• Pasiut (15)
  • Pasiut (4)

PZU Podhale Nowy Targ: Lindskoug (Bizub) - Tomasik, Mrugała, Wielkiewicz, Kapica, Wronka - Zalamai, Kudin, Szczechura, Cichy, Themar - Kiss, Michalski, Worwa, Neupaer, Lorraine - Horzelski, Pangelov-Yuldashev, Kamiński, Saroka, Bochnak.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczynski.

GKS Katowice walczył w Nowym Targu o podtrzymanie zwycięskiej serii od początku sezonu 2023/2024. W składzie na mecz z PZU Podhale w czwartej piątce zadebiutował Eric Kaczynski, ponadto po raz kolejny Mateusz Michalski zajął miejsce kontuzjowanego Mateusza Bepierszcza.

W pierwszych minutach meczu to ekipa z Nowego Targu była bardziej aktywna w ataku, ale nie przełożyło się to na wynik. Jako pierwsi bramkę zdobyli katowiczanie, gdy w 4. minucie Grzegorz Pasiut zdecydował się na strzał zza bulika i zaskoczył tym Kevina Lindskouga. Oba zespoły imponowały determinacją w tercji rywala, mogliśmy oglądać zarówno koronkowe akcje PZU Podhala kończone interwencjami Murray'a, jak i dryblingi naszego kapitana, które kładły na lód obrońców przeciwnika. Ambitnie walczący miejscowi wyrównali wynik w 12. minucie po strzale na raty Damiana Kapicy, ale kapitan GieKSy szybko odzyskał prowadzenie dla naszej ekipy, tym razem celnie przekierowując strzał Macieja Kruczka do bramki nowotarskiej ekipy. Wynik nie zmienił się mimo bardzo obiecujących prób Sokaya i Marklunda, a ze strony przeciwnej Kapicy i Cichego.

Po starcie drugiej tercji wydawało się, że jesteśmy w stanie kontrolować całe spotkanie. Gospodarze zaczęli od dwóch kar, dzieki którym mistrzowie Polski szybko osiągnęli dominację na lodzie, a efektem ich walki był gol Santeriego Koponena w przewadze w 29. minucie. Jednak sytuacja bardzo szybko odmieniła się na niekorzyść, bo w ciągu dwóch minut nowotarżanie po trafieniach Cichego i Wielkiewicza zdołali wyrównać wynik, a niewiele brakowało, by wyszli ostatecznie na prowadzenie. Drużyna Jacka Płachty przetrzymała napór ze strony miejscowych i przejęła inicjatywę na lodzie, co jednak nie przynioslo goli mimo efektownych prób Marklunda i Sokaya.

Po 40 minutach mieliśmy remis 3:3 i zapowiedź ostrej walki o każdy centymetr lodu. Po powrocie na lód dużo aktywniejsi byli gospodarze, którzy mieli szanse na czwarte trafienie dzięki staraniom Kapicy i Cichego. Ale to nie oni, a Dmitrij Zalamaj trafił na 4:3 dla Podhala w 44. minucie po solowej akcji prawym skrzydłem i strzale w krótki róg. Tym razem to mistrzowie kraju byli zmuszeni do zintensyfikowania gry i odrabiania strat. Nie wykorzystaliśmy przewagi po karze dla Kapicy, w trakcie której Koponen co chwila zagrażał bramce Podhala, a chwilę później broniliśmy przy podczas kar dla Delmasa i Pasiuta. W 53, minucie Jooan Monto zdecydował się na strzał z lewego bulika i w ten sposób w przewadze wyrównaliśmy wynik.

Ostatnie minuty tercji nie przyniosły rozstrzygnięcia, a zatem znów ogladaliśmy dogrywkę. W niej kluczowa okazała się kontra Olssona i Sokaya, po której drugi z nich trafił na wagę dwóch punktów!

Ben Sokay daje nam dwa punkty!

Kontruje Michale Cichy, krążek ostatecznie poza polem gry.

Mocne starcie przy bandzie, ale sędziowie nie przerywają gry.

Kruczek przymierzył, ale bramkarza Podhala wyczuł kierunek strzału.

Zagramy w przewadze 4 na 3 przez 21 sekund.

Czeka nas dogrywka!

Kara dla Podhala, konkretnie Wielkiewicza, za podcięcie przy bandzie.

Widać, że zmęczenie wkradło się w szeregi obu ekip.

GKS dobija się do bramki rywala, strzał Marklunda napotkał na obrońcę.

GieKSa odzyskała rezon w tej tercji, przed chwilą strzał obok naszej bramki Bochnaka.

Mamy czwartą bramkę! Ależ przymierzenie z lewego bulika Joony Monto!

Była szansa Sokaya, było niecelne podanie Fraszki. Czasu coraz mniej.

Będzie kara za faul na Koponenie.

Wytrzymaliśmy w podwójnym osłabieniu.

Trzymamy się twardo, na lód wrócił Delmas.

Druga kara dla GieKSy, Pasiut zjeżdża do boksu.

Zalamai z szansą na drugie trafienie spomiędzy bulików.

Noah Delmas na ławce kar.

Wielkiewicz dogrywał na nasze pole bramkowe, to powinna być piąta bramka dla rywala, ale Murray pokazał klasę.

Dwa strzały Koponena z trudem podbite.

GieKSa walczy o remis. Marklund powalony na lód przy polu bramkowym.

Duże protesty miejscowych po decyzji o spalonym. I kara dla Kapicy.

Akcja sam na sam i czwarta bramka gospodarzy.

Kapica nas zaskoczył spokojnym minięcie obrony, strzał obok bramki.

Iisakka dorwał krążek po dograniu, ale wybił go daleko nad bramkę.

Okres większej aktywności miejscowych, Cichy znowu nam zagroził.

Wielkiewicz zupełnie minął się z krążkiem, na nasze szczęście.

Wracamy do gry!

Remis po dwóch tercjach.

Wielkiewicz... jednak nad bramką.

Sokay jednak przegrał walkę z bramkarze, choć strzał po lodzie był soczysty.

Bramkarz rywali wykazał się przy obronie strzału Olssona. Oblężenie w wykonaniu GiekSy.

Posypały się kary. Wronka, Wielkiewicz i Kruczek w boksie kar.

Zamieszanie pod naszą bramką, Murray musiał ratunkowo wybijać krążek przed siebie.

Kolejny precyzyjny strzał Marklunda, jednak ląduje on w łapaczce Lindskouga.

Kontra GKS-u, Varttinen znów szukał gola pod poprzeczkę.

Odważna akcja Hitosato, który mimo upadania na lód oddał strzał wybroniony przez bramkarza rywali.

Ależ problemy GieKSy, teraz wybijamy krążek sprzed pustej bramki.

Wyrównanie po przekierowaniu krążka po strzale spod linii niebieskiej.

Gol Cichego ostatecznie uznany.

Miejscowi szybko odrabiają straty po strzale z bliskiej odległości. Ale sprawdzamy tę sytuację na wideoweryfikacji.

Perfekcyjne rozegranie i gol GieKSy! Koponen dopełnił formalności.

Kruczek dobrze strzelał po rozegraniu w przewadze, ale zabrakło nieco szczęścia.

Będzie kara dla gospodarzy, konkretnie Saroki.

Seria strat obu ekip w tercji GKS-u, było niebezpiecznie.

Szybkie dogranie do Sokaya, ale obrońcy zasłonili mu bramkę.

Delmas broni, Fraszko odgrywa, Varttinen szuka uderzenia pod poprzeczkę.

Kapica spomiędzy bulików, Murray wybija gumę na bok.

Iisakka miał dwie dobre okazji do dobitki do pustej bramki, ale kończymy przewagę bez gola.

Pasiut walczył o gola numer trzy, ale nie trafił między parkany.

Zalamai na ławce kar za spowodowanie upadku.

Wracamy do gry w Nowym Targu.

Koniec tercji numer jeden.

Z kolei teraz tuż przed bramką przestrzelił Michael Cichy.

Koronkowa akcja rywali, ale Kapica mija bramkę w dogodnej sytuacji.

Dobry fragment gry GieKSy, Smal znów zagroził bramce Podhala.

Marklund celował w okienko bramki Lindskouga, ale bramkarz był czujny.

Ben Sokay szukał szansy na bramkę po najeździe z lewej strony tafli.

I mamy prowadzenie GKS-u! Nasz kapitan zmienił lot strzelonego z daleka krążka przez Kruczka.

Odpowiada GieKSa na strzał Neupauera, Kaczynski i Smal mogli zdobyć drugą bramkę po akcji 2 na 1.

Strzał Wanackiego, po którym krążek obił boczną siatkę bramki.

Gospodarze wyrównują po dynamicznej kontrze. Damian Kapica trafia po długim słupku.

Dobre okazje Sokaya, a później Cooka. Czujny pozostał Lindskoug.

Co za interwencja przy strzale Cichego! Utrzymujemy prowadzenie mimo ofensywny gospodarzy.

Pasiut położył Wronkę na lód podczas długiego najazdu, ostatecznie strzał Kruczka nie został celnie przekierowany.

Nowotarżanie imponują dynamiką, ale gorzej z celnością strzałów. Kiss nie zaskoczył z daleka Murray'a.

Strzał Kudzina, dość nieprzyjemny, odbity przez Jaśka Murarza. Gramy w komplecie.

Dość pewnie bronimy się w osłabieniu.

Odważnie na bramkę najeżdżał Kamiński. Będzie kara dla Maciasia.

Ależ odpowiedź GieKSy na akcję Kapicy. Pasiut robi swoje, strzał w samo okienko!

Strzał Soroki obok bramki, na razie aktywniejsi miejscowi.

Murray interweniował po strzale Szczechury na krótki słupek.