(1:0; 0:0; 1:1)

• Kaleinikovas (42)

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Bepierszcz.

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (Płonka) - Ackered, Dyukov, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin - Valtona, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Jakobsons, Sadlocha, Krzemień, Kowalówka - Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Dudkiewicz.

W 12. kolejce THL doszło do hitowego starcia GKS-u Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim, czyli lidera z wiceliderem. Do składu gospodarzy po absencji spowodowanej kontuzją wrócił Mateusz Bepierszcz. W pierwszej tercji oglądaliśmy jedną bramkę autorstwa Bartosza Fraszki. Katowiczanie grali w osłabieniu po karze dla Olliego Iisakki, ale rywal w pewnym momencie stracił krążek w tercji neutralnej. Fraszko instynktownie wyjechał do ataku i otrzymał dobre podanie będąc sam na sam z Linusem Lundinem. Spojrzał w kierunku bramki i wycelował prosto w okienko dając katowiczanom prowadzenie.

Unia miała świetną okazję na doprowadzenie do remisu w 18. minucie, gdy Andrei Denyskin otrzymał podanie przed Michała Kielera. Jednak nasz bramkarz popisał się instynktowną reakcją zatrzymując strzał. Na drugie 20 minut wracaliśmy z wynikiem 1:0. W tej części znakomicie w bramce Unii spisywał się Linus Lundin, który kilka razy uchronił swój zespół przed utratą drugiego gola. Już na starcie tercji w akcji sam na sam ponownie wyjechał Fraszko, tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem rywala. Największym problemem GKS-u były kary, które umożliwiały rywalowi stworzenie przewagi.

Ostatecznie w drugiej tercji żadnych bramek nie oglądaliśmy. Na trzecią tercję wracaliśmy w osłabieniu po karze dla Hampusa Olssona. Michał Kieler musiał się mieć na baczności. Niestety Mark Kaleinikovas uderzył precyzyjnie i znalazł miejsce pomiędzy parkanami naszego bramkarza. Był więc remis. W 49. minucie znakomicie zachował się Mateusz Michalski, który objechał bramkę Unii i znalazł miejsce obok Lundina przywracając swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach znacznie mocniej nacisnęli podrażnieni stratą gola goście. W końcówce Kieler zatrzymał dwa groźne uderzenia ratując naszej drużynie mecz, gdy Unia grała bez bramkarza. Katowiczanie odnieśli dwunaste zwycięstwo z rzędu.

MICHAAAAAAŁ KIELEEEEEER! Fantastyczna interwencja ratuje nasze zwycięstwo.

Kieler broni groźne uderzenie Heikkinena. Unia bez bramkarza.

GieKSa jednego więcej.

Kara dla Sadłochy, siły się wyrównały.

Kara dla Koponena. Unia jednego więcej przez dwie minuty.

Kieler obronił i przez moment nie wiedział, gdzie jest krążek, a ten spadł tuż przed niego. Zaczniemy z bulika.

Unia naciska, przez moment zadomowiła się w naszej tercji.

Lundin odbił strzał Sokaya i od razu zamroził, bo blisko krążka był Olsson.

Koponen z niebieskiej, Lundin mrozi jego uderzenie.

Lundin ratuje Unię po kontrze Marklund - Olsson.

GOOOOOOL! Michalski objechał bramkę i wpakował krążek do bramki Unii.

Blisko Fraszko po próbie dobitki! Gramy 5 na 5.

Blisko był Varttinen po niesygnalizowanym uderzeniu. Krążek przeleciał jednak obok bramki.

Kara dla Ackereda, zagramy w przewadze.

Kaleinikovas doprowadza do remisu.

Wracamy na trzecią część i przez 1:44 gramy w osłabieniu.

Ukarany Hampus Olsson. 16 sekund do końca tercji.

Pasiut sprytnie podawał przed bramkę, zabrakło tylko kija naszego hokeisty.

Unia w piątkę.

Lundin łapie strzał Sokaya.

Kary dla Monto i Heikkinena.

Kara dla Sadłochy, gramy jednego więcej.

Krążek po strzale Pasiuta przetoczył się centymetry obok słupka.

Maciaś zatrzymuje kontrę, a potem dwie ważne interwencje Kielera.

Krążek po naszym strzale odbił się od bandy i wrócił przed bramkę, gdzie trafił w parkan Lundina. Zabrakło odrobiny szczęścia, by wpadł do bramki.

Michalski do Fraszki przed bramkę. Ten blokowany przez obrońców.

Powalczył Kovalchuk. Dopadł do odbitego strzału i próbował dobijać, lecz trafił w bramkarza.

Strzał Bepierszcza w parkanach Lundina.

Wytrzymaliśmy, gramy dalej w pełnych składach.

Poprzeczka Heikkinena.

Kara dla Kruczka. Unia w przewadze.

Lundin broni strzał Koponena.

Kara dla Bezuski, zagramy dwie minuty w przewadze.

Uderzenie Koponena prosto w Lundina.

Gramy w pełnym składzie.

Kieler mrozi mocne uderzenie.

Fracho znów sam na sam! Tym razem górą bramkarz Unii.

Zaczynamy w czterech po karze dla Marklunda z końcówki pierwszej tercji.

Koniec pierwszej tercji. Drugą zaczniemy w osłabieniu.

Świetnie wjechał Sokay, jego strzał odbity przez Lundina.

Odbity strzał Olssona.

Świetna interwencja Kielera po strzale Denyskina.

Wyjechaliśmy z kontrą 3 na 1, ofiarna interwencja obrońcy ratuje Unię. Gramy 5 na 5.

Po uderzeniu rywala spalony w polu bramkowym. Zaczniemy z bulika w tercji neutralnej.

Kara dla Monto, bardzo miękka. Unia znów jednego więcej.

Zamieszanie pod bramką Kielera, wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Fracho wykorzystuje okazję sam na sam!

BARTOOOOOSZ FRASZKOOO!

Uderzenie Karjalainena obok bramki.

Kara dla Iisakki, teraz Unia jednego więcej.

Sadłocha wyjechał przed Kielera, ten łapie jego strzał. W ostatnich minutach groźniej goście.

Kieler mrozi po tym, jak krążek odbił się od bandy i wpadł w siatkę bramki.

Błąd Maćka Kruczka, ale Kaleinikovas strzela obok bramki GKS-u.

Unia skutecznie się broni, gramy 5 na 5.

Kara dla Bezuski, zagramy jednego więcej.

Dobra okazja Fraszki. Był oko w oko z Lundinem, ten jednak zatrzymuje uderzenie.

Trzy z rzędu uwolnienia po stronie GKS-u Katowice.

• W ramach 12. kolejki THL, GKS Katowice na własnym lodzie podejmie Re-Plast Unię Oświęcim. Będzie to zatem starcie lidera z wiceliderem tabeli. Warty odnotowania jest fakt, że po kilkutygodniowej absencji do gry wraca Mateusz Bepierszcz. Początek spotkania o godz. 17:00.

• Nie ma już biletów na mecz GKS - Unia! Transmisja spotkania na POLSKIHOKEJ.TV. Początek o godz. 17:00.