• Hitosato (26)
  • Olsson (22)

PZU Podhale Nowy Targ: Horawski (Bizub) - Pangelov-Yuldashev, Tomasik, Kapica, Wronka, Neubauer - Kiss, Horzelski, Szczechura, Cichy, Szczerba - Kudin, Zalamai, Wielkiewicz, Lorraine, Worwa - Jarczyk, Kania, Bochnak, Saroka, Paranica.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Olsson - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Bepierszcz, Sokay, Smal oraz Chodor, Maciaś, Kovalchuk i Lebek.

W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rozgrywek Pucharu Polski, GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z PZU Podhalem Nowy Targ. Spotkanie było rozgrywane w ramach 27. kolejki TAURON Hokej Ligi. W składzie wystawionym do gry przez trenera Jacka Płachtę zabrakło kontuzjowanego Bartosza Fraszki. Spotkanie oworzyliśmy strzałem w poprzeczkę Sama Marklunda. Niestety kolejne minuty należały już wyłącznie do gospodarzy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Filip Wielkiewicz przekierowując strzał tuż sprzed bramki Johna Murraya. Z uwagi na akcję Teddy Bear Toss w Nowym Targu, na wznowienie gry musieliśmy chwilę poczekać.

W 16. minucie było jednak już 2:0. Tym razem Patryk Wronka był w dobrym miejscu w dobrym czasie i dobił strzał jednego z kolegów. W końcówce na ławkę kar zjechał Sam Marklund. To otworzyło nowotarżanom okazję na grę jednego więcej. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Johan Lorraine, który strzałem w okienko ustalił wynik na 3:0 po pierwszej tercji. Na początku drugiej części GieKSa grała w przewadze, co wykorzystał Hampus Olsson. Chwilę później było już 3:2, gdy rajd lewą stroną skutecznym strzałem wykończył Shigeki Hitosato. Katowiczanie wyraźnie złapali wiatr w żagle. Kara dla Jakuba Wanackiego mogła oznaczać, że jesteśmy w tarapatach, ale Olli Iisakka popędził w kontrze i strzelił w osłabieniu doprowadzając do remisu.

Ten stan rzeczy zmienił się po kilkudziesięciu sekundach, gdy potężną bombę pod poprzeczkę posłał Wronka, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Spotkanie dostarczało kibicom sporych wrażeń i choć GieKSa szukałą wyrównania, na przerwę schodziliśmy z wynikiem 4:3 dla miejscowych. Inicjatywa w trzecieje tercji należała do gości z Katowic. Dwie dogodne okazję miał Iisakka wyjeżdżając przed Alexandra Horawskiego, ale w obu przypadkach lepszy był bramkarz gospodarzy. W 55. minucie w końcu się udało, gdy Santeri Koponen posłał strzał z niebieskiej i ten wpadł w okienko bramki zasłoniętego Horawskiego. Chwilę później John Murray zatrzymał akcję sam na sam rywala.

Trzecia tercja zakończyła się bez rozstrzygnięcia, co oznaczało, że zespoły zagrają dogrywkę. W niej lepiej poradziła sobie GieKSa. Olli Iisakka znalazł się w dobrej sytuacji do wyprowadzenia strzału i krążek po odbiciu od Horawskiego wtoczył się do bramki nowotarżan.

• 63 min

Koniec meczu, do Katowic zabieramy dwa punkty.

• 63 min

IISAKKA!!!

• 61 min

Gramy 3 na 3.

Koniec trzeciej tercji. Przed nami dogrywka.

Przerwa dla trenera Płachty.

Strzał Wronki odbił się od bandy i wrócił przed bramkę Murraya. Ten zamroził w porę krążek.

Koponen centymetry obok słupka.

Wielkiewicz i Cook wracają na swoje ławki.

Murray górą w starciu sam na sam.

Blisko Olsson! Jego dobitka obroniona.

Wielkiewicz i Cook wędrują na ławkę kar.

GOOOOL! Koponen z niebieskiej prosto w okienko!

Dobra gra w obronie gospodarzy nie pozwala nam na stworzenie zagrożenia.

Kapica nad poprzeczką Murraya.

Odbity strzał Sokaya.

Iisakka nie trafia najeżdżając z lewego bulika.

Olsson bliski przekierowania bomby Kruczka.

Samotna akcja Sokaya, strzał obok słupka.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla Kissa, za moment GKS zagra jednego więcej.

Iisakka nie trafia w akcji sam na sam... Szkoda.

Kolejna kara dla GKS-u. Znów odpocznie Monto.

Marklund sam na sam! Trafia w bramkarza.

Podbite uderzenie Lorraine'a.

Zaczniemy tercję w osłabieniu. Na ławce Joona Monto za zdarzenie z końcówki drugiej tercji.

Wracamy na trzecią tercję meczu, do boju GKS!

Koniec drugiej tercji.

Sokay oko w oko z Horawskim... niewiele zabrakło.

Strzał Olssona obok słupka. Nie ma w tym meczu nudy.

GieKSa w ostatnich minutach aktywniejsza.

Gramy 5 na 5.

Jakim cudem Podhale zatrzymało to przekierowanie Pasiuta? Przez moment była pusta bramka...

Kara dla Szczechury, gramy jednego więcej.

Potężne zamieszanie pod bramką Podhala. Sędziowie przerywają po tym, jak nie było pewności, czy Horawski zamroził krążek.

Olsson przed bramką Horawskiego, ten mrozi krążek.

Podbity strzał Cooka.

Marklund z krążkiem przed bramką, niewiele zabrakło do wyprowadzenia strzału.

W odpowiedzi bomba Wronki pod poprzeczkę.

IISAKKA I MAMY REMIS! GieKSa strzela w osłabieniu.

Marklund w kontrze objechał bramkę, zatrzymał go jednak Horawski.

Kara dla Kuby Wanackiego.

Bepierszcz zatrzymany przez obrońcę w dogodnej sytuacji GKS-u.

HITOSATO! Łapiemy kontakt.

Podhale agresywnie w naszej tercji. Czeka na błędy GKS-u.

Ofiarna interwencja Kruczka ratuje nas w groźnej sytuacji.

Horawski łapie uderzenie Kruczka z niebieskiej.

Gol Olssona!

Gramy!

Czekamy na wznowienie drugiej tercji z powodu dziury w lodzie.

GKS zagra w przewadze po karze dla Kudina nałożonej pod koniec pierwszej tercji.

Koniec pierwszej tercji.

Bomba Kruczka obok bramki.

Zablokowany strzał Wronki.

Lorraine strzałem w okienko podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Kara dla Marklunda, rywal jednego więcej.

Teraz czujny Horawski zatrzymuje Bepierszcza instynktowną reakcją.

Podbity strzał Sokaya... Szkoda, była dobra okazja na to, by złapać kontakt.

Wronka dobija i druga bramka dla Podhala.

Horawski nie wiedział, gdzie jest krążek po strzale Marklunda, potem próbowaliśmy dobić, ale bramkarzowi Podhala udało się zamrozić gumę.

Murray broni akcję sam na sam.

Dwa strzały Koponena obok słupka. Potem bardzo bliski udanego przekierowania Iisakka.

Wracamy do gry.

Czeka nas przerwa w grze, bowiem w Nowym Targu odbywa się dzisiaj akcja Teddy Bear Toss.

Przekierowany strzał i gospodarze wychodzą na prowadzenie. Autorem gola Filip Wielkiewicz.

Delmas ratuje nas przed akcją sam na sam Podhala.

Zablokowany strzał Sokaya, który wypracował sobie przestrzeń przed bramką.

Zatrzymujemy kontrę gospdoarzy.

Cook w parkany Horawskiego.

Horawski z trudem zatrzymuje odbite podanie Maciasia.

Olsson uderzył obok słupka.

Dużo szczęścia, Kapica nie trafia w dogodnej sytuacji będąc tuż przed Murrayem.

Murray mrozi strzał z niebieskiej.

Kontra GKS-u. Marklund trafia w poprzeczkę.

Akcja przed bramką Murraya, ale rywale nie opanowali krążka.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 27. kolejki GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z PZU Podhalem Nowy Targ. Jest to ostatni mecz katowiczan przed Pucharem Polski w Krynicy. Początek o godz. 18:00, a transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.