• Kruczek (7)
  • Olsson (4)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki - Górny, Bagin, Izacki, Starzyński, Spirko - Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Rajamaki - Kameneu, Zając, Nalewajka R., Arrak, Nalewajka Ł.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

W meczu 23. kolejki GKS Katowice rozegrał wyjazdowe spotkanie z JKH GKS-em Jastrzębie. Trener Jacek Płachta na ten mecz zdecydował się skorzystać z takich samych piątek, co na zwycięskie spotkanie z Comarch Cracovią. Początek spotkania należał do katowiczan. W 4. minucie  wynik otworzył Hampus Olsson, który przekierował strzał Noah Delmasa z niebieskiej. Trzy minuty później było już 2:0. Maciej Kruczek otrzymał podanie przed bramką Macieja Miarki i huknął nie do obrony. Goście mieli wyraźną przewagę, co chwilę zagrażając bramce miejscowych.

JKH nie potrafił stworzyć żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Choć bardzo aktywnie dążyliśmy do strzelenia kolejnych goli, na przerwę zjeżdżaliśmy z prowadzeniem 2:0. Można było odnieść wrażenie, że w drugiej tercji JKH wrzuciło wyższy bieg, bo grało szybciej i agresywniej. To doprowadziło do sytuacji, w której gospodarze grali w przewadze i ten fragment wykorzystał Tuuka Rajamaki. Po jego golu jastrzębianie złapali kontakt. Kolejne uderzenie przyszło ze strony Vratislava Spirki, który znalazł się przed obrońcami GKS-u Katowice i wyjechał sam na sam wygrywając pojedynek z Johnem Murrayem.

GieKSa miała swoje szanse pod koniec drugiej części, ale Maciej Miarka zatrzymywał kolejne uderzenie m.in. Bartosza Fraszki. Po 15 minutowej przerwie wracaliśmy na taflę z wynikiem 2:2. W 45. minucie sędziowie przyznali karnego dla gospodarzy, ale Murrayowi udało się zatrzymać najazd rywala. W 51. minucie Spirko ponownie wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał podanie kolegi zza bramki i całkowicie odwrócił losy tego spotkania. Pięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał grę w przewadze i zapisał na swoje konto hat trick. Przed końcem meczu wynik zmienił jeszcze Bartosz Fraszko, ale to nie wpłynęło na fakt, że w Jastrzębiu lepsi gospodarze.

29 sekund do końca meczu.

Fraszko zmniejsza stratę.

Kara dla Starzyńskiego.

Rywal nie trafia do pustej bramki w stuprocentowej sytuacji.

Trener Płachta zdecydował się ściągnąć Johna Murraya.

Miarka mrozi strzał Marklunda.

Spirko z hat trickiem.

Kara dla Iisakki, JKH jednego więcej.

Niebezpieczna próba dobitki, w ostatnim momencie blokujemy rywala.

Spirko daje JKH prowadzenie.

Olsson w parkany Miarki, niewiele brakowało!

Długa akcja JKH w naszej tercji, ale bez strzału na bramkę Murraya.

Marklund obok słupka.

Monto przed doskonałą szansą na strzał... szukał podania i jego próba zablokowana.

Murray zatrzymuje rywala!

Karny dla JKH.

Dobra defensywa gospodarzy skutecznie utrudnia nam zawiązanie akcji.

Zaczynamy, do boju GIEKSA!

Koniec drugiej części spotkania.

Uderzenie Fraszki na sekundę przed końcem tercji, zatrzymane na bramkarzu JKH.

Uderzenie Marklunda w boczną siatkę.

Miarka łapie strzał Fraszki.

Duże zamieszanie pod bramką GieKSy, sędziowie długo nie przerywali gry.

Teraz Murray łapie próbę Arraka.

Podbite uderzenie Starzyńskiego.

Sam Marklund ukarany i JKH ponownie w przewadze.

Uderzenie Hitosato obok słupka. Potem próba Delmasa, ale łapie Miarka.

Spirko doprowadza do remisu w sytuacji sam na sam.

Podanie przed bramkę do Fraszki... niewiele zabrakło, by ten pokonał Miarkę.

Tuż pod koniec kary Rajamaki skutecznie uderza.

Rajamaki obok słupka.

Murray zatrzymuje uderzenie Spirki.

Kara dla Varttinena. JKH w przewadze.

W tej tercji znacznie większa aktywność gospodarzy.

Ratuje nas słupek, Murray przez moment nie widział krążka.

Drobna niefrasobliwość po naszej stronie, zagotowało się pod bramką Murraya, ale oddaliliśmy zagrożenie.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Kara dla Pasia, gramy jednego więcej.

Wracamy na drugą tercję.

Błąd JKH przy podaniu zza własnej bramki, ale nie udało się go wykorzystać.

Obaj gracze, którzy zostali wykluczeni na dwie minuty, wrócili na ławkę rezerwowych.

Podwójne wykluczenie dla Smala i Viinikainena.

Delmas centymetry obok słupka.

Tym razem Miarka odbija uderzenie Wanackiego, sporo pracy ma w tej tercji bramkarz gospodarzy.

Pasiut w parkany Miarki po podaniu od Fraszki.

Kontra GKS-u, Miarka odbija uderzenie kaskiem.

Miarka podbija uderzenie Monto.

JKH nie potrafi wyjechać ze swojej tercji.

Fraszko miał szansą na dobitkę, górą w tym starciu Miarka, który odbił krążek, a potem go zamroził.

Centymetry obok słupka bramki JKH po kolejnym przekierowaniu ze strony GieKSy.

Miarka mrozi uderzenie Sokaya.

BOMBA KRUCZKA!

Zatrzymane uderzenie Cooka z niebieskiej.

Murray podawał zza bramki. Krążek przejął jeden z rywali i od razu uderzył w kierunku naszej bramki. Na szczęście "Jasiu" zdążył wrócić.

Delmas z niebieskiej, Olsson przekierował i prowadzimy!

Hitosato wyjechał przed Miarkę, w ostatnim momencie zablokowany przez obrońcę.

Większość akcji na początku tego spotkania toczy się w tercji neutralnej.

Miarka odbija strzał Hitosato z lewego bulika.

• Obie ekipy już na tafli. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W meczu 23. kolejki GKS Katowice na lodowisku w Jastrzębiu zmierzy się z miejscowym JKH. Transmisja spotkania tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.