• Iisakka (42)
  • Hitosato (18)

Herning Blue Fox: Carruth (Andersen) - Hansson, Suistio, Thompson, Thornberg, From - Boll, Cibulskis, Cubars, Bau, Dzerins - Madsen, Mieritz, Carlsen, Eskildsen, Poulsen - Jessen, Braendgaard, Brown, Bang, Schleicher.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Wanacki, Cook, Marklund, Sokay, Olsson - Koponen, Varttinen, Iisakka, Monto, Hitosato - Maciaś, Kovalchuk, Lebek, Smal, Michalski.

Po dwóch zwycięstwach, GKS Katowice w trzecim meczu 3. rundy Pucharu Kontynentalnego zmierzył się z duńskim Herning Blue Fox. To był szczególnie ważny mecz dla rywala, który cały czas walczył o awans do finału. Trener Jacek Płachta zdecydował się na jedną zmianę w składzie, mianowicie w bramce Johna Murraya zastąpił Michał Kieler. Mecz od początku toczył się na bardzo dużej intensywności. Rywal w początkowej fazie próbował nas zamknąć w naszej tercji. Odpowiedź mogła przyjść w 8. minucie, gdy Bartosz Fraszko podawał przed bramkę do Mateusza Bepierszcza. Bramkarzowi rywala udało się jednak zatrzymać ten strzał parkanem. GieKSa w pierwszej tercji dwukrotnie grała w osłabieniu po karach dla Kacpra Maciasia i Ryana Cooka, ale dwa razy wychodziła z tego obronną ręką.

W 18. minucie Shigeki Hitosato dobrze wjechał w tercję rywala i po podaniu kolegi znalazł się sam na sam z Macmillanem Carruthem. Pierwszy strzał Japończyka wpadł w parkany, ale dobitka była skuteczna i GieKSa objęła prowadzenie, z którym zjeżdżała na przerwę. Żadna z drużyn nie ustępowała w swojej zawziętości. Duńczycy z każdą upływającą minutą grali coraz szybciej i coraz agresywniej, ale katowiczanom udało się na to odpowiadać. Dobrze w bramce GKS-u spisywał się Michał Kieler, który zatrzymywał lub odbijał kolejne strzały rywali. GKS także miał kilka dogodnych szans na podwyższenie prowadzenia, gdy uderzali Ben Sokay, David Lebek czy Hampus Olsson. W drugiej tercji bramek jednak nie oglądaliśmy.

GieKSa mogła się spodziewać, że przeciwnik rzuci na nas absolutnie wszystko, bowiem walczył o swoje życie. To zapowiadało bardzo gorącą trzecią tercję tego spotkania. W 42. minucie sam na sam z bramkarzem Blue Fox wyjechał Olli Iisakka. Świetnie go zmylił i podwyższył prowadzenie GKS-u Katowice. Chwilę później Michał Kieler wybronił akcję sam na sam. W 51. minucie Ben Sokay i Hampus Olsson wyjechali w akcji dwa na jeden. Szwed jednak pomylił się przy próbie uderzenia. W ostatnim fragmencie rywal zaczął bardzo mocno napierać i coraz bardziej ryzykować. W 54. minucie rywal wykrozystał grę jednego więcej i na listę strzelców wpisał się Mathias Bau. Po dwóch minutach było już 2:2, gdy Kielera pokonał Jesper Thornberg. Ostatecznie potrzebowaliśmy dogrywki, którą rozstrzygnął gol Pettera Hanssona. To jednak nie odebrało GKS-owi awansu do finału Pucharu Kontynentalnego!

• FINAŁ JEST NASZ!

Kontra rywala kończy mecz.

Gramy jednak dalej 3 na 3.

KONIEC TRZECIEJ TERCJI! Bardzo cenny punkt GKS-u Katowice.

Kieler łapie strzał! 20 sekund do końca.

Centymetrów zabrakło, by Fraszko dosięgnął podania Marklunda i uderzył na pustą bramkę.

Blue Fox bez bramkarza.

Kieler broni sam na sam! Rywal coraz groźniejszy.

Dużo nerwów, gra toczy się w naszej tercji.

Thornberg doprowadza do remisu.

Rywal w akcji sam na sam, zgubił krążek.

Gol Baua.

Kara dla Olssona. Rywal jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Duży napór ze strony rywala, musimy się mieć na baczności.

Bepierszcz wpadł w bramkę po ataku rywala, wyglądało niebezpiecznie, ale nikomu nic się nie stało.

Akcja dwa na jeden GKS-u! Pomylił się jednak Hampus Olsson.

Kieler mrozi strzał w kontrze.

Odbity strzał Maciasia.

Wychodzimy z opresji obronną ręką. Gramy 5 na 5.

Błąd Carrutha, Pasiut bliski gola na pustą bramkę.

Kara dla Davida Lebka. Blue Fox jednego więcej.

Kieler broni w akcji sam na sam!

Fantastycznie wymanewrował bramkarza w akcji sam na sam!

GOOOOOOL! OLLI IISAKKA!

Zaczynamy trzecią część meczu, do boju GKS!

Teraz Olssonowi zabrakło centymetrów, by dosięgnąć podania Marklunda.

Niesygnalizowany strzał Bepiego, łapie Carruth.

Ajjj! Lebek bardzo blisko przekierowania strzału kolegi.

Dobra szansa Sokaya sprzed bramki Blue Fox. Niewiele zabrakło.

Kieler zamyka miejsce po tym, jak rywal objechał jego bramkę.

Duńczycy grają szybko i agresywnie, staramy się temu przeciwstawić.

Zamieszanie pod naszą bramką, Cook przytomnie zamroził krążek na parkanie Kielera.

Wanacki znakomicie zatrzymał kontrę, potem Olsson oko w oko z bramkarzem, ale ten broni parkanem.

Groźnie przed naszą świątynią. Schleicher nie dobił strzału sprzed bramki.

Blokujemy kolejne strzały rywala.

Kara dla Maciasia, rywal dwie minuty jednego więcej.

Kieler dobrze zamknął parkany po próbie przekierowania.

Kieler zatrzymuje strzał i mrozi krążek, bo rywal już czekał na nasz błąd.

Rywal już w piątkę.

Zatrzymane uderzenie Monto.

Hitosato bliski dobitki! Niewiele zabrakło.

Kara dla Eskildsena, zagramy w przewadze.

Dwie szanse Sokaya, ale w obu przypadkach górą Carruth.

Iisakka ambitnie wyjechał przed bramkę, zabrakło tylko precyzyjnego strzału.

Wracamy na drugą tercję, do boju GKS!

Maciaś zatrzymuje akcję 2 na 1 rywala, bardzo ważna interwencja!

Teraz Kieler naprawia błąd swojego kolegi i broni strzał Suisitio.

Carruth obronił jego pierwszy strzał w akcji sam na sam, ale z drugim już sobie nie poradził.

SHIGEKI HITOSATOOO!

Carruth mrozi po podaniu Fraszki, zaczniemy z bulika przy jego bramce.

Próbował Marklund, ale jego uderzenie obok bramki.

Uderzenie Sokaya w kontrze, trafia jednak w parkany rywala.

Kontra Blue Foxa, po strzale krążek odbił się od bandy i wrócił przed bramkę Kielera, ten na szczęście w porę zamknął miejsce.