• Kalinowski M. (58)
  • Kalinowski K. (11)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

KH Energa Toruń: Ekholm Rosen (Studziński) - Sozanski, Kurnicki, Prokurat, Syty, Bashirov - Behm, Zieliński, Djumic, Fjodorovs, Tiainen - Jaworski, Gimiński, Kogut, Kalinowski K., Kalinowski M. oraz Schafer, Larionovs, Maćkowski i Jaakola.

GKS Katowice w ramach 16. kolejki TAURON Hokej Ligi podejmował w “Satelicie” KH Energę Toruń. Podopieczni trenera Jacka Płachty mierzyli w szesnaste zwycięstwo z rzędu w sezonie 2023/24. W pierwszej tercji to katowiczanie atakowali, ale jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Torunia. W 11. minucie Kamil Kalinowski wykorzystał fakt, że obrona GieKSy nie była dobrze zorganizowana i pokonał Johna Murraya. Obraz gry się jednak nie zmienił. Cały czas to gospodarze zaciekle atakowali. Przyniosło to skutek w 19. minucie, gdy Ben Sokay obsłużył podaniem Hampusa Olssona i ten doprowadził do remisu.

Na drugie 20 minut wracaliśmy więc z remisem i szansą na kolejnego gola, bowiem w ostatniej minucie pierwszej tercji karę otrzymał Szymon Maćkowski. W drugiej tercji oglądaliśmy tylko jedną bramkę i jej autorem był ponownie Olsson, który stał najbliżej bramkarza, gdy ten nie wiedział gdzie jest krążek, sam sobie go wepchnął do bramki. Za tę część należy pochwalić także obronę GKS-u, która przetwała ponad półtorej minuty gry w podwójnym osłabieniu. Wielu okazji nie udało się także wykorzystać, bowiem prowadzenie przed tercją numer trzy mogło być okazalsze.

Wydawało się, że GKS Katowice na dobre przejął inicjatywę, ale w trzeciej tercji podopieczni Juhy Nurminena byli bardzo mocno zdeterminowani, aby jak najszybciej doprowadzić do remisu i rozpocząć wszystko od nowa. Próbowali zagrażać bramce Johna Murraya relatywnie prostymi środkami. W 49. minucie kary Macieja Kruczka i Olliego Iisakki postawiły nas w trudnej sytuacji, gdy ponownie w tym spotkaniu musieliśmy bronić podwójnego osłabienia. Ostatecznie defensywa katowiczan stanęła na wysokości zadania. W 55. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Igor Smal celnym strzałem wykorzystując kontrę swojego zespołu. Chwilę później torunianie zmniejszyli stratę po trafieniu Michała Kalinowskiego. Wytrzymaliśmy napór rywala i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo.

KONIEC! WYGRYWAMY MECZ!

Zamieszanie pod naszą bramką, udaje się je opanować, zaczniemy z bulika w naszej tercji. 24 sekundy do końca tercji.

Goście bez bramkarza, czyli 6 na 4.

Problemy... kara dla Delmasa.

Michał Kalinowski zmniejsza stratę swojej drużyny.

Groźnie strzelał Prokurat, jego próba tuż obok bramki.

Kontra zakończona strzałem Igora Smala!

Bez zagrożenia bramce rywala, gramy 5 na 5.

Kara dla Bashirova, teraz my jednego więcej.

Murray broni strzał Michała Kalinowskiego.

Wytrzymaliśmy! Gramy w komplecie.

Kara dla Iisakki, znów zagramy w podwójnym osłabieniu.

Kontra GieKSy, Pasiut uderza w parkany z backhandu.

Kara dla Kruczka, rywale w przewadze.

Murray odbija strzał z niebieskiej.

Torunianie coraz mocniej naciskają i już nie kalkulują.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Bramkarz leżał, Fraszko źle przymierzył w krążek.

Kamil Kalinowski na ławce kar.

Olsson wściekły na sędziego za odgwizdanie uwolnienia, ponieważ był pierwszy przy krążku w tercji rywala.

Zaczynamy trzecią część meczu.

Koniec drugiej tercji.

Błąd GKS-u przy wyprowadzaniu krążka. Szansa dla rywala, ale wychodzimy z opresji cało.

Fraszko sprytnie próbował strzelić obok słupka po objechaniu bramki... niewiele zabrakło.

Długa akcja GKS-u w tercji torunian, ale bez rezultatu w postaci gola.

Iisakka strzelał w akcji 2 na 1 GieKSy. Ekholm Rosem zatrzymuje jego strzał.

Murray zatrzymuje próbę objechania jego świątyni.

Pasiut przyjął krążek przed bramką rywala, ale nie zdążył oddać strzału.

Fraszko objechał rywala i strzelał z lewej strony. Bramkarz gości zdołał odbić uderzenie.

Ekholm Rosen sam wbił sobie krążek do bramki. Strzelcem oficjalnie Olsson!

Goście mogli wyjechać z groźną kontrą, ale popsuli sobie tę szansę spalonym.

Już 5 na 5.

Gramy już w czterech! Świetna postawa obrony GKS-u.

Teraz kara dla Iisakki i gramy przez półtorej minuty w podwójnym osłabieniu.

Kara dla Bepierszcza, szansa dla torunian podczas gry w przewadze.

Zablokowane uderzenie walecznego w tercji gości Smala.

Murray zatrzymuje strzał Kurnickiego, który miał znakomitą okazję na to, by przywrócić gości na prowadzenie.

Strzał Sokaya obok słupka. Potem próba przekierowania również przez Sokaya, ale krążek zatrzymał się na siatce bramki.

Kontra 3 na 1 GieKSy, Hitosato uderza nad bramką.

Strzał Behma z niebieskiej, zakotłowało się przed Murrayem, ale krążek na szczęście dla nas odbity.

Nie była to udana przewaga w wykonaniu GKS-u, gramy 5 na 5.

Wracamy na drugą tercję i przez 1:49 gramy w przewadze jednego zawodnika.

• Mateusz Bepierszcz przekroczył granicę 200 meczów w barwach GKS-u Katowice. BRAWO

Koniec pierwszej tercji.

Na ławkę kar zjeżdża Szymon Maćkowski.

Graliśmy kilkadziesiąt sekund w szóstkę przy odłożonej karze dla gracza gości. Ekholm Rosen mrozi strzał z niebieskiej.

OLSSON! Ten uderza z ostrego kąta i trafia idealnie!

Kontra GKS-u. Varttinen z ostrego kąta nie trafia w bramkę. Wydaje się, że można było skończyć akcję w łatwiejszy sposób.

Dogodna okazja Pasiuta, szukał jeszcze Bepierszcza i jego podanie zostało przecięte.

Michał Kalinowski uderzał w kontrze, dobrze w bramce Murray.

Smal dostał krążek przed bramkę, źle jednak uderzył.

Iisakka próbował zza bramki, czujny bramkarz torunian.

Kontra GKS-u, ale zatrzymane uderzenie Kruczka.

Koponen blokuje kijem potencjalnie groźne podanie przed naszą bramkę.

Pierwsza poważna akcja torunian i gol Kamila Kalinowskiego.

Fraszko oddał krążek Hitosato przed bramką, strzał Japończyka zablokowany.

Ekholm Rosen łapie strzał Kovalchuka.

Goście już w komplecie.

Trochę niefrasobliwości po naszej stronie i na razie nie byliśmy w stanie stworzyć realnego zagrożenia w tercji torunian.

Goście już w czwórkę.

Kolejna kara dla gości. Tym razem dla Schafera. Przez 34 sekundy rywal gra w podwójnym osłabieniu.

Blisko Olsson, aż trudno uwierzyć, że nie wykorzystał okazji na niemal pustą bramkę.

Kara dla Jakuba Gimińskiego, zagramy jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Fantastyczny rajd Koponena! Objechał trzech zawodników rywala, ale jego strzał zatrzymał parkanem bramkarz.

Ekholm Rosen zatrzymuje strzał Varttinena z okolic lewego bulika.

Kovalchuk bliski dobitki po strzale Kruczka, niewiele zabrakło.

Blokowany Olsson przed bramką rywala.

• Przed meczem miła chwila i wręczenie pamiątki dla Mateusza Bepierszcza, który rozegrał 200 meczów w barwach GKS-u Katowice.

• W 16. kolejce THL zmierzymy się w "Satelicie" z KH Energą Toruń. GKS Katowice stanie przed szansą na odniesienie szesnastego zwycięstwa w sezonie 2023/24. Początek spotkania o godz. 17:00. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.