(1:0; 1:3; 0:0)

• Sokay (33)
  • Pasiut (27)
  • Fraszko (25)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Korenchuk, Komorski, Łyszczarczyk - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Rac, Bukowski - Bryk, Nilsson, Gościński, Turkin, Padakin - Krzyżek, Bizacki, Ubowski, Galant, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

W pierwszym meczu nowego roku, GKS Katowice na wyjeździe zagrał z GKS-em Tychy w derbowym starciu. Podopieczni trenera Jacka Płachty mieli okazję zmierzyć się ze zdobywcą Pucharu Polski, więc wszystko wskazuje na to, że przed nami sporo hokejowych emocji. Pierwsza tercja rozkręcała się powoli. GieKSie udało się wypracować drobną przewagę w liczbie stworzonych sytuacji, lecz wszystko zmieniło się w 18. minucie, gdy Ryan Cook dołączył na ławce kar do Aleksiego Varttinena i katowiczanie musieli bronić podwójnego osłabienia.

Ta sztuka się nam niestety nie udała i Szymon Marzec po podaniu przed bramkę znalazł sposób na to, jak pokonać Johna Murraya. Na drugie 20 minut wracaliśmy więc ze stratą jednego gola. Udało się ją odrobić w 25. minucie za sprawą Bartosza Fraszki, który przekierował uderzenie Grzegorza Pasiuta. Dwie minuty później było już 2:1. Tym razem Profesor Pasiut popisał się precyzyjnym uderzeniem w samo okienko bramki podczas gry w przewadze. Tyszanie odpowiedzieli za sprawą Bartłomieja Gościńskiego, który dobił bezpański krążek na pustą bramkę i znów mieliśmy remis.

Jednak katowiczanie nie powiedzieli ostatniego słowa. W 33. minucie Santeri Koponen wykorzystał miejsce przy linii niebieskiej i oddał strzał, który skutecznie przed bramką Tomasa Fucika przekierował Ben Sokay. Na trzecią tercję meczu wracaliśmy z wynikiem 3:2. Tyszanie starali się co chwilę testować czujność Murraya, nawet jeśli nie mieli dobrej pozycji do strzału. W 50. minucie tyszanie wyprowadzili kontrę, po której uratował nas słupek. Za moment, podczas gry w osłabieniu, sam na sam z Fucikiem wyjechał Sam Marklund. Górą był jednak bramkarz tyszan. W końcówce Fraszko i Olli Issakka mieli szansę strzelić na pustą bramkę, by zamknąć mecz. Dobrze jednak zachowała się nasza defensywa i do Katowic wracaliśmy z kompletem punktów.

KONIEC! WYGRYWAMY W DERBACH!

Fraszko za długo zastanawiał się czy uderzać na pustą bramkę...

Gospodarze zagrają bez bramkarza.

Tyszanie korzystają z przerwy.

Groźnie po strzale Bryka. Murray z trudem odbija krążek.

Murray broni uderzenie Kaskinena, a potem mrozi po próbie z niebieskiej.

Pasiut próbował przekierować, krążek przeleciał nad bramką rywala.

Szybka akcja GieKSy. Zatrzymane przez Fucika uderzenie Joony Monto.

Kary dla Wanackiego i Padakina, zrobiło się gorąco na lodowisku w Tychach.

Wraca na taflę kapitan GieKSy.

Marklund wyjechał sam na sam! Niestety nie znalazł miejsca pomiędzy parkanami Fucika.

Kara dla Grzegorza Pasiuta, tyszanie zagrają jednego więcej.

Kontra tyszan i ratuje nas słupek.

Szansa dla GieKSy, ale Fucik zatrzymuje uderzenie z otwartej pozycji. Olsson starł się pod bramką z rywalem...

Odbite uderzenie Gościńskiego w kontrze.

Murray broni uderzenie Raca. W ostatnich minutach groźniej atakują gospodarze.

Fucik zatrzymuje kolejne uderzenie po akcji lewą stroną GieKSy.

Bomba Kruczka trafia w obrońcę.

Krążek tuż obok bramki po próbie z niebieskiej Delmasa.

Dobrze blokowany Marzec przy próbie najazdu z lewej strony.

Zamieszanie pod bramką tyszan, Olsson domagał się interwencji sędziego po starciu z rywalem.

Wracamy na trzecią odsłonę spotkania.

Kontra GieKSy, w której guma podskoczyła tuż przed kijem Hitosato. Szkoda, dobra okazja na podwyższenie prowadzenia.

Pociecha i Marklund opuścili ławkę kar.

Fraszko szukał Marklunda w szybkiej akcji, ale podanie naszego napastnika nieprecyzyjne.

Kara dla Pociechy i Marklunda, zatem podwójne wykluczenie.

Jesteśmy w tercji tyszan i szukamy kolejnego trafienia.

Ponownie wychodzimy na prowadzenie! Sokay przekierowuje uderzenie Koponena.

Groźny strzał Padakina, który trafia prosto w Murraya.

Ostatnie minuty obfitują w akcję. Krążek co chwilę znajduje się pod którąś z bramek.

Murray odbija uderzenie Jaśkiewicza.

Gościński dobija i ponownie mamy remis.

Murray mrozi strzał Mroczkowskiego.

Od razu się ratujemy, bo do osamotnionego krążka i pustej bramki dopaść chciał Korenchuk.

Profesura Grzegorza Pasiuta! Fantastyczne uderzenie w przewadze.

Kara dla Bryka, zagramy przez dwie minuty jednego więcej.

Niemal od razu mogli odpowiedzieć tyszanie za sprawą uderzenia Gościńskiego. Dopisało nam jednak szczęście.

FRASZKO! Przekierował uderzenie i doprowadza do remisu.

Zatrzymujemy szarżę Mroczkowskiego.

Świetna akcja Varttinena, jego strzał broni jednak Fucik.

Sokay za bramką Fucika, ale nie znalazł kolegi, który wykończyłby jego podanie.

Rac sam na sam z Murrayem. Strzał obok bramki.

Wracamy do gry!

W końcówce jeszcze kilka szans tyszan, ostatecznie kończymy pierwszą tercję ze stratą jednego gola.

Gramy 4 na 5, na ławce kar pozostaje Ryan Cook.

Marzec daje gospodarzom prowadzenie.

Kara dla Ryana Cooka, przez 82 sekundy gramy w podwójnym osłabieniu.

Kara dla Varttinena, gospodarze w przewadze.

Zatrzymane uderzenie Lebka z okolic lewego bulika.

Zaskakujące uderzenie Ciury, Murray odbija krążek.

Uderzenie Kaskinena obok bramki strzeżonej przez Murraya.

Tyszanie wyraźnie czekają na nasze błędy w wyprowadzeniu krążka.

Koponen trafiony krążkiem w twarz. Mamy nadzieję, że z naszym obrońcą wszystko jest w porządku.

Dużo walki o krążek w środkowej strefie. Obie ekipy chcą przejąć inicjatywę.

Sokay ratuje nas przed potencjalnie groźną okazją dla tyszan.

Potężne zamieszanie pod bramką Fucika. Ten ostatecznie mrozi po kilku próbach wyłuskania gumy przez Fraszkę i Marklunda.

Chwila spędzona przez GieKSę w tercji rywala, ale nie udało się wyprowadzić groźnego strzału.

Cook z niebieskiej, odbija jednak Fucik.

Wrzutka Marklunda i krążek ląduje poza lodowiskiem.

Straciliśmy krążek we własnej tercji, ale szybko naprawiamy błąd.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W pierwszym meczu nowego roku, GKS Katowice na wyjeździe zagra z GKS-em Tychy w derbowym starciu. Podopieczni trenera Jacka Płachty mają okazję zmierzyć się ze zdobywcą Pucharu Polski, więc wszystko wskazuje na to, że przed nami sporo hokejowych emocji. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV od godziny 18:00