• Dyukov (18)
  • Denyskin (9)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Lebek, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Michalski.

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (Kowalówka R.) - Ackered, Dyukov, Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha - Valtola, Uimonen, Kaleinikovas, Ahopelto, Karjalainen - Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, Kowalówka S. oraz Noworyta, Prokopiak, Prusak i Łoza.

W pierwszym domowym meczu 2024 roku podejmowaliśmy w „Satelicie” Re-Plast Unię Oświęcim, z zamiarem utrzymania imponującej serii wygranych na własnym terenie od początku sezonu. W trzeciej piątce GieKSy zadebiutował nasz nowy fiński napastnik Miro Lehtimaki.

GKS zaczął świetnie, bo od zmuszenia rywali do przewinień i gry w podwójnej przewadze. Ten okres zakończył się gole Hampusa Olssona, który przekierował skutecznie krążek po strzale Santeriego Koponena. Wydawało się, że GieKSa pójdzie za ciosem, jednak cztery minuty później Denyskin wykorzystał niedokładnie wybicie krążka zza naszej bramki, zatrzymał gumę rękawicą i uderzył obok Johna Murray'a, dając Unii remis. Od tego momentu zarysowała się przewaga oświęcimian, którzy częściej nacierali na naszą bramkę i zmuszali Jasia Murarza do wysiłku, zwłaszcza przy próbach Sebastiana Kowalówki i Marka Kaleinikovasa. Pod koniec tej części gry GKS uaktywnił się za sprawą Marklunda i Koponena, ale brakowało konkretów w ataku. Na dwie minuty przed końcem tercji Ahopelto pognał prawą stroną, minął obrońcę GieKSy i wypracował strzał Diukowowi, a tym samym schodziliśmy po 20 minutach z lodu przy stanie 2:1 dla oświęcimian.

Druga część meczu zaczęła się obiecująco, pierwsze formacje GieKSy ruszyły do ataku, a Joona Monto obił słupek bramki Lundina. Potem to goście wrócili do swojego naporu na nasza tercję i raz po raz zmuszali nas do dużej czujności w obronie. Jednak w 29. minucie po karze dla Smala podwyższyli oni swoje prowadzenie po trafieniu Dziubińskiego, który z bliska przekierował strzał kolegi spomiędzy bulików. Katowiczanie szybko ruszyli do prób odrabiania strat, ale strzały Koponena w przewadze, a także próby Hitosato i Pasiuta nie dały bramek dla GieKSy. Na domiar złego w ostatniej minucie tercji drugą bramkę w meczu zanotował Denyskin i zjeżdżaliśmy z lodu z wynikiem 1:4 oraz po serii niewykorzystanych akcji w ostatnich minutach tej części gry.

Trzecia tercja mogła się dla nas zacząć źle, ale sędziowie po analizie wideo nie uznali gola Unii z powodu gry wysokim kijem. Upływały kolejne minuty, ale mistrzom Polski brakowało tego dnia precyzji w tercji przeciwnika, co potwierdził strzał Olssona w słupek, a do tego musieli uważać na samotne wypady oświęcimian i dogrania przed bramkę Murray'a. Na dziewięć minut przed końcem naszej obronie w dynamicznej akcji urwał się Ahopelto i dał przyjezdnym bramkę numer 5. Tym samym zakończyła się długa seria kolejnych wygranych Mistrzów Polski w „Satelicie”.

Koniec meczu, porażka GieKSy.

Kolejna kontra i strzał Dziubińskiego, który został pewnie wybroniony.

Spokojniejsze ostatnie minuty, przez chwilę zamknęliśmy rywali w tercji.

Walczymy. Varttinen z niezłą pozycją przed bramką, ale obok słupka.

Ahopelto skarocny przez naszą obronę za uderzenie kijem Murray'a tuż po obronie.

Długi okres równej gry obu drużyn, ale ze wskazaniem na groźniejszą w ataku Unię. Krążek za lodowiskiem po akcji Pasiuta.

Denyskin nadal w natarciu.

Ahopelto wykorzystuje to, że nie zdązyliśmy wrócić po dograniu i mamy piątą bramkę rywali.

Denyskin objechał nasza bramką i wypracował swojej ekipie niebezpieczną sytuację z naszej strony.

Olsson mierzył z bliska, ale trafia w parkany golkipera.

Strzał Prusaka mija nieznacznie spojenie naszej bramki.

Zabrakło pójścia za ciosem po strzale Kruczka i odbiciu krążka.

Maciaś pewnie zatrzymał idącego sam na sam Kowalówkę.

Gubimy krążek w tercji rywala, niestety po raz kolejny w tym meczu.

Ostatecznie: gol Unii nieuznany.

Będziemy sprawdzać na kamerach akcję, po której krążek wpadł do naszej bramki.

Gramy do końca!

Denyskin trafił po raz drugi...

Smal w ostatniej chwili wytrącony z uderzenia w akcji sam na sam.

Nie trafił Fraszko na odsłoniętą bramkę z ostrego kąta.

Denyskin także siada w boksie kar tuż po tym, jak w starciu złamał mu się kij.

Co za interwencja Murray'a w akcji jeden na jeden!

Robi się nerwówka, Sokay ląduje w boksie kar.

Tak zwana wymiana uprzejmości pod bramką Unii po kolejnej akcji Koponena.

Wymiana podań i strzał Koponena, ale wprost w bramkarza.

Obija słupek Grzegorz Pasiut.

A jednak tak, Bezuska na ławce kar.

Sędziowie nie reagują po powaleniu Hitosato na lód,

Maciaś zebrał brawa za ofiarne zablokowanie krążka w akcji 2 na 1.

Zbyt wysoko przekierował krążek Bepierszcz.

Odpowiadamy. Najpierw Hitosato w boczną siatkę, potem szybko krążek rozprowadza Sokay.

Krążek wpada do naszej bramki mimo naszych starań w obronie. Dziubiński przełamał naszą defensywę.

Niestety kara dla Smala.

Lehtamaki aktywny w tercji Unii, podawał dobrze do Hitosato. Strzał wyłapał ciałem Lundin.

Poszli na przebój po przechwycie Olsson z Iisakką, ale pod bramką nie było celnego podania.

Oświęcimianie poszli trójką w błyskawiczną kontrę, ale bronimy się!

Kruczek starał się o zaskoczenie Lundina strzaem z wymagającej pozycji.

Niedokładności po obu stronach, wraca do swojego naporu Unia.

Znowu o rajd na nasza bramkę pokusił się Ahopelto.

Strzela raz po raz Fraszko, dobija Pasiut, słupek po akcji Monto!

Wracamy do grania,

Dwa razy musiał reagować Murray w obronie, potem trójkowa akcja GieKSy, ale zgubiliśmy krążek na finiszu.

Kontra gości wykończona przez Diukowa strzałem z bliska.

Próba Kruczka spod band mija bramkę Lundina. Ożywiliśmy się w ataku na koniec tercji.

Ożywiła się nasza ofensywa dzięki Marklundowi i Koponenowi.

Kruczek po profesorsku zażegnał niebezpieczeństwo pod naszą bramką.

Kontrę oświęcimian przerywa spalony,

Rośnie napór gości, którzy oddali przed chwilą dwa groźnie strzały na nasza bramkę.

Kaleinikovas uderzał pod poprzeczkę, ratuje nas Murray. Gramy już po pięciu.

Brawa dla Iisakki za interwencję obronną przed bulikiem,

Ukarany został przed chwilą Aleksi Varttinen.

Murray musiał się wykazać przy strzale Kalenikovasa po lodzie.

Mamy remis, Denyskin zatrzymał zagrywany zza bramki Murray'a krążek rękawicą i uderzył nie do obrony w lewą stronę.

Błąd Delmasa przy wyprowadzaniu krążka z wałsnej tercji, musiał ratować sytuację Kruczek wejściem w przeciwnika i teraz odsiaduje on karę.

Dziubiński spod band nie mógł zagrozić naszej bramce.

39 sekund do końca przewagi i mamy to! Olsson skutecznie trącił krążek po strzale Koponena.

Dwie szybkie hokejowe klepki po naszej stronie, ale nie kończymy dograń.

Varttinen! Ale nie było skutecznego strzału obok słupka.

Będzie druga kara dla unitów, Krzemień udał się na ławkę kar za atak.

Ackered na ławce kar, zagramy w przewadze.

Dwa strzały gości z dalszej odległości, chwilę potem Denyskin chciał zaskoczyć dobiciem krążka z bliskiej odległości.

Zaczynamy mecz!

• Witamy przed startem meczu 30. kolejki TAURON Hokej Ligi z Re-Plast Unią Oświęcim. Dziś zadebiutuje nowy fiński napastnik Miro Lehtamaki.