3-1
(0:0, 1:0, 2:1)

• Korenchuk (46)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Jaromersky, Ciura, Bukowski, Turkin, Korenchuk - Nilsson, Pociecha, Padakin, Galant, Mroczkowski - Bryk, Gościński, Krzyżek, Ubowski, Marzec.

Po raz drugi w tym sezonie rozgrywaliśmy w "Satelicie" Hokejowe Derby Śląska z GKS-em Tychy. Kadra meczowa GieKSy była taka sama, jak podczas zwycięskiego spotkania z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast trener Sidorenko zarządził spore przetasowania w meczowym zestawieniu swojej drużyny w porównaniu do poprzedniego starcia tyszan w lidze. GKS Katowice miał szansę na drugie zwycięstwo w derbach i przedłużenie zwycięskiej serii gier.

Pierwsza tercja była wzajemnym sprawdzianem swoich sił i możliwości przez mistrza i wicemistrza Polski. Oba zespoły dość pewnie radziły sobie w grze w osłabieniu i nie pozwalały rywalowi na wiele w swojej tercji. Najlepsze okazji po stronie GieKSy mieli Grzegorz Pasiut i Joona Monto, natomiast po drugiej stronie Christian Mroczkowski i Alan Łyszczarczyk sprawdzali refleks Johna Murray'a. Nie brakowało odważnych zagrań, natomiast pierwsze dwadzieścia minut kończyliśmy bez goli. Miejscowi nacierali na bramkę Fucika od początku drugiej tercji, celne strzały notowali Michalski i Monto, do tego odważny najazd zakończony strzałem z blisko zanotował Sokay, a zaraz po nim Smal.

Bramkarz gości był raz po raz w opałach po dwójkowych kontrach katowiczan, ale bramek wciąż nie oglądaliśmy, choć do pełni szczęścia niekiedy brakowało tylko centymetrów. Tyszanie starali się odpowiadać na nasze akcje i musieliśmy uważać przy rajdach Korenchuka i Mroczkowskiego, które na szczęście nie kończyły się pomyślnie dla przeciwnika. W 37. minucie Ryn Cook zdecydował się na strzał z dogodnej pozycji i tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach naszego Klubu!

Tym samym wychodziliśmy na ostatnie 20 minut z większa pewnością siebie, natomiast tyszanie zaczynali tercję z Lewartowskim w bramce. Gdy wydawało się, że mistrzowie Polski kontrolują przebieg gry i nie wydarzy się nic zaskakującego, w 46. minucie podczas gry 4 na 4 Ilja Korenczuk wykorzystał stratę krążka przez naszą obronę i wepchnąl go pod parkany Murray'a, dając naszym rywalom remis. Spotkanie wyraźnie stało się ostrzejsze, jako że obie strony chciały ustalić wynik przed końcową syreną. W ostatnich minutach dużą aktywnośc wykazywali gracze z Tychów, którzy stwarzali zagrożenie za sprawą Padakina i Mroczkowskiego, a drzi do boksów kar otwierały się bardzo często. Po karze dla Padakina GKS rozegrał wyśmienita wymianę podań, które sfinalizował ekspert od strzelania w przewadze Santeri Koponen! Na koniec Fraszko przypieczętował komplet punktów strzałem do pustej bramki.

Mamy to!

Fraszko do pustej bramki!

Czas dla tyszan, Lewartowski nadal w bramce.

KOPONEN! Idealnie w przewadze!

Pasiut celował solidnie w róg bramki!

Padakina poniosły nerwy i znowu otwiera się boks kar.

W ostatniej chwili zablokowany strzał Łyszczarczyka!

Krótka bójka Monto i Jeziorskiego. Obaj panowie zjeżdżają do boksu kar.

Kruczek w ostatniej chwili wybija krążek sprzed opuszczonej bramki.

Varttinen powalił Korenczuka i zapłacił za to dwiema minutami na łąwce kar.

A teraz Mroczkowski... Ale Murray pewnie stopuje.

Pozwoliliśmy Padakinowi na strzał po odebraniu krążka Łyszcarczykowi.

Długo graliśmy bez przerwy, aż do momentu, kiedy Olsson obił... lampę w hali.

Monto wybity z rytmu przy próbie strzału.

Mocne obicia o bandy oznaczają, że mecz wyraźnie się zaostrzył.

Gramy w komplecie.

Mroczkowski bliski celu, gramy 4 na 3.

Varttinen na ławce kar na 2 minuty.

Korenczuk doprowadza do remisu po stracie krążka przez GKS.

Tyszanie szybko notują karę.

Komorski stracił tempo najścia do ataku po dograniu przed bramkę, było przewinienie Wanackiego po naszej stronie.

Padakin chciał zaskoczyć zasłoniętego Murray'a. Fraszko w odpowiedzi.

Najpierw nagranie Olssona, potem uderzenie Smala po wypracowanej akcji przez obrońców.

Maciaś niedokładnie przyjmuj krążek, co skutkuje strzałem obok słupka.

Pewna kontrola gumy w naszej tercji, rywale bez możliwości zagrożenia bramce GieKSy.

Jeziorski strzelał, Murray spokojnie złapał krążek.

W bramce gości Lewartowski.

Zaczynamy trzecią tercję.

Poruszona bramka gości na koniec tercji.

TAK JEST! Ryan Cook zdobywa mocnym strzałem prowadzenie dla GieKSy!

Guma oddana za darmo Mroczkowskiemu, ale naprawiamy omyłkę

Pozwoliliśmy Korenczukowi na urwanie się lewą stroną i mocny strzał w długi słupek.

Gracze czwartej piątki mocno walczyli na lodzie i zmęczyli rywali.

Olsson miał pustą bramkę po odbitym krążku po strzale Cooka, zabrakło niewiele...

Ofensywna akcja Varttinena, który przeszedł przez obronę i był blisko zaskoczenia Fucika.

Odpowiadają rywale, Łyszczarczyk strzelał z ostrego kąta.

Michalski po dograniu Fraszki... Ale obok bramki, a było blisko objęcia prowadzenia.

Okazję miał po rajdzie Eric Kaczyński, bramkarz GKS-u Tychy znów w opałach.

Gdyby Marklund zrozumiał zamiary Olssona sprzed bramki tyszan, mielibyśmy prowadzenie.

Michalski zza bramki i... poruszona konstrukcja. Deja vu z pierwszej tercji.

Dobre wejście ciałem Iisakki, ale krążek nie wpadł wraz z nim do bramki.

Zaraz po zmianie Smal pokusił się o urwanie obronie i sprawdzenie czujności golkipera.

Sokay wygrał walkę z obrońcą i do końca walczył o wepchnięcie gumy do bramki.

Michalski i Monto z celnymi strzałami w ostatniej minucie.

Delmas mierzył w okienko, ale Fucik wyczuł zamiar strzelca.

Koniec tercji numer jeden.

Korenczuk sprawdził refleks naszego bramkarza.

Monto pracował nad chytrym strzałem po parkanami bramkarza z bliskiej odległości.

Strzał Łyszczarczyka po rajdzie za bramką, zagrożenie zażegnane.

Pasiut, a potem Padakin! Ależ akcje obu drużyn w dynamicznym najeździe.

Łyszczarczyk ukarany za przeszkadzanie.

Strzał Komorskiego pewnie wyłapany przez Murray'a.

Marklund pracował na bramkarzu po akcji Olssona, gra przerwana.

Murray wygrywa walkę sam na sam z Mroczkowskim! Doskonały refleks.

Hitosato składał się do strzału, ale w ostatniej chwili został wzięty w kleszcze przez obronę tyszan.

Po raz drugi spokojnie przechodzimy przez osłabienie.

Bukowski miał dobrą pozycję do strzału, ale trafił za bramkę GieKSy.

Varttinen przejął krążek i pokusił się o dobry strzał po krótkim rajdzie.

Po raz kolejny zagramy w czterech. Pasiut poza lodowiskiem.

Grzegorz Pasiut blisko przekierowania krążka z bliskiej odłegłości!

Już gramy w równych składach.

Błąd Noaha Delmasa, ale niewykorzystany przez rywala. Gramy teraz 5 na 4.

Strzał Michalskiego po koronkowej akcji i poruszona bramka tyszan.

Padakin trafił do boksu kar.

Akcja w osłabieniu? Oczywiście, że w roli głównej Bartosz Fraszko! Tym razem w bramkarza.