JKH GKS Jastrzębie

• Starzyński (10)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Michalski, Pasiut - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Smal, Sokay, Olsson oraz Maciaś i Lebek.

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Górny, Bagin, Izacky, Starzyński, Spirko - Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Arrak - Kameneu, Nalewajka R., Kiełbicki, Nalewajka Ł., Zając.

GKS Katowice wtorkowy mecz 32. kolejki rozgrywał awansem, bowiem spotkanie pierwotnie miało się odbyć w terminie, w którym katowiczanie będą rywalizować w Cardiff o Puchar Kontynentalny. W składzie GKS-u zabrakło leczącego uraz górnej części ciała Bartosza Fraszki oraz zmagającego się z chorobą Sama Marklunda. Na kadrze przebywa natomiast Mykhailo Kovalchuk. GieKSa mimo wszystko chciała się zrehabilitować za ostatnią porażkę w Jastrzębiu. W 10. minucie Filip Starzyński wyprowadził gości na prowadzenie po akcji sam na sam z Johnem Murrayem. GieKSa szukała wyrównania i w 14. minucie Shigeki Hitosato wywalczył krążek w tercji rywala i podał do Joony Monto, który wyjechał sam na sam i doprowadził do remisu.

Przed końcem pierwszej tercji katowiczanie grali jeszcze w przewadze po karze dla Jakuba Martiśki, ale nie stworzyliśmy poważnego zagrożenia bramce strzeżonej przez Macieja Miarkę. Na drugą tercję wracaliśmy z remisem 1:1. JKH grało bardzo agresywnie, co charakteryzuje drużynę prowadzoną przez trenera Roberta Kalabera. W 23. minucie fantastycznie w kontrze zachował się Mateusz Michalski, który wymanewrował Macieja Miarkę i dał GieKSie prowadzenie. Szansę na gola miał również Ben Sokay, który w szybkiej akcji trafił w poprzeczkę bramki rywala. Kilka razy zagotowało się także pod naszą bramką, ale dobrze reagowała nasza obrona oraz John Murray.

Na trzecią tercję wracaliśmy z prowadzeniem, ale sprawa wyniku była otwarta, bowiem spotkanie od samego początku było wyrównane i trzecia tercja zwiastowała bardzo dużo emocji. W 43. minucie GKS Katowice znakomicie rozegrał akcję w tercji rywala i Ben Sokay musiał tylko dopełnić formalności strzelając niemalże do pustej bramki. Kilka minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Urbanowicz będąc oko w oko z Murrayem, ale bramkarz gospodarzy odbił jego uderzenie. Jako kolejny na listę strzelców wpisał się Grzegorz Pasiut, który skutecznie przekierował uderzenie kolegi. Więcej bramek nie padło i GieKSa dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Koniec meczu, trzy punkty dla GIEKSY!

Kolejna w tym meczu kara dla Starzyńskiego.

Kara dla Monto.

Miarka łapie uderzenie Maciasia.

GieKSa kontroluje wydarzenia na lodzie.

Bepi podawał zza bramki. Nie udało się przejąć krążka Pasiutowi.

Olsson w parkany Miarki.

Miarka zatrzymuje akcje 3 na 2 GieKSy.

PASIUT! Jego przekierowanie skuteczne.

Próbował przekierować Michalski, krążek w parkanach Miarki.

Błąd GKS-u przy zmianie piątki. Urbanowicz w dogodnej sytuacji, ale Murray górą w tym starciu.

Akcja toczy się głównie w tercji JKH.

Fantastyczna akcja GKS-u zakończona golem Sokaya!

Zatrzymane uderzenie Koponena.

Gramy trzecią tercję!

Koniec drugiej tercji.

Świetna obrona Murraya po tym, jak rywal wygrał bulik w naszej tercji i wyprowadził groźny strzał.

Olsson z niebieskiej wrzucił na bramkę Miarki. Ten łapie gumę.

Sprytnie próbował przekierować Pasiut. Dobrze ustawiony Miarka złapał krążek.

Bomba Varttinena prosto w Miarkę.

Sokay w poprzeczkę!

Gramy w pełnych zestawieniach.

Błąd GKS-u. Rywal wyjechał 2 na 1, ale uderzenie obok bramki Murraya.

Dodatkowa kara dla JKH i teraz to my zagramy w przewadze.

Kary dla Varttinena i Starzyńskiego.

Delmas centymetry obok słupka po podaniu Smala.

Groźnie przed bramką Murraya. Wychodzimy cało z opresji.

Gramy 5 na 5.

Dodatkowo na ławkę kar zjedzie Sokay i GieKSa przez dwie minuty w osłabieniu.

Kara dla Maciasia i Starzyńskiego.

Rywal próbował przekierować tuż przed Murrayem. Ten czujny i zatrzymał krążek.

Michalski daje GieKSie prowadzenie!

Cook z niebieskiej, prosto w Miarkę.

Wracamy na drugą tercję.

Koniec pierwszej tercji.

Urbanowicz mógł wykorzystać nasz błąd przy konstruowaniu akcji. Jego uderzenie obok słupka naszej bramki.

Kara dla Martiski, gramy przez dwie minuty jednego więcej.

Murray broni strzał Izackiego.

Bepierszcz z backhandu, zatrzymuje jego uderzenie Miarka.

Monto sam na sam! Odpowiadamy!

Zatrzymujemy Pasia tuż przed strzałem w kontrze.

Starzyński w akcji sam na sam daje JKH prowadzenie.

Kąśliwe uderzenie Pasia zatrzymuje się na parkanach Murraya.

Uderzenie Koponena centymetry obok słupka.

Wajda objechał bramkę i strzelił. Zatrzymuje go Murray.

Mierzył z okolic lewego bulika Delmas, uderzenie nad bramką.

Obie ekipy próbują wjechać do tercji rywala i ustawić zamek. Na razie bez powodzenia.

• Obie ekipy już na lodzie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice na grany awansem mecz 32. kolejki zabraknie leczącego uraz górnej części ciała Bartosza Fraszki oraz zmagającego się z chorobą Sama Marklunda. Na kadrze przebywa natomiast Mykhailo Kovalchuk. Początek meczu o godz. 18:30 i transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.