• Lundgren (56)
  • Krenzelok (50)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) - Bieniek, Zurek, Latal, Jezek, Sawicki - Younen, Motloch, Kasperlik, Lundgren, Mocarski - Jaracz, Krenzelok, Brunkus, Bezwiński, Vildumentz - Kunst, Dziurdzia, Kapica, Wróbel, Sterbenz.

W meczu 22. kolejki GKS Katowice podejmował Comarch Cracovię. Był to powrót katowiczan do “Satelity” po kilkutygodniowej przerwie. Podopiecznym trenera Jacka Płachty zależało na tym, aby odkuć się po porażce w Oświęcimiu. Do składu GieKSy wrócił Bartosz Fraszko, którego zabrakło w meczu przeciwko Unii. Pierwsza tercja toczyła się pod całkowite dyktando GKS-u Katowice. W 9. minucie wynik otworzył Bartosz Fraszko, który wyczekał Filipa Krasanovskiego i uderzył tuż nad jego kaskiem dając GKS-owi prowadzenie. Goście mieli duże problemy z przekraczeniem przepisów gry i w 16. minucie wykorzystał to Olli Iisakka wykańczając podanie kolegi podczas gry w przewadze. Prawdziwy popis mieliśmy w 17. minucie. Najpierw Sam Marklund skierował krążek do bramki po zamieszaniu przed Krasanovskim, a tuż po rozpoczęciu gry sam na sam wyjechał Mateusz Michalski, który precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik na 4:0.

Niestety nie udało się dokończyć pierwszej tercji z uwagi na zamieszanie przy ławce Cracovii. Sędziowie nakazali zespołom zjechać do szatni, więc pozostałe 3:37 minuty z pierwszej tercji miało zostać rozegrane po 15-minutowej przerwie. Zaraz po powrocie, na 5:0 podwyższył Mateusz Bepierszcz, co oznaczało, że katowiczanie w minutę strzelili trzy gole i pierwsze 20 minut zakończyli wysokim prowadzeniem. Katowiczanie mieli cały czas wyraźną przewagę. Cracovia zagrażała nam po szybkich akcjach, ale dobrze w bramce reagował John Murray zatrzymując kolejne uderzenia rywali. W 30. minucie zaraz po wznowieniu na buliku mocno przymierzył Aleksi Varttinen i to był szósty gol dla GieKSy.

Na ostatnie 20 minut wracaliśmy więc z komfortowym wysokim prowadzeniem. Katowiczanie kontrolowali wydarzenia na tafli. Cracovia nie chciała jednak pożegnać się z tym meczem w słabym stylu, dlatego dążyła do zmniejszenia strat. W 50. minucie goście wykorzystali grę jednego więcej i na listę strzelców wpisał się Daniel Krenzelok. Po raz kolejny Cracovia wykorzystała grę w osłabieniu, gdy na ławkę kar zjechał Shigeki Hitosato. Tym razem sposób na Murraya znalazł Johan Lundgren, który dobił strzał odbity od naszego bramkarza. Na 9 sekund przed końcem meczu wynik ustalił Bartosz Fraszko wpisując się drugi raz na listę strzelców.

Koniec meczu, GIEKSA wraca na zwycięską ścieżkę!

Na 9 sekund przed końcem gola strzela Fraszko!

Murray odbija uderzenie Jezka.

Cracovia w przewadze.

A teraz ukarany Sam Marklund. Przez 30 sekund gramy 4 na 4.

Kara dla Vildumetza, teraz GieKSa jednego więcej.

Lundgren dobija uderzenie odbite od Murraya.

Kara dla Shigekiego Hitosato, GKS ponownie jednego mniej.

Fraszko szukał Bepierszcza w kontrze, niewiele zabrakło.

Olsson w dogodnej sytuacji, trafia w kask bramkarza.

Krenzelok wykorzystuje grę jednego więcej.

Już nie.... sześciu na lodzie po naszej stronie. Cracovia znów jednego więcej.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Murray zatrzymuje na parkanie uderzenie Lundgrena.

Zaraz po powrocie do gry w pełnych zestawieniach, sędziowie dopatrzyli się przekroczenia przepisów przez Kacpra Maciasia.

Odbite uderzenie Pasiuta.

Kara dla gości. Na ławkę zjedzie Martin Latal. GKS jednego więcej.

Blisko wpisania się na listę strzelców Pasiut.

Gramy trzecią tercję.

Koniec drugiej tercji.

Pasiut blisko! Zatrzymał go Krasanovsky.

Fraszko blisko drugiego gola. Jego przekierowane uderzenie centymetry obok słupka.

Gramy 5 na 5.

Marklund w kontrze nad bramką.

Kara dla Maciasia, Cracovia jednego więcej.

Younen obok słupka w kontrze.

Strzał Smala prosto w Krasanovskiego.

Teraz samotnie Bepierszcz. Jego rajd zakończony na Krasanovskim.

Znów się zagotowało po podaniu zza bramki Murraya, ale ten mrozi krążek pod parkanami.

Niebezpieczna akcja gości, ale Murray czujny.

Michalski z backhandu, niewiele zabrakło.

Znakomite uderzenie Varttinena!

Krasanovsky mrozi uderzenie Kruczka.

Zablokowane uderzenie Pasiuta.

Świetna interwencja Wanackiego w kontrze Cracovii.

Wanacki z niebieskiej, Fraszko próbował przekierować.

Murray górą w akcji sam na sam z rywalem.

Olsson próbował technicznie pomiędzy parkanami, Krasanovsky zatrzymał jego strzał.

Gramy w przewadze po karze nałożonej na Cracovię za zbyt późny powrót na lód.

Zaczynamy drugą tercję.

Koniec pierwszej części meczu.

Cracovia częściej w naszej tercji.

Zablokowany przed naszą bramką Kasperlik.

A GIEKSA STRZELA DALEJ! Mateusz Bepierszcz!

Po perturbacjach, wracamy do gry.

Hokeiści z Krakowa wyjechali na lód z opóźnieniem, za co nałożona zostanie na nich 2-minutowa kara, która rozpocznie się wraz z początkiem drugiej tercji.

Mecz przerwany z uwagi na zamieszanie przy ławce Cracovii. Pierwsza tercja zostanie dokończona po 15 minutowej przerwie.

MICHALSKIIIII! Nokaut w pierwszej tercji.

Podwyższa Sam Marklund!

Iisakka! Drugi gol dla GKS-u!

Kara dla Daniela Krenzeolka, czwarta okazja dla GieKSy podczas gry w przewadze.

Zagotowało się pod bramką Krasnovskiego po ataku Olssona, ale Cracovia wychodzi z tego obronną ręką i już gramy 5 na 5.

Marklund przed bramkarzem, w ostatnim momencie zatrzymał go defensor Cracovii.

Kara dla Fabiana Kapicy. Gramy jednego więcej.

Kruczek blokuje potencjalnie groźne podanie Brynkusa.

Sokay tuż obok słupka!

Murray łapie strzał Latala.

Fraszko wyczekał bramkarza i strzelił nad nim!

Cook z niebieskiej w parkany Krasanovskiego.

Bezwiński uderzał z okolic prawego bulika, jego strzał podbity przez obrońcę.

Goście w pełnym zestawieniu.

Zablokowany Marklund przed bramką.

Uderzenie Olssona nad poprzeczką. Potem kontra Cracovii i mrozi Murray.

Kolejna kara dla gości. Tym razem za nadmierną liczbę graczy na lodzie. GKS dwie minuty jednego więcej.

Nie stworzyliśmy zagrożenia i gramy 5 na 5.

Sawicki sam na sam. Udaje nam się go powstrzymać.

Kara dla Kamila Wróbla. GKS w przewadze.

Uderzenie Younena obok słupka.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W meczu 22. kolejki THL GKS Katowice zmierzy się w "Satelicie" z Comarch Cracovią. Początek spotkania o godz. 17:00 i transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.