• Olsson (15)
  • Olsson (12)

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Stadel, Naróg, Salo, Valtola, Lindgren - Andreikiv, Kotlorz, Nahunko, Butsenko, Karasiński oraz Krawczyk, Bernacki i Kozłowski.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

W meczu 17. kolejki THL GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Dla katowiczan to był pierwszy mecz na nowej arenie sosnowiczan. Spotkanie zebrało na trybunach liczną widownię, która czekała na hokejowe emocje. Do 12. minuty żadna z drużyn nie stworzyła poważnego zagrożenia. Wtedy jednak znakomicie w tercję rywala wjechał Hampus Olsson. Znalazł się tuż przed Patrikiem Spesnym i zmieścił krążek zaraz obok niego po agresywnym najeździe. Trzy minuty później zapisał na swoje konto kolejną bramkę. Tym razem doskonale wykorzystał podanie kolegi i strzelił niemalże do pustej bramki. Pierwsza tercja została dokończona po 15-minutowej przerwie spowodowanej konfetti, które znalazło się na tafli za sprawą oprawy gospodarzy.

Zatem zanim zespoły rozpoczęły drugą tercję, rozegrały 2 minuty pierwszej. I jeszcze przed upływem tego czasu gospdoarzom udało się złapać kontakt po dobitce sprzed bramki Olli Valtoli. Zatem na drugą część wracaliśmy z prowadzeniem 2:1. W 29. minucie Shigeki Hitosato wykorzystał odbity zza bramki krążek i wpakował go prosto do bramki Spesnego. W ten sposób Japończyk przywrócił katowiczan na dwubramkowe prowadzenie. Podrażnienie gospodarze ruszyli do ataku i w kolejnych minutach dwukrotnie byli blisko odrobienia części strat. Tuż przed końcem tercji Zagłębie przez ponad minutę grało w podwójnym osłabieniu, co stworzyło dla graczy trenera Jacka Płachty szansę na podwyższenie wyniku. Gospodarze wytrzymali jednak oblężenie.

Wynik przed końcem tercji nie uległ zmianie, co oznaczało, że na trzecią część katowiczanie wracali z dwubramkowym prowadzeniem. Ten stan rzeczy uległ zmianie w 43. minucie, gdy Ben Sokay znakomicie wypracował miejsce przed bramką Spesnego i dla Olssona wykończenie akcji było tylko formalnością. Szwed zapisał na swoje konto hat trick! W 52. minucie oko w oko z Johnem Murrayem znalazł się Niklas Salo, ale jego próba zatrzymała się na parkanach naszego bramkarza. Bliski trafienia był Bartosz Fraszko, który podczas gry w przewadze obił poprzeczkę bramki Zagłębia. Wynik już nie uległ zmianie. GieKSa odniosła siedemnaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Przed nami krótka przerwa i rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym.

Koniec meczu, ZWYCIĘSTWO GIEKSY!

Lebek obił dwa słupki w kontrze. Żywa reakcja naszej ławki...

Monto do pustej.

Zagłębie na 3:21 przed końcem zagra bez bramkarza. Odważna decyzja trenera Sarnika.

Trener Piotr Sarnik poprosił o przerwę.

Sunął lewą stroną Kruczek. Jego uderzenie zatrzymane na parkanach.

Zagłębie już w piątkę.

Fraszko w poprzeczkę.

Kara dla Kozłowskiego, zagramy dwie minuty w przewadze.

Nieprzypilnowany Salo wyjechał sam na sam, ale Murray zatrzymuje jego strzał parkanem,

Bomba Cooka, łapie Spesny.

Próbował z backhandu najeżdżający Karasiński, ale Murray czujnie.

GieKSa bardzo umiejętnie broni dostępu do swojej tercji.

Valtola mógł się po raz drugi wpisać na listę strzelców, ale nie wykorzystał dobrej okazji będąc tuż przed bramką Murraya.

W ostatnich minutach spokojnie po obu stronach.

Sokay wypracował, a Olsson wykończył! Hampus z hat-trickiem!

Instynktowna reakcja Murraya ratuje nas przed utratą gola.

Wracamy na trzecią część! Do boju GKS!

Kończymy bez gola, na koniec blisko szczęścia był Pasiut.

Zabrakło dokładności, teraz gramy 5 na 4.

Noah Delmas przymierzył pod poprzeczkę, bramkarz Zagłębia podbija krążek wysoko w górę.

Zagramy pięciu na trzech po dziwnym faulu Kozłowskiego na Varttinenie w naszej tercji.

Nahunko w boksie kar za spowodowanie upadku Marklunda.

Marklund do Olssona i to mogła być trzecia bramka Szweda.

Szturc czysto zatrzymany przez dwóch obrońców, na nic protesty widowni w Sosnowcu.

Warto podkreślić ofiarną grę czwartej piątki GieKSy, która długo nie pozwalała rywalom na swobodne granie we własnej tercji.

Krążek obroniony po strzale Tyczyńskiego niebezpiecznie zbliżał się do linii bramkowej, oddalamy zagrożenie.

Maciaś przed świetną szansą na bramkę, jednak Spesny stanął na wysokości zadania.

Hitosato najechał na Spesnego, bramkarzowi Zagłębia spadł kask.

Dwójkowa akcja Fraszko-Pasiut zakończona nieznacznie niecelnym strzałem.

Tyczyński przed szansą, ale zbiera się w obronie czujny Murray!

Hitosato wykorzystał fakt, że krążek wrócił pod bramkę po obiciu o bandę i wbił gumę do siatki!

Murray przyjmuje krążek na klatkę piersiową.

Nie brakowało szans GieKSy na gola, ale grę w przewadze kończymy bez efektu.

Kara na Kotlorzu na faul na Maciasiu.

Najpierw Michalski, potem Bepierszcz! Nie udało się przekierować krążka.

Krężołek nie wykorzystał na nasze szczęście podania od Szturca.

Spesny łapie krążek po strzale Hitosato, potem szybka i groźna kontra Zagłębia.

Bramka Murray'a obita z boku, nie zapłaciliśmy za ryzyko w obronie.

Zmiana stron i od razu zaczynamy drugą tercję.

Wracamy do gry po problemach technicznych, gospodarze zdobywają bramkę po strzale Valtoli.

Zjeżdżamy na 15-minutową przerwę. Pierwsza tercja zostanie dokończona po niej.

Oprawa gospodarzy spowodowała przerwę, trzeba posprzątać lód.

Dobry powrót Varttinena, który powstrzymał kontrę gospodarzy.

HAMPUS OLSSON JEST NIE DO ZATRZYMANIA!

Niesygnalizowany strzał Iisakki obok słupka.

OLSOOOON! CO ZROBIŁ! Fantastycznie objechał Spesnego i wpakował krążek do jego bramki.

Murray odbija parkanem strzał Naróga.

Murray łapie w łapaczkę strzał Bernackiego.

Spesny mrozi po zamieszaniu przed jego bramką.

Kruczek z niebieskiej, jego próba zablokowana.

Zablokowane podanie przed bramkę Zagłębia, gdzie najeżdżał już Marklund.

Murray zatrzymuje Salo po akcji sam na sam.

Nahunko wyjechał zza bramki Murray i stanął z nim oko w oko, górą w tym starciu bramkarz GieKSy.

Michalski próbował objechać bramkę, Spesny parkanem zatrzymuje jego ciekawą próbę.

Groźnie przed naszą bramką po strzale z niebieskiej.

Nahunko trafił do bramki Murraya, ale akcja została wcześniej przerwana przez sędziego, bo zawodnik Zagłębia był na spalonym.

Olsson bliski przekierowania przed bramką Zagłębia.

Fraszko w słupek po podaniu zza bramki. Spesny zamknął mu jednak kąt.

• Obie ekipy już na lodowisku. Za moment rozpoczynamy mecz w Sosnowcu.

• Przed nami ostatni mecz przed przerwą i Pucharem Kontynentalnym. GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania o godz. 19:00, transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.