• Sokay (10)
  • Monto (8)

COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) - Jezek, Zurek, Latal, Raska, Kasperlik - Younan, Krenzelok, Lundgren, Berling, Sawicki - Bieniek, Kunst, Vildumetz, Bezwiński, Brynkus - Kapica, Jaracz, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Wanacki, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Michalski - Cook, Maciaś, Marklund, Sokay, Olsson - Lebek, Chodor, Kovalchuk, Smal, Hitosato.

Do pierwszego meczu ligowego po porażce w Superpucharze Polski przystępowaliśmy bez Macieja Kruczka, co wymusiło korekty w formacji obronnej GKS-u. Do pierwszej piątki drużyny wrócił Mateusz Bepierszcz. Mistrzowie Polski chcieli utrzymać zwycięską serię w lidze i szybko zapomnieć o nieudanym meczu w Tychach.

Pierwsze minuty meczu toczyły się w dość spokojnym tempie, z czasem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy starali się agresywnie wjeżdżać w przestrzeń między bulikami i próbowali swoich sił za sprawą strzałów Kunsta i Kasperlika. Jednak to GKS wyszedł na prowadzenie - najpierw Monto wykorzystał idealnie podanie Hitosato w dwójkowej kontrze, a potem Sokay przymierzył od razu po podaniu zza bramki Krasanovskiego i wygrywaliśmy 2:0 po dziesięciu minutach. Cracovia odpowiedziała ładnym uderzeniem Younana z krążka lecącego w powietrzu, a katowiczanie w 16. minucie podwyższyli na 3:1, wykorzystując po raz drugi grę w przewadze dzięki czujnemu Marklundowi. W ostatnich sekundach tercji obrona GKS-u nieco się zagubiła w poczynaniach, ale skończyło się bez bramkowych konsekwencji.

Jak się okazało, GieKSa dopiero się rozkręcała w ofensywie. Tuż po starcie drugiej tercji Hitosato wykorzystał fakt, że Krasanovsky nie zamroził gumy po interwencji i w sprytny sposób dał nam czwartego gola. Chociaż małopolanie starali się o odrobienie strat i mieliśmy spore kłopoty z zastopowanie Lundgrena, kolejne gole padły naszym łupem dzięki skutecznej postawie w przewadze. Najpierw Olsson skutecznie poprawił swoją akcję z lewej flanki (co skłoniło trenera Rohacka do zmiany bramkarza w 27. minucie), a potem Marklund po raz kolejny wiedział, jak dobić gumę do opuszczonej bramki. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Kasperlika z 34. minuty, ale tylko na tyle było stać w tej tercji krakowian. Mistrzowie Polski pewnie kontrolowali wydarzenia na lodzie i utrzymywali wysokie prowadzenie.

Mogliśmy przystępować do ostatniej tercji ze sporym komfortem gry, choć rywal nie dawał za wygraną, ponieważ Latal i Raska starali się napędzać ataki swojej drużyny. Katowiczanie nie narzucali tempa gry i tak jak w całym spotkaniu czekali na okazje do wypunktowania Cracovii. W 49. minucie sam na sam z Hebdą był Grzegorz Pasiut, ale nieco zabrakło do trafienia numer siedem. Mistrzowie Polski w końcówce meczu pozwolili rozpędzonej Cracovii na zdobycie bramek autorstwa Brynkusa i Lundgrena, co wprowadziło nieco nerwowości na ostatnie półtorej minuty spotkania. Te trafienia krakowian nie zmieniły faktu, że GKS utrzymał imponującą serię wygranych w tym sezonie TAURON Hokej Ligi.

Koniec meczu, trzy punkty dla GKS-u!

Murray! Czujny przy kolejnym strzale szwedzkiego napastnika Cracovii.

Lundgren znowu sprawia nam kłopoty przed polem bramkowym.

Lundgren przekierował krążek, tylko dwie bramki przewagi GieKSy. O czas prosi trener Cracovii.

Brynkus dobija strzał Bezwińskiego.

Marklund o krok od hattricka!

Bramkarz Cracovii zorientował się, gdzie znalazł się krążek po szarży Olssona.

Bez zagrożenia dla naszej ekipy w czasie osłabienia.

Będzie kara dla Marklunda, potem Lundgren zgłaszał zastrzeżenia do sposobu, w jaki wybijaliśmy krążek ze światła bramki.

Monto osaczony przez trójkę rywali musiał oddać krążek. Chwilę potem Murray musiał się wykazać przy przekierowaniu krążka przez Mocarskiego.

Strata Delmasa na szczęście okazała się niegroźna dla GieKSy.

Hebda broni kaskiem ostry strzał Olssona.

Latal i Raszka napędzają atak Cracovii na skrzydłach, chwilę później Pasiut nie trafia sam na sam z Hebdą.

Wanacki mierzył pod poprzeczkę z dalszej odległości.

Kowalczuk powstrzymany za bramką rywali.

Michalski pomknął sam po przejęciu krążka, nie miał szans na precyzyjny strzał, ale należą się brawa za starania.

Zaczepne akcje Cracovii inicjowane przez Jeżka. Nie forsujemy tempa gry.

Wykluczenie dla Koponena.

Zaczepna akcja krakowian, broni Murray.

Nieudane zagranie na środek tafli do Sokaya w kontrze.

Czas na trzecią tercję.

Koniec tercji numer dwa.

Brawa dla Hitosato za skuteczne bronienie... bez kija, który został złamany.

Bepierszcz w dobrej sytuacji, ale tylko obicie bocznej siatki.

Smal o włos od zdobycia bramki numer 7 dla GieKSy!

Varrttinen wybija lecący krążek po strzale Kasperlika, Raska nie miał szans na dobitkę.

Nieco zagubiliśmy się w rozgrywaniu obrony rywala, czas na drugie podejście.

Kolejna kara dla Cracovii i kolejna szansa na gola 5 na 4.

Gospodarze zdobywaja drugą bramkę, Kasperlik korzysta z naszego zawahania.

Widać po małopolanach, że szóste trafienie GieKSy wybiło ich mocno z rytmu. Ale Raska przeprowadził samotny atak lewą stroną.

Skuteczna dobitka Sama Marklunda!

Sokay strzelił w Hebdę, zabrakło kolegi do dobicia krążka.

Faulowany Koponen przez Kasperlika i mamy kolejną szansę na gola w przewadze.

Hebda z trudem broni strzał Sokaya, wcześniej uratował Sawickiego po jego błędzie w obronie.

Krakowianie rzucili się do ataku, GKS czeka na wyprowadzenie kolejnych ciosów.

Zmiana bramkarza w ekipie rywala, wejdzie Hebda.

Hampus Olsson podwyższa! Ależ akcja po zakończeniu gry w czterech.

Po raz kolejny bronimy się w osłabieniu, strzał Younana nie zaskoczył Jaśka Murarza.

Znowu się musimy bronić, tym razem kara dla Delmasa. Było uderzenie w słupek Cracovii.

Gramy w równowadze.

Lundgren poradził sobie z przyjęciem krążka, musieliśmy sporo się napocić, żeby nie pozwolić mu na trafienie z bliska.

Krakowianie szukali gola w szybkim nagraniu na pole bramkowe, zabrakło im celności.

W odpowiedzi Bezwiński z lewej strony, Murray broni. Sokay na ławce kar.

Krasanovski nie mrozi krążka, GKS strzela czwartego gola! Hitosato wykorzystał zagapienie się obrony rywala.

I wracamy do gry!

W ostatnich sekundach tercji sporo szczęścia GKS-u, ale nie straciliśmy gola. Pierwsza tercja dla nas.

Krążek odbity od łyżwy naszego obrońcy po strzale Raski.

Pasiut wytrącił Kapicy krążek i zapobiegł akcji sam na sam.

Powinno być 4:1, jednak Krasanovsky spisał się na medal po strzale Marklunda kończącego trójkową akcję GKS-u.

Strzelał z ostrego kąta Vildumetz, potem guma wyleciała poza pole gry.

Marklund! Idealnie wykończył dogranie na pustą bramkę.

Wykluczenie dla krakowian za spowodowanie upadku, Younan dyskutuje z sędziami.

Spada maska z głowy bramkarza Cracovii, ale obędzie się bez kary dla zawodnika GKS-u.

Bronimy się z osłabienia. Strzały Latala i Jeżka zbyt słabe.

Krakowianie rozegrali zamek niemal identycznie jak wcześniej i to też nie dało im trafienia.

Obroniony strzał Krenżeloka, który miał wolne miejsce do strzału.

Podcinany Lundgren, będzie kara dla Murray'a, którą odsiedzi Sokay.

Mogła być trzecia bramka dla GieKSy, ale Hitosato nie wykorzystał podania... rywala sprzed bramki.

Younan zmniejsza straty Cracovii mierzonym strzałem z pierwszego krążka.

Bezwiński szukał strzał w gąszczu kijów pod naszą bramką.

Ale strzał Sokaya! Strzelamy w przewadze.

Samotna akcja Varttinena, który minął czterech rywali! Szkoda, że strzał został odbity.

Kara dla Zurka za spowodowanie upadku Olssona.

Atakował rywal, strzela GieKSa! Hitosato do Monto i prowadzimy.

Szybsza akcja rywali zakończona strzałem Kunsta, GKS w defensywie.

Kasperlik chciał zaskoczyć naszego golkipera niesygnalizowanym strzałem po wznowieniu.

Spokojnie odbity strzał Kunsta przez Johna Murray'a. Spokojnie pierwsze minuty meczu.

Pasiut strzelał z ostrego kąta i zmusił Krasanovskiego do interwencji.

Teraz swoich sił z dystansu próbował Koponen.

Cook korzysta z wolnego miejsca na lodzie, jego strzał został wybroniony.

Okres ataków krakowian, strzelał z daleka Krenżelok.

Przejmujemy krążek bardzo łatwo w tercji rywala, ale zabrakło strzału.

Zaczynamy spotkanie w Krakowie.

• Do pierwszego meczu ligowego po Superpucharze Polski przystępujemy bez Macieja Kruczka. Do pierwszej piątki GieKSy wraca Mateusz Bepierszcz.