• Nemeth (51)
  • Brady (15)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Kruczek, Delmas, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Cook, Wanacki, Olsson, Sokay, Marklund - Koponen, Varttinen, Iisakka, Monto, Hitosato - Maciaś, Lebek, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Ferencvárosi TC: Arany (Nagy K.) - Hrabal, Roth, Nagy G., Brady, LaPorte - Boros, Crespi, Nemec, Kestila, Galajda - Ban, Karmeniemi, Turbucz, Kulmala, Nemeth - Banga, Haranghy, Turcotte, Farkas, Toth.

GKS Katowice zmagania w Pucharze Kontynentalnym rozpoczął od meczu z węgierskim Ferencvárosi TC. Katowiczanie otwierali zmagania 3. rundy tych rozgrywek. Turniej odbywa się we włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo. Już w pierwszych minutach GieKSa odważnie wjechała do tercji rywala i szukała swoich szans na rozpoczęcie strzelania. Jako pierwszy słupek obił Noah Delmas. W 13. minucie Bartosz Fraszko miał sporo miejsca na wprost bramki, uderzył mocno, a strzał przekierował jeszcze Grzegorz Pasiut i bramkarz Ferencvarosi nie zdążył zareagować. W ten sposób GKS otworzył strzelanie w 3. rundzie Pucharu Kontynentalnego.

Niestety na odpowiedź rywali nie musieliśmy długo czekać. W 15. minucie Pasiut zjechał na ławkę kar za opóźnianie gry. Rywal już po wygraniu pierwszego bulika stworzył akcję, która po zamieszaniu przed bramką Johna Murraya przyniosła wyrównanie wyniku. Ten nie uległ zmianie do końca tercji, ale drugą odsłonę GKS rozpoczynał w podwójnej przewadze po dwóch karach dla hokeistów rywala. GieKSa szybko przeszła do działania. Potężne uderzenie Noah Delmasa zdjęło pajęczynę z bramki Gergely’ego Arany’ego i przywróciło katowiczan na prowadzenie. Podopieczni trenera Jacka Płachty wyraźnie przejęli inicjatywę.

W 27. minucie Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut wykorzystali błąd rywala i wyprowadzili akcję dwa na jeden, w której Fraszko podawał do Pasiuta i ten po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. W 42. minucie miał na swoim koncie hat trick! Tym razem wykorzystał grę w przewadze GKS-u i pewnie wykończył podanie Bartosza Fraszki. Jednak na tym się strzelanie nie skończyło, bo trzy minuty później nasz kapitan ponownie pokonał wyraźnie sfrustrowanego jego skutecznością Arany’ego. Następne dwa uderzenia przyszły ze strony Węgrów. Najpierw trafił Attila Nemeth, a na 3 minuty przed końcem w przewadze Nolan la Porte. Ten sam gracz pomógł rywalowi złapać kontakt trafiając na 5:4. To zwiastowało emocje do samego końca, ale ostatecznie GieKSa nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa.

Koniec, uff! Wygrywamy pierwszy mecz w Pucharze Kontynentalnym!

Murray zatrzymuje strzał rywala.

Robi się niebezpiecznie. La Porte ponownie pokonuje Murraya.

Hitosato w kontrze, trafia w parkany.

Bardzo szybko przewagę wykorzystuje la Porte.

Dwie minuty odpocznie Iisakka.

Odłożona kara dla GKS-u.

Znów moment nieuwagi z naszej strony, na szczęście rywal trafia w dobrze ustawionego Murraya.

Rywal nie odpuszcza i agresywnie atakuje każdego hokeistę GKS-u z krążkiem przy kiju.

Nemeth wyjechał przed Murraya, było niebezpiecznie, ale oddalamy zagrożenie.

Gol dla Ferencvarosi po zamieszaniu przed bramką Murraya.

Zmiana bramkarza w Ferencvarosi. Wjechał Kristof Nagy.

Kara dla Maciasia, zagramy jednego mniej.

Murray mrozi krążek przed swoją bramką.

Prawdziwy koncert skuteczności kapitana GKS-u Katowice.

CZWAAAAARTAAAA PASIUTA!

HAT TRICK PASIUTA!

Tym razem rywala ratuje instynkt bramkarza.

Marklund zablokowany przed bramką.

Kara dla Hrabala, GKS jednego więcej.

Wracamy do gry, przed nami trzecia część meczu. Do boju GKS!

Uderzenie Pasiuta obok słupka.

Iisakka znalazł się w dogodnej sytuacji, ale mocno potraktowany przez obrońce. Sędziowie nie dopatrzyli się przekroczenia przepisów.

Koponen z niebieskiej, ale łapie Arany.

GKS próbuje zbudować zamek w tercji rywala.

Świetnie do naszej tercji wjechał Crespi, zatrzymujemy go w ostatnim momencie.

Murray mrozi uderzenie z niebieskiej.

Odważnie wjechał Smal, jego uderzenie zatrzymuje Arany.

Dogodne okazje Marklunda i Fraszki, bez rezultatu bramkowego.

Kara dla Turbucza, zagramy jednego więcej.

Maciaś z ostrego kąta, ale prosto w bramkarza.

Sokay uderzał obok słupka.

Perfekcyjne rozegranie dwa na jeden i prowadzimy dwoma golami.

CO ROBIĄ FRASZKO I PASIUT!

Bepierszcz uderzał z okolic prawego bulika.

Uderzenie Nagy'ego obok słupka.

Kara dla Grzegorza Pasiuta.

Varttinen trafia w parkany. Gramy 5 na 5.

GKS nadal w przewadze, przez 1:22 5 na 4.

GOOOOL! DELMAS PIĘKNIE UDERZYŁ!

Wracamy na drugą tercję. Rywal w podwójnym osłabieniu przez ponad minutę, więc szansa przed GieKSą.

Rywal w podwójnym osłabieniu, kara także dla Hrabala za podcinanie.

Kara dla Galajdy, GKS w przewadze.

Fraszko uderzał po odbiciu się krążka za bandą, Arany zdążył zamknąć kąt.

Chwilę przed bramką dla Ferencvarosi, na ławkę kar za opóźnianie gry zjechał Grzegorz Pasiut. Teraz oba zespoły 5 na 5.

Rywal doprowadza do wyrównania. Strzelcem Brady.

Arany mrozi po strzale z niebieskiej.

Roth obok słupka.

Nasz napastnik wykorzystał przestrzeń przed bramką i celnie przymierzył.

GOOOOL! PASIUT!

Nie udało się wykorzystać osłabienia rywali, gramy w pełnych zestawieniach.

Gramy w przewadze. Kara dla Kulmali.

Uderzenie Michalskiego! Blisko było dobitki jednego z kolegów.

Kontra rywala, Murray zatrzymuje uderzenie.

Olsson przed bramką, ale rywal zablokował go przed wyprowadzeniem uderzenia.

W odpowiedzi Ferencvaros. Murray mrozi strzał z niebieskiej.

Delmas w słupek!

Pasiut odebrał krążek w tercji rywala, uderzył jednak nad bramką.

Hitosato wyjechał przed bramkę, zablokowany przez rywali. Następnie próba uderzenia Olssona, ale nie trafi dobrze w krążek.

Murray broni pierwszy strzał rywala.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy Puchar Kontynentalny!

• Przed GKS-em Katowice pierwszy mecz w ramach Pucharu Kontynentalnego. We włoskiej Cortina d'Ampezzo zmierzymy się z węgierskim Ferencvárosi TC. Początek meczu o godz. 16:30, transmisja na kanale YouTube IIHF.