowiczanie zaczęli odpowiadać na próby agresywnie usposobionych rywali, ale dobrz dysponowany Maciej Miarka pewnie zatrzymywał strzały mistrzów Polski oddawane z różnych pozycji. Okazje strzeleckie mieli Hitosato i Pasiut, po drugiej stronie lodu zagrożenie stwarzali Spirko z Urbanowiczem, ale nasza obrona wywiązywała się pewnie ze swoich zadań i mimo naporu JKH drugą tercję kończyliśmy z wynikiem 1:0.

Ostatnia tercja nie zaczęła się dla nas dobrze. W 43. minucie Marcin Kolusz znalazł kawałek wolnej przestrzeni do podania, a Dominik Paś wykończył celnie akcję przeciwnika i dał JKH remis, zmuszając nas do jeszcze większego wysiłku. Katowiczanie skupili się na szybkich kontrach spod własnej bramki i z jednej z takiej akcji mogła narodzić się bramka po dwójkowej akcji Marklunda i Fraszki. Obrona GieKSy musiała wykonać sporą pracę, by nie pozwolić skoncentrowanym oponentom na zdobywanie kolejnych goli, a w tercji ataku o bramki starali się Fraszko i Delmas. Przetrzymaliśmy napór graczy trenera Kalabera, co oznaczało konieczność rozegrania dogrywki.

W niej mimo rewelacyjnych okazji Olssona, Marklunda i Izackiego nie padły bramki, oznaczało to serię najazdów. W niej lepsi okazali się jastrzębianie po dwóch obronach swojego drugiego bramkarza Lackovicia i strzale Izackiego w samo okienko. Tym samym zakończyliśmy swoją przygodę w Pucharze Polski.

Lacković broni strzał Olssona. Odpadamy z Pucharu.

• Izacky w samo okienko.

• FRASZKO! Remis!

• Marcin Kolusz zdobywa bramkę z karnego.

• Grzegorz Pasiut... Strzał obroniony przez Lackovicia.

• Bagin doprowadza do wyrównania.

• Mateusz Michalski przełamał parkany Miarki!

• Murray broni strzał Spirki! Wciąż po zero.

• Ben Sokay nie dał rady.

Rzuty karne!

Odbity krążek po akcji Bagina.

Murray broni strzał Izackiego!

Rywal cofa się z gumą, więcej spokoju.

Marklund nie trafia z najbliższej odległości, kontra Rajamakiego.

Było blisko! Olsson powinien wykorzystać błąd ustawienia rywali.

Rozpędzony Iisakka nie ominął Pasia.

Trzech na trzech, czas: pięć minut. Gramy.

Zagramy dogrywkę!

Zatrzymana akcja Olssona. Czyżby nas czekała dogrywka?

Starzyński nie trafia czysto w krążek, strata Delmasa nie okazała się bolesna.

Wstrzelenie krążka przed bramkę, Sokay nie przełamał obrony Miarki.

Wzmaga się atak przeciwników, Bagin starał się o kończące podanie.

Solowa akcja Rajamakiego zamieniła się w najgroźniejszą akcję JKH w tej tercji. Kolusz przetestował refleks naszego bramkarza.

Coraz bliżej końcowej syreny. Akcja JKH spod bandy z lewej strony, Viinikainen próbował swoich sił.

Rywale zostawili dużo miejsca Delmasowi, a ten to wykorzystał i zmusił Miarkę do akrobacji w bramce.

Fraszko! Ale strzał z pierwszej gumy po lodzie mija bramkę.

Kostek blisko bramki, zadecydowały centymetry.

Sporą pracę wykonuje GieKSa w swojej tercji, by nie pozwolić jastrzębianom na drugiego gola.

Trójkowa akcja GieKSy spowolniona przez Koponena.

Kruczek chciał zmieścić krążek po krótkim słupku, ale nie trafił w szczelinę między Miarką a słupkiem.

Strzał Zająca z bekhendu po objechaniu bramki. Murray gotowy do obrony.

Marklund z kontrą do Fraszki, była szansa na 2:1.

Cook pokusił się o strzał z dalszej odległości za prawym bulikiem. Na razie JKH z optyczną przewagą.

Bagin uderzał z podobnej pozycji co zdobywca gola Paś, skończyło się na strachu.

Fraszko poprawił krążek łyżwą, ale nie miał szans na czyste uderzenie.

Marklund z okazją, Wajda czujnie zastopował jego uderzenie kijem.

Dominik Paś wykończył akcję rywali po podaniu Kolusza.

Dużo walki w środkowej tercji i wyłuskiwania krążka rozpędzonym napastnikom. Wygląda na to, że tak będzie wyglądała końcówka spotkania.

Nie było przewinienia na Hitosato, choć Japończyk został przewrócony po odzyskaniu gumy.

Po zwycięstwo!

Koniec drugiej tercji, GKS na prowadzeniu.

Nie dotarł krążek do Pasiuta, który miał przed sobą odsłoniętą bramkę.

Sprytne podanie Marklunda do Olssona, bez powodzenia. Potem próbował także Noah Delmas.

Mniej dokładności w naszych poczynaniach ofensywnych. Najważniejsze, by utrzymać prowadzenie do końca tercji.

Odważnie strzelał po podaniu przez szerokość lodowiska Varttinen.

Agresywniej w naszej tercji zagrali Spirko i Urbanowicz, ale nie ma wyraźnego zagrożenia ze strony jastrzębian.

Hitosato błyskawicznie wjechał przed pole bramkowe i chciał przedrzeć się przez parkany Miarki.

Pasiut strzela spomiędzy bulików... Jeszcze nie teraz.

Pierwsza minuta przewagi bez efektu, Miarka łapie krążek lecący po obronie.

Będzie kara za atak na Fraszkę i zagramy w przewadze. Viinikainen w boksie kar.

Kostek zatrzymał rozpędzonego Michalskiego w tercji JKH.

Maciej Miarka broni uderzenie Wanackiego. Odpowiadamy na starania przeciwników.

Jasiu Murarz wypluł kąśliwy strzał Spirki i rywale robili co mogli, żeby dobić krążek do naszej bramki.

Patryk Wajda z celnym strzałem, John Murray z kolejną obroną do statystyk.

Rajamaki objechał bramkę, zadrżeliśmy, bo było blisko remisu.

Spirko inicjuje ataki rywali, ale jest wyraźnie osamotniony. GKS kontroluje grę.

Noah Delmas lepszy od Kolusza w naszej tercji, potem nasz były gracz mógł przekierować gumę po zagraniu Pasia.

Pasiut z szansą sam na sam po długim podaniu! Miarka górą, bo naszemu kapitanowi uciekł krążek.

Solowa akcja Starzyńskiego, na szczęścia straciła ona wyraźnie impet.

Spirko zagrywał zza bramki, Izacky uderzał z pierwszego krążka, ale doszło do nieuprawnionego podania ręką.

Wracamy do gry na krynickim lodzie.

Koniec tercji numer jeden.

Tak jest! Zaczął Iisakka, który podał do tyłu do Bena Sokaya, a ten uderzył idealnie obok słupka!

Przerwana wymiana podań JKH, którą chciał kończyć Urbanowicz.

Ben Sokay walczył o pozycję strzelecką, ale został zablokowany.

Kapitalny rajd Monto między obrońcami zapoczątkował akcję GieKSy, w której ofensywnie pokazał się Jakub Wanacki.

Spokojniejszy okres gry.

Teraz przed szansą Olsson po strzale Koponena, ale Miarka zgarnia krążek.

Znowu niebezpiecznie, Urbanowicz był o włos od gola z bliskiej odległości.

Rajamaki w dobrej sytuacji przed bramką, ale przewaga JKH kończy się bez gola.

Była szansa na gola w osłabieniu! Marklund zatrzymany przez Miarkę w ostatniej chwili.

Będzie kara dla Wanackiego za atak kijem.

Pozwoliliśmy Jaroszowi na objchanie bramki i groźne podania do Spirki. Duże zagrożenie pod naszą bramką.

Wanacki strzelił w spory tłok kijów pod bramką Miarki, wcześniej Martiska chciał zaskoczył Murray'a strzałem po lodzie.

Aj! Hitosato blisko bramki po podaniu Iisaki, ale przeniósł gumę wysoko nad poprzeczką.

Pasiut zrobił wszystko, co trzeba, ale krążek minimalnie mija spojenie bramki JKH.

Murray odbija strzał Górnego z dalszej odległości. Na razie trwa spokojne badanie się obu drużyn na lodzie.

Aktywnie Sokay i Marklund, ale zostali wzięci w kleszcze za bramką Miarki.

Delmas nie miał łatwego zadania, ale oddał strzał, który został wyblokowany przed polem bramkowym.

Wanacki nie pozwolił na to, że Kiełbicki miał dużo miejsca do wyprowadzenia podania.

Górny z okazją na zamknięcie akcji jastrzębian, która zaczęła się od dogrania spod bandy.

Zaczynamy półfinał Pucharu Polski!

• Uhonorowani przez władze miasta Krynica-Zdrój zostali dwaj kryniczanie i gracze naszego Klubu, Grzegorz Pasiut i Maciej Kruczek.

• Przed meczem zostanie odegrany i odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

• Za chwilę obie drużyny wyjadą na lód obiektu w Krynicy-Zdroju.

• Witamy przed startem półfinału Pucharu Polski w hokeju na lodzie GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie. Zaczynamy o godzinie 18:30, transmisja meczu w TVP Sport.