Zagłębie Sosnowiec

• Karasiński (23)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Maciaś, Michalski, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Lebek, Cook, Marklund, Sokay, Olsson oraz Smal.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) - Naróg, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek - Charvat, Andrikiv, Salo, Tyczyński, Nahunko - Stadel, Kotlorz, Lindgren, Butsenko, Karasiński oraz Kraczyk, Kozłowski, Sikora.

GKS Katowice w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną podejmował u siebie Zagłębie Sosnowiec, starając się przedłużyć zwycięską serię na swoim terenie. Niestety składowi trenera Jacka Płachty dała się we znaki plaga przeziębień i chorób, przez co do gry zostało zgłoszonych zaledwie 16 graczy. Mimo to GieKSa liczyła na dobry występ i punkty w starciu z sosnowiczanami.

Od pierwszych minut pierwszej tercji gospodarze starali się udowodnić, że mimo węższego składu będa walczyć o komplet punktów. Bardzo dobre okazje do zdobycia pierwszej bramki mieli Mateusz Michalski, David Lebek, Ryan Cook i Hampus Olsson, którzy byli o krok od skutecznego przekierowania krążka lub dobicia go z bliska po obronie bramkarza. Jednak na wysokości zadania stawał Patrik Spesny, który hamował nasze zapędy. Sosnowiczanie mieli dwie niemal stuprocentowe okazje bramkowe po rajdach sam na sam Valtoli i Nahunki, ale najwyższym kunsztem wykazywał się w tych sytuacjach John Murray, który w 17. minucie musiał wraz z Grzegorzem Pasiutem napocić się przy zatrzymaniu odważnie poczynającego sobie blisko naszej bramki Patryka Krężołka. Pierwsze 20 minut kończyliśmy bez goli i z pewnym niedosytem, ponieważ mistrzowie Polski dochodzili często do sytuacji strzeleckich, ale brakowało konkretów, także w okresie minut karnych dla przeciwnika.

Zagłębie agresywniej weszło w grę po zmianie stron i zdobyło bramkę w 23. minucie po strzale Karasińskiego po długim słupku, z kolei katowiczanie nie mieli już takiego ciągu na bramkę Spesnego i mieli swoje problemy w tercji ataku. Katowiczanie długo pracowali na swoje bramki, była to walka żmudna, ale koniec końców skuteczna. Najpierw Ben Sokay wykorzystał w 31. minucie idealnie podanie przed bramkę i zrehabilitował się na wcześniejszy nieudany strzał, a potem Olli Iisakka strzelił z bliska w parkany Spesnego i krążek wtoczył się do bramki rywala, dając nam prowadzenie. Od tego momentu mistrzowie Polski wrócili do dominacji na lodze i pracowali na kolejne bramki; Hitosato i Cook byli o krok od trafień, ale krążek jednak mijał o centymetry bramkę sosnowiczan.

Najważniejszym zadaniem GieKSy na trzecią tercję było utrzymanie przewagi i niepozwalanie obronie Zagłębia na nudę, co udawało się w pierwszych minutach trzeciej tercji, kiedy o krok od drugiej bramki był Sokay w 33. minucie. W okresie gry 4 na 4 Zagłębie było blisko remisu po zagraniach Krężołka i Szturca, ale pilnowaliśmy mocno dobrego wyniku. Czekaliśmy na obiecująceh sytuacje w zamieszaniu pod bramką Zagłębia, jednocześnie starając się blokować bardzo groźne zagrania w ataku Nahunki i Szturca. Bardzo blisko trafienia był Koponen w przewadze, ale krążek tylko obił spojenie bramki gości. GKS Katowice zachował kontrolę nad wydarzeniami do końca, grając w ostatnuch minutach 6 na 4 po karze dla Bepierszcza i wygrał po raz kolejny w "Satelicie"!

Koniec, mamy 3 punkty!

Nie ukrywamy, jest nerwówka, cała nadzieja w Murray'u.

Kara dla GieKSy i czas dla Zagłębia, które pewnie zagra bez bramkarza.

Ostatnie dwie minuty, Valtola chciał podbić lecący krążek pod poprzeczkę naszej bramki.

Okres bardziej agresywnej gry Zagłębia, należy zachować czujność przy wyprowadzaniu gumy.

Murray czujny jak ważka, nie dał się zaskoczyć Kotlorzowi z dalszej odległości.

Koponen obił spojenie bramki!

Hitosato z nadgarstka, ale jednak za słabo, by pokonać golkipera rywali.

Kara dla Lindgrena, gramy 5 na 4.

Obrót i natychmiastowy strzał Olssona, było blisko!!

Uff! Murray nie dał się oszukać Nahunce.

Szturc ucierpiał nieco po przypadkowym uderzeniu w nos po oddanym strzale.

Kiks Cooka w akcji po objechaniu bramki i strzale z prawej strony.

Koponen odważnie z prawego bulika. Nie idzie mu w ofensywie, ale za to Tyczyńskiego zatrzymał idealnie.

A jednak spalony po zagraniu Sokaya do Olssona,

Pełne zestawienia na lodzie.

Szturc przekierował, było blisko remisu.

Murray wybija uderzenie Krężołka nad poprzeczkę.

Zagramy po 4, bo na karę zasłużył za ostatnie zagranie kijem Butsenko.

Ukarany Maciaś.

Sokay o krok od drugiej bramki, ale zabrakło celności na krótki słupek.

Koponen zablokował szarżującego rywala, doceniamy poświęcenie.

Murray nie pozwolił Valtoli na przejęcie uciekającego krążka i akcja 1 na 1.

Ostatnia tercja, po trzy punkty!

Koniec udanej tercji!

Wyciągnął się Murray po strzale Tyczyńskiego.

Wymiana podań zakończona pustym przelotem po akcji Iisakki.

Cook obok słupka, Marklund zmusił Spesnego do interwencji.

Kontra i dogranie do Olssona, ale jego strzał po lodzie został wyłapany.

Michalski naprawia swój błąd sprzed naszej bramki i przeprasza za gapiostwo.

Bez zagrożenia dla Murray'a w okresie przewagi Zagłebia.

Osłabienie GieKSy, kara dla Sokaya.

Tak jest! Po strzale Iisakki krążek wpada obok zaskoczonego Spesnego!

Hitosato... Powinno być 2:1 po takim podaniu i strzale.

Ben Sokay poprawił się w kolejnej akcji, dostał idealnie podanie do wyrównania!

Okres wyrównanej gry i walki pod bandami.

Bepierszcz! Blisko powodzenia po dograniu z bulika.

Krężołek przeciął podanie Olssona, musiał ratować się Spesny, bo krążek leciał do bramki.

Murray łapie strzał z bardzo ostrego kąta.

Nie umiemy się przedrzeć lewą stroną lodowiska, problemy ofensywne GKS-u.

Rajd lewą stronę i bramka dla gości. Karasiński po długim słupku.

Nagrany krążek do Hitosato przez Monto, ale Japońvzyk został wyblokowany.

O mały włos, a Lindgren by nas skarcił na krążek stracony we własnej tercji.

Wracamy do grania.

Olsson zebrał krążek pod bramką, ale podał do nikogo.

Odważniej poczyna sobie rywal w ofensywie. Strzałem wykazał się Stadel, ale guma ląduje w łapaczce.

Krężołek przetestował zdolności obronne Pasiuta oraz Murray'a.

Nagranie Salo przed bramkę zostało przytomnie wybite poza strefę zagrożenia.

Strzał Andrejkiwa spokojnie wyłapany przez Jaśka Murarza.

Krążek mija łopatkę kija Cooka, ktory mógł otworzyć wynik po ładnym podaniu.

Rywale nie dają się już łatwo zamykać we władnej tercji, ale nie strzelają na naszą bramkę.

Aj! Lebek blisko skutecznego przekierowania po strzale Maciasia.

Spesny zareagował w punkt za strzał Varttinena przy słupku.

Murray wygrywa walkę sam na sam z Ollim Valtolą! Zebrał brawa.

Ukarany został Michał Kotlorz.

Santeri Koponen szukał idealnego uderzenia pod poprzeczkę, ale nie tym razem.

Spokojniejszy okres gry na tafli.

Salo urwał się naszej obronie i próbował strzał po długim słupku. W odpowiedzi znów nacieramy z lewej flanki na bramkę sosnowiczan.

Gramy już po pięciu.

Olsson! tak blisko skutecznej dobitki z bliska.

Koronkowo rozgrywali przewagę Pasiut z Hitosato, ale zabrakło konkretu.

Była szansa podczas odłożonej kary dla Zagłębia. Andreikiv na ławce kar.

Hitosato, Olsson, Koponen... Coraz bliżej skutecznego strzału do bramki Zagłebia.

Michalski blisko skutecznego przekierowania gumy do bramki, i to dwukrotnie.

Spesny nie obronił pewnie uderzenia Davida Lebka i była okazja dla GieKSy.

Nahunko sam na sam, ale Murray broni!

Krężołek i Delmas z pierwszymi strzałami.

Zaczynamy mecz.

• Witamy przed startem domowego meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Start o godzinie 18:30.