• Olsson (28)
  • Olsson (22)

Marma Ciarko STS Sanok: Salama (Świderski) - Binner, Lindberg, Viitanen, Ceder, Filipek - Maceachern, Florczak, Bukowski, Kallionkieli, Miccoli - Musioł, Niemczyk, Dulęba, Sienkiewicz, Dobosz oraz Najsarek, Fus, Rybnikar i Ginda.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Kovalchuk, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.

W ramach zaległej 33. kolejki spotkań, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Marmą Ciarko STS Sanok. Nasz rywal jest ostatnią drużyną ligi, ale w poprzednim meczu doprowadził do dogrywki w meczu z Re-Plast Unią Oświęcim, więc nie mogliśmy sanoczan lekceważyć. Pierwsza tercja nie obfitowała w wiele emocji. GieKSa, pomimo gry w charakterze faworyta, nie stworzyła wielu dogodnych szans. Najlepszą w połowie tercji miał Miro Lehtimaki, gdy znalazł się oko w oko z Dominikiem Salamą. Instynktowa interwencja bramkarza uratowała sanoczan od utraty gola.

W bramce GieKSy czujny pozostawał Michał Kieler, którego kilka razy rywale przetestowali. Na drugie 20 minut starcia wracaliśmy z wynikiem 0:0. Ten stan rzeczy uległ zmianie w 22. minucie, gdy w okolicach prawego bulika do gumy dopadł Hampus Olsson. Szwed idealnie przymierzył w stronę długiego słupka otwierając wynik spotkania. Analogiczna sytuacja miała miejsce kilka minut później, gdy Dawid Musioł został odesłany na ławkę kar. GieKSa grała w przewadze i krążek ponownie znalazł się na kiju Olssona. Jego drugie trafienie było bliźniaczo podobne do pierwszego.

W drugiej tercji podopieczni trenera Jacka Płachty mieli zdecydowaną przewagę. Stworzyli kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale ostatecznie na trzecią tercję wracali z wynikiem 2:0. W 43. minucie Olsson stanął przed szansą zapisana na swoje konto hat-tricka. Jego uderzenie sprzed Salamy przeleciało jednak centymetry obok słupka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 47. minucie, gdy do bramki GKS-u trafił Marcus Kallionkieli. Dzięki temu gospodarze złapali kontakt. Chwilę później Krzysztof Bukowski doprowadził do remisu dobijając gumę odbitą od Kielera. W 59. minucie Kieler zatrzymał z kolei akcję sam na sam!

Żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę przed upływem 60 minut, co oznaczało, że ekipy przystąpią do dogrywki. Ostatecznie o wyniku przesądził Sam Marklund, który strzelił bramkę w samej końcówce dogrywki umieszczając krążek pomiędzy parkanami Salamy.

Do Katowic zabieramy dwa punkty.

SAM MARKLUND! Koniec meczu w Sanoku.

Viitanen nie wykorzystuje sytuacji sam na sam.

Zamrożony strzał Pasiuta.

Kieler mrozi strzał Lindberga.

Lindberg nie opanował krążka po dobrym podaniu Kallionkieliego.

Fraszko uderza w parkany.

Ruszamy w grze 3 na 3.

Koniec trzeciej tercji. Przed nami dogrywka.

48 sekund do końca trzeciej tercji.

Kieler zatrzymuje akcję sam na sam!

Zamieszanie pod bramką GKS-u. Teraz to katowiczanie muszą pozostać czujni.

Maciaś szukał Pasiuta, ale podanie przerwane tuż przed kijem naszego napastnika.

Akcja Monto z Iisakką, ale podanie tego pierwszego nie dotarło do kolegi.

Kieler mrozi po uderzeniu z niebieskiej.

Teraz GKS aktywnie w tercji rywala.

Mamy 9 minut na zmianę wyniku przed końcem trzeciej tercji.

Bukowski doprowadza do remisu.

Odbite uderzenie Varttinena.

Ratuje nas Kieler po dobrej okazji Viitanena.

Gol Kallionkieliego. STS łapie kontakt.

Olsson cały czas poluje.

Musioł nie wykorzystał podania zza bramki Bukowskiego.

Kontra sanoczan, uderzenie z okolic lewego bulika obok bramki strzeżonej przez Kielera.

Olsson bliski hat-tricka! Zabrakło centymetrów...

Uff, groźnie po szybkiej akcji i strzale Binnera.

Wracamy na trzecią tercję spotkania.

Maciaś strzela obok bramki.

Kara dla Marklunda, STS w przewadze.

Kieler łapie krążek po strzale Dulęby.

Strzał Michalskiego obok bramki.

Bukowski do wyjeżdżającego sam na sam Viitainena, ale nasi obrońcy w porę przerwali podanie.

Monto z backhandu, ale obok bramki.

Teraz niebezpiecznie pod naszą bramką. Kieler zatrzymał dwie próby z bliskiej odległości.

Dublet Olssona! Bardzo podobna bramka do pierwszego trafienia Szweda.

Dawid Musioł na ławce kar. Zagramy jednego więcej.

Ceder źle przyjął krążek po podaniu, które mogło ustawić go w sytuacji jeden na jeden z Kielerem.

Zablokowane uderzenie Wanackiego.

OLSSON! Precyzyjne uderzenie Szweda.

Wanacki podbił strzał Cedera.

Salama odbija uderzenie Maciasia, który miał otwartą pozycję.

Odbite uderzenie Delmasa z niebieskiej.

Ceder próbował dobić krążek z ostrego kąta. Dobrze ustawiony Kieler mrozi gumę.

Gra na moment przeniosła się do naszej tercji. Kieler odbija maską niebezpieczne uderzenie.

Skuteczna defensywa sanoczan na razie uniemożliwia nam zawiązanie akcji bramkowej.

Doskonała okazja Lehtimakiego, który stanął oko w oko z bramkarzem. Ten jednak popisał się instynktowną interwencją.

Uderzenie Varttinena spod niebieskiej zbyt czytelne dla Salamy.

Teraz Kieler zatrzymał akcję dwa na jeden rywala.

Warto zaznaczyć, że w bramce GKS-u na ten mecz Michał Kieler.

GieKSa w tercji sanoczan, ale na razie nie mieliśmy dogodnej szansy na stworzenie zagrożenia.

Salama zatrzymuje uderzenie Monto.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W zaległym meczu 33. kolejki TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Marmą Ciarko STS-em Sanok, czyli czerwoną latarnią ligi. Początek spotkania o godz. 18:00, a transmisję tradycyjnie przeprowadzi POLSKIHOKEJ.TV.