• Sokay (42)
  • Monto (56)

Marma Ciarko STS Sanok: Tamminen K. (Świderski) - Binner, Lindberg, Filipek, Ceder, Huhdanpaa - MacEachern, Burzik, Viitanen, Tamminen S., Bukowski K. - Florczak, Musioł D., Ginda, Kivinen, Karnas - Dulęba, Niemczyk, Sienkiewicz, Miccoli, Fus.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Wanacki, Michalski, Smal, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Maciaś, Marklund, Sokay, Olsson oraz Chodor, Kovalchuk, Lebek, Musioł J.

W składzie GieKSy na wyjazdowy mecz z ostatnią drużyną tabeli TAURON Hokej Ligi doszło do kolejnych zmian. W bramce stanął Michał Kieler, z kolei miejsce nieobecnego z powodu urazu Grzegorza Pasiuta w pierwszej piątce drużyny zajął Igor Smal. Cały czas poza składem pozostawali Maciej Kruczek i Bartosz Fraszko, z kolei szansę na występ otrzymał młody napastnik Jakub Musioł ze współpracującego z naszym Klubem Naprzodu Janów.

Zaczęliśmy spotkanie bardzo dobrze, bo od bramki Joony Monto w 4. minucie. Fin wykorzystał dobitkę po obronie strzału Ryana Cooka i dał GieKSie prowadzenie, przełamując spokój pierwszych minut meczu. Po karach dla sanoczan wydawało się, że mistrzowie kraju pójdą za ciosem, ale w dalszej części tercji nieoczekiwanie to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Michał Kieler musiał się wykazać po kąśliwych strzałach Filipka, Huhdanpy czy MacEacherna, zwłaszcza gdy GKS grał w osłabieniu. Przetrzymaliśmy napór STS-u i podwyższyliśmy przewagę na trzy sekundy przed koncem tercji za sprawą Sama Marklunda, który wykończył precyzyjnie podanie Bena Sokaya.

Druga tercja, bardziej nerwowa i obfitująca w więcej minut karnych dla obu drużyn, zakończyła się remisowo. Najpierw w 33. minucie Santeri Koponen wykorzystał idealnie rozprowadzenie obrony grających w osłabieniu miejscowych i nie miał żadnego problemu ze strzałem do odsłoniętej części bramki, a dwie minuty później, kiedy po karach dla Chodora i Bepierszcza graliśmy trzech na pięciu, Lindberg sprawił strzałem z prawego bulika, że Michał Kieler po raz pierwszy wyciągał krążek z bramki. Obie ekipy miały swoje aktywniejsze i mniej aktywne okresy gry, co ostatecznie nie przełożyło się na bramki mimo dogodnych akcji Sami Tamminena po stronie sanockiej i Mateusza Bepierszcza po stronie katowickiej.

Niedługo po starcie ostatniej tercji Ben Sokay poprawił się w akcji zza bramki Tamminena i wcisnął gumę za parkany bramkarza, dając nam wynik 4:1, a podrażnieni gospodarze zmniejszyli szybko straty po uderzeniu Huhdanpy. Niewiele brakowało, żeby tuż po tym trafieniu Marma Ciarko STS Sanok zdobyło trzeciego gola po solowej akcji Filipka, musieliśmy się mieć na baczności. Sanocka drużyna nie potrafiła wykorzystać kar nakładanych na GieKSę, gdyż sama notowała minuty karne, a na lodzie trwała walka o kolejne bramki. Katowiczanie stworzyli sobie sporo szans bramkowych po karze dla Gindy, zabrakło jednak nieco szczęścia. W 56. minucie Jooan Monto przymierzył wzorowo z lewej strony i zanotował tym samym dublet, potwierdzając ostatecznie naszą przewagę w Sanoku.

Koniec, wygrywamy kolejny mecz! W niedzielę wszyscy do "Satelity"!

Było blisko sztychu wyprowadzonego przez Olssona, ale przerywa akcję gwizdek sędziego.

Tamminen ukarany za atak kijem.

Maciaś ominął obrońcę i uderzał sam na sam! Dobra okazja obrońcy GieKSy.

Joona Monto przymierzył wzorowo z lewej strony i notuje dublet!

Krążek wygarnięty czujnemu Sokayowi.

To rozegranie zamka hokejowego przez GieKSę zakończyło się nieczystym uderzeniem w krążek przy próbie uderzenia.

Koponen nie miał już tak dogodnej okazji do finiszu i strzał wybroniony.

Ginda na ławce kar.

Sparowany strzał Huhdanpy, Fin nie wrzucił Kielerowi krążka za plecy.

Błąd rywali przy wprowadzaniu krążka do naszej tercji.

Filipek mógł dobijać z ostrego kąta do pustej bramki. Potrzebna stała czujność GieKSy.

Zabrakło egzekutora dobrego podania Maciasia wzdłuż bramki. Gramy w komplecie.

Odpowiadamy na akcję gospodarzy strzałem Marklunda wieńczącym trójkową akcję.

Urwał się obronie Olsson, a Binner go przewraca, czyli zagramy po czterech.

Więcej szacunku dla krążka po stronie katowiczan. Kara dla Sokaya.

Filipek sam na sam, odsłoniliśmy się w defensywie.

Szybka odpowiedź sanockiej ekipy.

Gol numer cztery! Ben Sokay wcisnął gumę po akcji zza bramki.

Iisakka zagrywał do niepilnowanego Olssona, nie powstało zagrożenie. Gramy w równowadze.

Zaczynamy 3. tercję. Przed nami 50 sekund gry w przewadze.

Viitanen wykluczony za uderzanie, nerwowa końcówka tercji.

To starcie zakończy się wykluczeniem na 2 minuty dla Kivinena i Monto.

Teraz o bramkę mógł się pokusić Kacper Maciaś, guma odbiła się od słupka.

Wychodzimy z osłabienia, a Kieler musiał się sprężyć przy chytrym strzale Viitanena.

Gospodarze oddają kolejne strzały z daleka, próbował Burzik.

Kieler obronił kolejne uderzenie Lindberga.

Gol gospodarzy, Lindberg przymierzył z prawego bulika. Gramy 4 na 5.

Chodor pchnął Sienkiewicza, karę zebrał także za ostrość Bepierszcz.

Na szczęście dla nas Szymon Fus nie przejął krążka po podaniu z daleka. Inaczej Kieler musiałby bronić jeden na jednego.

Dużo miejsca dla Koponena, a ten wykorzystuje okazję! Obrona sanockiej ekipy została rozprowadzona, co daje nam trzeciego gola.

Tamminen z kłopotami po strzale Hitosato, w odpowiedzi solowo Kivinen.

Kara dla Florczaka za atak kolanem.

Krążek wygarnięty przez Kielera parkanem po strzale Bukowskiego i dobitce z dalszej odległości.

Nie udało się wyjść z kontrą duetowi Bepierszcz - Michalski i przerwać okres gry ataków gospodarzy.

Maciaś kończy długą wymianę podań GieKSy strzałem spod linii niebieskiej.

Iisaka dostał podanie na łopatkę kija po dwójkowej kontrze, ale źle ustawił się do strzału.

Oglądaliśmy strzały Gindy i Koponena, tempo gry wyraźnie zwolnilo.

Monto z bliskiej odległości, to mogła być druga bramka tego zawodnika.

Bepierszcz blisko wciśnięcia krążka z bliska, słupek ratuje Marmę Ciarko STS. Gramy po pięciu.

Monto i Sokay szukali luki w obronie grających w czterech sanoczan.

Oddychamy z ulgą. Rywal wykorzystał nasz błąd podania i Tamminen strzelał z bliska sam na sam, ale trafił w Kielera.

Huhdanpaa siada w boksie kar za zahaczanie.

Na trzy sekundy przed końcem tercji Marklund bezlitośnie wykorzystuje kontratak!

Kivinen pomknął lewą stroną, nie pokonał naszego golkipera.

Sokay wszedł za szybko do tercji ataku przy solowej akcji Olssona, spalony.

Wyrzucony na bandę Bukowski nie mógł oddać idealnego strzału.

Koponen strzelał z pierwszego krążka po wznowieniu, ale bez powodzenia.

Wracamy do gry w pełnym składzie.

Kieler z najwyższym trudem! Konrad Filipek nie pokonał go z bliskiej odległości.

Burzik stracił krążek, po czym GieKSa przetestowała czujność bramkarza STS-u.

Varttinen ukarany za trzymanie rywala.

MacEachern uderzył koło prawego słupka, łapaczka Kielera poszła w ruch.

W ostatniej chwili zatrzymujemy dryblującego Kivinena, uaktywnili się gospodarze.

Huhdanpaa wyrwał się z kontrą, ale zatrzymał go Noah Delmas.

Sanoczanie wyszli w osłabieniu z kontrą 3 na 2, Kieler odbija w bok.

Podwójna przewaga GieKSy przez moment, Kivinen ukarany.

Iisakka wraca na lód.

Teraz do boksu zjeżdża MacEachern i gramy po czterech.

IIsakka zjeżdża do boksu kar za uderzanie.

Smal mógł skarcić STS za stratę krążka, ale partner z ataku nie dołożył kija do podania przed bramkę.

Kimminen strzelał z ostrego kąta, chcąc złapać Kielera na błędzie.

Szybki cios z naszej strony! Monto dobija strzał Cooka idealnie pod poprzeczkę.

Gospodarze ruszyli z akcję, ale w takim tempie nie byli w stanie zaskoczyć naszej obrony. Spokojnie pierwsze minuty.

Wanacki starał się o zaskoczenie Tamminena po strzale z nadgarstka.

Wychodzimy obronną ręką, Bukowski mógł dobić krążek do pustej bramki, ale Kieler uratował sytuację.

Zaczynamy mecz.

• W bramce stanie dziś Michał Kieler, z kolei miejsce nieobecnego z powodu urazu Grzegorza Pasiuta w pierwszej piątce drużyny zajmie Igor Smal. Cały czas poza składem pozostają Maciej Kruczek i Bartosz Fraszko, z kolei szansę na występ otrzyma młody napastnik Jakub Musioł ze współpracującego z naszym Klubem Naprzodu Janów.

• Lider tabeli TAURON Hokej Ligi zmierzy się w Sanoku z ostatnią drużyną w tabeli. Ostatni mecz GKS-u i STS-u Sanok zakończył się wygraną naszego Klubu 3:1.