• Sokay (27)
  • Iisakka (9)

KH Energa Toruń: Pohjanoksa (Studziński) - Behm, Zieliński, Larionovs, Fjodorovs, Tiainen - Gimiński, Sozanski, Bashirov, Syty, Djumic - Jaworski, Schafer, Kogut, Kalinowski K., Kalinowski M. - Johansson, Kurnicki, Maćkowski, Huhtela, Prokurat.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Michalski, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson oraz Maciaś, Kovalchuk, Smal i Lebek.

W kolejnym wyjazdowym starciu GKS Katowice zmierzył się z KH Energą Toruń w ramach 25. kolejki TAURON Hokej Ligi. Trener Jacek Płachta po raz kolejny postawił w bramce Michała Kielera. Wynik w 9. minucie otworzył Olli Iisakka. Fin przejął krążek w tercji ofensywnej i wyjechał sam na sam z Juliusem Pohjanoksą. Wyczekał bramkarza z Torunia i uderzył nad poprzeczkę otwierając wynik spotkania. W 16. minucie szansę na drugiego gola miał Aleksi Varttinen, gdy otrzymał krążek tuż przed bramką. Miał czas, by dobrze przymierzyć, ale ostatecznie uderzył obok słupka.

Tuż przed końcem pierwszej części spotkania, GKS wyjechał z kontrą, w której Iisakka podawał do Shigekiego Hitosato. Japończykowi zabrakło centymetrów, by dosięgnąć gumy i wpisać się na listę strzelców. Na drugą tercję wracaliśmy z wynikiem 1:0. W 24. minucie akcję 2 na 1 wykorzystał Michał Kalinowski uderzając precyzyjnie obok Michała Kielera. Trzy minuty później odpowiedział Ben Sokay, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Pohjanoksy i przywrócił GKS na prowadzenie. Chwilę później trzeciego gola dla GKS-u strzelić mógł Hampus Olsson po podaniu Sokaya, ale nie opanował krążka.

W 34. minucie na listę strzelców wpisał się drugi z braci Kalinowskich - Kamil. Brat podał mu zza bramki, a ten bez większych problemów wpakował krążek do siatki ponownie doprowadzając do remisu. Na trzecią tercję wracaliśmy z wynikiem 2:2. Po karze dla Ryana Cooka, GieKSa przez cztery minuty miała grać w osłabieniu. W 49. minucie krążek po strzale Denissa Fjodorovsa niefortunnie odbił się od Noah Delmasa i wpadł do naszej bramki dając miejscowym prowadzenie. Inicjatywa należała do gospodarzy. W 56. minucie było już 5:2 po trafieniach Michała Kalinowskiego i Mirko Djumicia. Przed ostatnią syreną do pustej bramki trafił Danila Larionovs, a chwilę później Kielera pokonał Mikalai Syty. Nieudany występ naszego zespołu.

I jeszcze trafia Syty. GKS rozbity.

Larionovs trafia do pustej bramki.

Kara dla gospodarzy, GKS w przewadze. Gramy bez bramkarza.

Gol Djumica.

Michał Kalinowski dobija uderzenie odbite przez Kielera.

Próbujemy wjechać w tercję i stworzyć zagrożenie.

Uderzenie Delmasa obok bramki.

GKS ciągle w czterech, bo Ryan Cook musi odsłużyć drugą karę.

Bramka dla gospodarzy. Krążek niefortunnie odbił się od Delmasa. Bramka zapisana Fjodorovsowi.

Teraz kara dla Cooka i to my zagramy w osłabieniu aż 4 minuty.

Doskonała okazja Koponena... Trudno powiedzieć, jak krążek nie wpadł do bramki torunian.

Znów Kruczek, krążek odbił się od kasku bramkarza.

Pohjanoska zatrzymuje strzał Kruczka.

Zagramy dwie minuty w przewadze po karze dla rywala.

Michalski uderzał po obrocie, ale krążek zatrzymany na bramkarzu.

Pohjanoksa broni uderzenie Olssona.

Zaczynamy trzecią tercję, do boju GKS!

Niebezpieczne uderzenie Bashirova.

Michalski szukał Pasiuta, zabrakło precyzyjnego podania.

W ostatnich minutach więcej dzieje się pod bramką katowiczan.

Wrzutka Gimińskiego. Krążek odbił się od Delmasa i złapał go Kieler.

Tym razem gol Kamila Kalinowskiego po podaniu brata Michała.

Larionovs bliski po podaniu Fjodorovsa.

Rajd Smala zakończony strzalem. Pohjanoksa zatrzymuje jego próbę.

Aj! Olsson blisko! Dostał świetne podanie od Sokaya... niewiele zabrakło.

Ucierpiał w starciu z Hitosato Zieliński. Mamy nadzieję, że ze zdrowiem naszego byłego gracza wszystko w porządku.

Zamieszanie pod bramką Pohjanoksy i Sokay wykorzystuje sytuację!

Teraz zablokowany strzał Cooka.

Zablokowane uderzenie Johanssona, który miał dużo miejsca i czasu na oddanie strzału.

Zieliński szukał uderzenie przed bramką Kielera, zablokowany przez naszych obrońców.

Michał Kalinowski doprowadza do remisu.

Groźne podanie przed bramkę Kielera, wychodzimy z tego obronną ręką.

Odbite uderzenie z niebieskiej Koponena.

Kruczek podawał przed bramkę, tam nasi gracze zatrzymani przez obrońców.

Groźny najazd Djumicia z lewej strony. Kieler zatrzymuje jego strzał.

Wracamy na drugą tercję!

Iisakka w kontrze do Hitosato, niewiele zabraklo!

Michalski pod bramką, zatrzymany przez bramkarza.

Bomba Varttinena obok słupka.

Pasiut uderzał z niebieskiej. Pohjanoksa łapie gumę.

Delmas blokuje potencjalnie groźne podanie Djumicia.

Bramkarz gospodarzy łapie uderzenie Pasiuta.

Rajd Varttinena zakończony strzałem, ale Pohjanoska łapie strzał.

Iisakka! Świetnie wyczekał bramkarza i otwiera wynik meczu.

Uderzenie Koponena nad bramką.

Kieler zatrzymuje Fjodorovsa.

Torunianie próbują zaskoczyć Kielera z niebieskiej.

Groźny strzał Koguta obok bramki.

Z szansą Iisakka, ale Pohjanoksa mrozi krążek. Sędziowie dopatrzyli się spalonego w polu bramkowym.

W pierwszej akcji Kieler broni strzał rywala.

• Obie ekipy już na tafli, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie 25. kolejki THL. Tym razem podopieczni trenera Jacka Płachty na wyjeździe zmierzą się z KH Energą Toruń. W bramce GKS-u ponownie Michał Kieler. Transmisja spotkania tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV od godz. 17:00.