• Koponen (49)
  • Marklund (15)

Re-Plast Unia Oświęcim: Kowalówka R. (Lundin) - Ackered, Dyukov, Dziubiński, Olsson Trkulija, Sadłocha - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Jakobsons, Denyskin, Krzemień, Kowalówka S. - Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Loza.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Lebek, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Moś, Olsson - Chodor, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

W ramach 21. kolejki TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z Re-Plast Unią Oświęcim, czyli wiceliderem tabeli. Dla katowiczan był to powrót do ligowej rywalizacji po przerwie na grę w Pucharze Kontynentalnym. W składzie naszego zespołu znalazło się miejsce dla Karola Mosia, który na co dzień występuje w drużynie Naprzodu Janów. Podczas pierwszych minut obie ekipy próbowały narzucić swoje zasady i oglądaliśmy dużo walki o krążek. W 10. minucie odważnie na bramkę Unii najeżdżał Igor Smal. Krążek odbił się od parkanów Roberta Kowalówki i o centymetry minął bramkę gospodarzy. Skuteczniejszy okazał się Sam Marklund. Szwed w 15. minucie spotkania dobił uderzenie Hampusa Olssona i wyprowadził GieKSę na prowadzenie. Po chwili mogło być 2:0, gdy jeden z naszych obrońców potężnie uderzył na bramkę Kowalówki.

Końcówka tercji należała do gospodarzy. W 19. minucie Andrij Denyskin wyjechał sam na sam z Johnem Murrayem. Szukał miejsca pomiędzy jego parkanami, lecz ten je w porę zamknął. Jednak chwilę później było już 1:1, gdy Krystian Dziubiński wykorzystał zamieszanie przed bramką GieKSy. Na drugą tercję wracaliśmy więc z remisem, ale już w 22. minucie Andrij Denyskin wykorzystał podanie kolegi przed bramką Murraya i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Drugie uderzenie ze strony graczy Nika Zupancicia przyszło trzy minuty później. Tym razem Kamil Sadłocha znalazł się w dobrym miejscu w dobrym czasie i podwyższył przewagę swojego zespołu. Katowiczanie probówali odpowiedzieć, przyspieszając nieco tempo, ale brakowało im klarownych sytuacji na złapanie kontaktu.

Na trzecią tercję wracaliśmy z wynikiem 3:1 dla Unii, co oznaczało, że GieKSę czekało jedno z największych wyzwań od początku bieżącego sezonu THL. Goście próbowali podjąć walkę, ale dwa gole w 46 i 47. minucie spotkania znacząco ograniczyły nasze szanse na wywiezienie z Oświęcimia dobrego wyniku. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Sadłocha oraz Dziubiński. W 49. minucie stratę zmniejszył Santeri Koponen, gdy GKS grał w przewadze 5 na 3. Sytuacja jednak była bardzo trudna i choć podopieczni trenera Płachty szukali kolejnych bramek, Unia dobrze się broniła, a Robert Kowalówka zatrzymywał kolejne strzały. W końcówce starli się Grzegorz Pasiut z Romanem Dyukovem, ale to na losy meczu nie wpłynęło. Przerwana została seria zwycięstw Mistrza Polski.

Unia w piątkę.

Gramy bez Murraya.

Dodatkowa kara dla Denyskina i gramy w przewadze 5 na 4.

Obaj panowie na ławce kar.

Dyukov i Pasiut starli się pod bramką Kowalówki...

Celował w okienko Olsson, ale łapie Kowalówka.

Uderzenie Karjalainena nad bramką Murraya.

Michalski najeżdżał z prawej strony, uderza jednak w parkany bramkarza Unii.

Blisko Marklund, mrozi krążek Kowalówka.

Zablokowane uderzenie Kruczka.

GKS jeszcze przez 1:40 w przewadze jednego zawodnika.

Koponen zmniejsza stratę.

Kolejna kara dla Unii, gramy 5 na 3.

Kara dla Uimonena, teraz GieKSa w przewadze.

Dziubiński przekierowuje i piąty gol dla Unii.

Kara dla Marklunda za uderzenie. Unia w przewadze przez kolejne dwie minuty.

Sadłocha wykorzystuje sytuację sam na sam.

Rozwścieczony Murray stara się zwrócić uwagę sędziów uderzając mocno kijem o taflę.

Kara dla Sama Marklunda, nie mamy szczęścia...

Delmas z niebieskiej, zamieszanie przed bramką Kowalówki, ale nie dobijamy gumy.

Gramy, walczymy do końca!

Kara dla Igora Smala, katowiczanie w osłabieniu.

Trafiony w kask John Murray.

Michalski przed bramką Unii. Przyjął podanie Kruczka, ale nie wykończył skutecznym strzałem.

Zablokowany strzał Wanackiego w dobrze rozwijającej się akcji GieKSy.

Dynamiczna gra po obu stronach, bardzo często zmieniamy tercje.

Uderzenie Karjalainen obok bramki.

Pasiut z szansą na gola w kontrze. Kowalówka górą w tym pojedynku.

Kara dla Olssona, zagramy dwie minuty w osłabieniu.

Heikkinen z szansą na gola, krążek zatrzymany na parkanie Murraya.

Uderzenie Trkulij, mrozi Murray.

GieKSa przyspieszyła, wyraźnie podrażniona utratą dwóch goli.

Zablokowane uderzenie Koponena.

Sadłocha podwyższa prowadzenie gospodarzy po sprytnie rozegranej akcji.

Varttinen z próbą przekierowania strzału, guma zatrzymała się na parkanie Kowalówki.

Wyraźnie zdenerwowany Jacek Płachta dyskutuje z sędziami.

Denyskin daje Unii prowadzenie.

Cook narzucił krążek z niebieskiej, lecz Kowalówka mrozi.

Wracamy na taflę, do boju GKS!

Dziubiński dobija krążek i doprowadza do remisu.

Denyskin sam na sam! Szukał miejsca między parkanami Murraya, ale ten w porę je zamknął.

Olsson Trkulija przed Murrayem, uderza jednak w naszego bramkarza.

Kara dla Olssona, zagramy jednego mniej.

Znów strzelamy, tym razem krążek nad bramką.

GOL! Marklund dobija uderzenie Olssona!

Pasiut do Bepierszcza, który dobrze wjedżał w tercję Unii. Niestety Bepi nie opanował krążka. W odpowiedzi akcja Unii, w której Dziubiński mógł wyjechać sam na sam, ale także miał problem z okiełznaniem gumy.

Mocno z niebieskiej Ackered, Murray odbija parkanem.

Iisakka odebrał krążek w tercji rywala, lecz rywal zdołał go odzyskać tuż przed strzałem.

Najazd Smala, krążek odbił się od Lundina i przetoczył centymetry obok słupka jego bramki.

Denyskin objechał bramkę Murraya i przymierzał się do strzału, ale ostatecznie został zablokowany przez naszego obrońcę.

Pasiut zagrywał przed bramkę w indywidualnej akcji, ale nikt nie zamknął tego podania.

Uderzenie Ackereda z niebieskiej, ale bez zagrożenia dla bramki GKS-u.

Zablokowane uderzenie Michalskiego z prawego bulika.

Gospodarze mocno naciskają zaraz, gdy krążek znajdzie się na kiju jednego z katowiczan.

Uderzenie Valtoli, ale dobrze ustawiony Murray zatrzymuje krążek.

Murray fantastyczną interwencją ratuje nas przed szybką utratą gola.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice na dzisiejszy mecz znalazł się Karol Moś, który na co dzień występuje dla drużyny z Janowa.

• GieKSa po przerwie w ligowym graniu spowodowanej udziałem w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego, wraca do walki o punkty w TAURON Hokej Lidze. O godz. 18:00 rozpocznie się HIT 21. kolejki, bowiem na wyjeździe zmierzymy się z wiceliderem tabeli - Re-Plast Unią Oświęcim. Transmisja tego spotkania tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.