Marma Ciarko STS Sanok

• Huhdanpaa (19)

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Marma Ciarko STS Sanok: Salama (Świderski) - Binner, Lindberg, Hudanpaa, Ceder, Kallionkieli - Maceachern, Burzik, Viitanen, Strzyżowski, Bukowski - Musioł, Biłas, Filipek, Tamminen, Dulęba - Florczak, Miccoli, Karnas, Rybnikar, Fus.

GKS Katowice otworzył grudzień domowym meczem z Marmą Ciarko STS-em Sanok, który zamyka tabelę TAURON Hokej Ligi. Był to trzysetny mecz w koszulce GieKSy Bartosza Fraszki. W bramce GieKSy zagrał natomiast Michał Kieler. Zgodnie z przewidywaniami, katowiczanie od początku narzucili własne warunki. Długo jednak nie potrafiliśmy przełamać dobrze reagującej obrony sanoczan. W 17. minucie Mateusz Bepierszcz przekierował uderzenie jednego z kolegów i dał drużynie prowadzenie. Minutę później dobrze w kontrze zachował się Joona Monto, który podwyższył prowadzenie GKS-u.

Gościom mimo wszystko udało się na naszą przewagę odpowiedzieć i w 19. minucie Lauri Huhdanpaa strzelił z ostrego kąta trafiając idealnie pomiędzy Michała Kielera i słupek. Guma odbiła się od naszego bramkarza i wpadła do bramki. Na kolejne 20 minut wracaliśmy z wynikiem 2:1. Początek drugiej części lepiej zaczęli goście, którzy mieli kilka szansa na to, by doprowadzić do remisu. Dobrze jednak w bramce katowiczan spisywał się Michał Kieler. W 37. minucie podanie w okolicach lewego bulika otrzymał Grzegorz Pasiut. Miał dużo czasu, by przymierzyć i mocnym strzałem pokonał Dominika Salamę.

Chwilę później GieKSa prowadziła już 4:1 po świetnie wykończonej akcji w przewadze. Sam Marklund wykorzystał podania Grzegorza Pasiuta i Shigekiego Hitosato. Na trzecią tercję wracaliśmy więc z przewagą trzech bramek. Dużą fantazją popisał się w 44. minucie Kacpier Maciaś, który przejął krążek we własnej tercji i agresywnie wjechał pomiędzy obrońców. Na koniec musiał tylko wykończyć dobrym strzałem i ta sztuka mu się udała. Jego gol był bez wątpienia ozdobą spotkania. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się z kolei Mateusz Michalski i to był ostatni gol w spotkaniu 24. kolejki THL.

Koniec spotkania. Dopisujemy TRZY punkty!

Sanoczanie walczą do końca i Kieler w ostatnich minutach ma sporo pracy.

Kieler pewnie łapie uderzenie Maceacherna.

Niebezpiecznie pod bramką Kielera. Blisko dobitki Filipek, ale zatrzymuje go nasz bramkarz.

Trafienie Michalskiego!

Sokay bliski trafienia, Salama odbija jego uderzenie.

Przełamanie siatkarzy GKS-u, którzy wygrali w Szopienicach! BRAWO!

Blisko Pasiut po podaniu Bepierszcza.

Częściej w naszej tercji goście, ale dobrze bronimy kolejnych akcji.

Obrońca GKS-u przejechał od bramki do bramki mijając całą defensywę rywala.

KACPER MACIAŚ CO ZROBIŁ!

Olsson bliski gola w kontrze. Niewiele zabrakło.

Gramy dalej.

Olsson w parkany!

Piękne wykończenie Marklunda po podaniach od Pasiuta i Hitosato.

Kara dla Marka Strzyżowskiego za celowe opóźnianie gry.

Sokay sam na sam... trafia w Salamę.

PASIUT! Precyzyjne uderzenie kapitana i podwyższamy prowadzenie.

Zablokowane podanie Fraszki w kontrze.

Kieler łapie uderzenie Kallionkieliego.

Delmas blokuje rywala w kontrze.

Kara dla Binnera za uderzenie Bepierszcza. Ten z bólem kolana zjeżdża na ławkę.

Podbite uderzenie Marklunda.

Dobitka Kruczka w parkany Salamy.

Salama łapie uderzenie z backhandu Monto.

Filipek bliski pokonania Kielera, dużo niefrasobliwości w grze naszego zespołu.

Kieler mrozi uderzenie z okolic prawego bulika.

Blokujemy uderzenie Lindberga.

Kieler odbił krążek po strzale. Ten spadł tuż przed niego, ale na szczęście w porę zainterweniował nasz defensor.

Wracamy na drugą tercję!

Salama mrozi próbę Kruczka.

Ucierpiał w starciu pod bandą Fraszko. Bez konsekwencji dla rywala.

Bramka dla gości. Krążek odbił się od Kielera i wpadł do siatki. Strzelcem Huhdanpaa.

Bliski przekierowania Marklund. Teraz GKS mocno naciska w tercji rywala.

Podwyższamy w kontrze! Na listę strzelców wpisuje się Joona Monto.

Podwójne wykluczenie. Na ławce kar Cook i Strzyżowski.

GOL! Bepi przekierował strzał kolegi.

Próbował Delmas, po jego strzale krążek zatrzymał się na kiju obrońcy.

Świetna interwencja Wanackiego zatrzymuje kontrę dwa na jeden.

Salama łapie uderzenie Pasiuta mierzone w okienko.

Kieler mrozi strzał Filipka.

Bukowski nad poprzeczką.

Strzał Marklunda w kontrze, łapie Salama.

Kara dla Joony Monto, STS w przewadze przez kolejne dwie minuty.

Kieler odbija uderzenie po wygranym buliku przez rywala.

Uderzenie Maciasia obok słupka, potem Kruczek szukał miejsca, by strzelić w okienko, ale krążek zablokowany.

Kontra GKS-u, zablokowane podanie Smala.

GKS próbuje stworzyć przewagę w tercji sanoczan.

Podbite uderzenie Koponena.

Podbite uderzenie Huhdanpy

Bardzo blisko Sokay. Nie trafia z backhandu będąc oko w oko z Salamą.

Odbity strzał Aleksiego Varttinena.

Niebezpiecznie przed naszą bramkę wyjechał Ceder, w ostatnim momencie powstrzymujemy go od strzału.

Olsson bliski trafienia po podaniu Marklunda.

Michał Kieler za Johna Murraya w bramce GKS-u.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• GKS Katowice otworzy grudzień domowym meczem z Marmą Ciarko STS-em Sanok, który zamyka tabelę TAURON Hokej Ligi. Swój trzysetny mecz w koszulce GieKSy zagra Bartosza Fraszki. Transmisja spotkania na POLSKIHOKEJ.TV. Początek meczu o 18:30.

• Podczas dzisiejszego meczu dostępne będzie stoisko sprzedażowe tylko na trybunie od Alei Korfantego.