JKH GKS Jastrzębie

• Arrak. (29)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Wanacki, Michalski, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisaka, Monto, Hitosato - Cook, Maciaś, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Chodor, Kovalchuk, Smal.

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Górny, Martiska, Kolusz, Spirko, Zając - Viinikainen, Bagin, Bernhards, Jarosz, Freidenfelds - Kiełbicki, Kameneu, R. Nalewajka, Arrak, Ł. Nalewajka.

Spotkanie 14. kolejki THL zapowiadało się na kolejny ligowy hit. Co oczywiste, niepokonana w lidze GieKSa była faworytem meczu. Z co najmniej trzech powodów spotkanie zapowiadało się jednak na ciężkie. Po pierwsze, po przeciętnym początku sezonu jastrzębianie zaczęli grać znacznie lepiej i przystępowali do meczu po serii pięciu kolejnych wygranych. Po drugie, starcie tych zespołów w poprzedniej rundzie było niezwykle wyrównane i o zwycięstwie GKS-u przesądziły dopiero rzuty karne. Po trzecie, w składzie JKH jest wielu byłych zawodników GieKSy, którzy doskonale znają klimat „Satelity”.

Pierwsza tercja potwierdziła, że spotkanie będzie wyrównane. W grze mało było finezji, dominowała raczej ostra walka na lodzie. Z obu stron brakowało dobrych sytuacji bramkowych. Przełomem był początek drugiej tercji. Joona Monto w znakomitym stylu zmylił Macieja Miarkę i dał GKS-owi prowadzenie. Wydawało się, że to będzie sygnał do dalszych ataków GieKSy. Rywale grali jednak bardzo solidnie. Niedługo potem do wyrównania doprowadził Robert Arrak.

Kolejne bramki długo nie padały. W końcu stało się jasne, że o losach spotkania może przesądzić następne trafienie dla jednej z drużyn. Obie ekipy zaciekle o nie walczyły, pilnując jednak defensywy. Kluczem okazała się skuteczna gra w przewadze. W samej końcówce spotkania, wykorzystując karę dla rywali, z bliska trafił Sam Marklund i zapewnił GKS-owi kolejne zwycięstwo.

Następny mecz GKS-u w piątek 27 października. Tego dnia zagramy na wyjeździe z Marma Ciarko STS Sanok.

Koniec. Wygrana GieKSy!

Strzelał Iisaka. Krążek poza lodowiskiem.

Nerwowa końcówka meczu...

Miarka kolejny raz interweniuje.

Marklund z bliska pokonał Miarkę po akcji Pasiuta i Delmas.

Goool! Wykorzystujemy przewagę!

Paś na ławce kar za rzucenie na bandę.

Potężna awantura na lodzie. Emocje biorą górę.

Krążek wysoko nad naszą bramką, Murray na wszelki wypadek go łapie.

Teraz akcja za akcję w "Satelicie". Sporo emocji na lodzie.

A teraz Cook. Górą bramkarz JKH.

Varttinen znowu sprawdził czujność Miarki.

Mocno naciska GieKSa, ale nadal bez efektu.

Kolejna świetna interwencja Miarki.

Teraz Wanacki z dystansu, ale bez efektu.

Świetna szansa GieKSy. Hitosato nie wykorzystał podania Iisaki.

Dwa razy uderzał Kolusz. Było groźnie.

Obraz meczu się nie zmienia. Dużo walki, krążek często w tercji neutralnej.

Miarka zatrzymuje strzał Michalskiego.

Iisaka ruszył prawą stroną, ale niecelne dogranie przed bramkę.

Goście w komplecie.

Próbował Iisaka, zabrakło centymetrów.

Spirko na ławce kar.

Miarka uprzedził Sokaya. Teraz było blisko...

Znowu dużo walki na lodzie i okres bez dobrych sytuacji na gola.

Arrak trafia dla gości.

Świetna akcja Bepierszcza z Pasiutem. Kapitan GKS-u jednak spudłował.

Rywale w komplecie. Grając w przewadze nie oddaliśmy strzału.

Kara dla Urbanowicza.

Olsson blisko, aby podwyższyć prowadzenie.

Goool! Monto trafia z bliska.

Wracamy. Do boju GKS!

Starzyński wrócił na lód i od razu mógł nam strzelić gola. Dobra interwencja naszego bramkarza.

Kara za Starzyńskiego.

Zamieszanie pod naszą bramką. Murray mrozi krążek.

Cook w dobrej sytuacji, ale źle przymierzył.

Varttinen huknął z dystansu, ale nie trafił.

Nie wykorzystaliśmy przewagi. JKH w pełnym zestawieniu.

Bernhards na ławce kar.

GKS już w komplecie.

Bagin strzela z bliska. Znowu pewnie Murray.

Kara dla Cooka.

Murray broni bez zarzutu dwa strzały rywali.

Dużo walki na lodzie, na razie mało sytuacji bramkowych.

Efektownie ruszył Sokay, ale zatrzymany.

• Pierwszy mecz tych drużyn w obecnym sezonie zakończył się wygraną GKS-u po rzutach karnych.

• GieKSa prowadzi w tabeli THL z kompletem zwycięstw. JKH na trzecim miejscu. Nasz rywal wygrał ostatnie 5 spotkań.

• Składy na dzisiejszy mecz.

• Dzisiaj niedziela z GieKSą. O godz. 15:00 grają hokeiści, a o godz. 20:30 mecz siatkarzy. Do tego o godz. 18:00 na wyjeździe zagrają piłkarze.

• Początek spotkania wyjątkowo o godz. 15:00.

• Przed nami mecz 14. kolejki THL. GieKSa podejmie JKH GKS Jastrzębie.