(1:1, 2:2, 1:0)

• Michalski (38)
  • Monto (24)
  • Fraszko (19)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Jaromersky, Nilsson, Mroczkowski, Rac, Korenchuk - Pociecha, Ciura, Gościński, Turkin, Padakin - Bizacki, Ubowski, Krzyżek, Galant, Marzec

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Hitosato - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Michalski - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Bepierszcz

GKS Katowice rywalizował w Tychach z miejscowym GKS-em w meczu o Superpuchar Polski 2023, licząc na drugi triumf w tych rozgrywkach i przedłużenie zwycięskiej serii trwającej od początku sezonu. Pierwsze minuty pucharowego spotkania nie obfitowały w liczne celne strzały, jako że obie drużyny skupiały się przede wszystkim na stopowaniu akcji rywala, mocnej rywalizacji przy bandach i realizowaniu swoich założeń w obronie.

Pierwsze lepsze sytuacje notowali tyszanie, na co w odpowiedzi na bramkę Fucika nacierali Koponen i Sokay. Aktywność tyskiej ekipy przełożyła się na gola dla nich w 13. minucie meczu, kiedy to Jeziorski skuteczne przeciął zagranie Łyszczarczyka. Mistrzowie Polski rzucili się do ataku, jednak brakowało dokładności, a przeciwnik stwarzał zagrożenie w naszej tercji. Sytuacja zmieniła się po bójce pod bramką Fucika, która zaowocowała naszą grą w przewadze. Bartosz Fraszko na 50 sekund przed końcem tercji zaskoczył golkipera GKS-u Tychy mierzonym strzałem w lewy górny róg bramki, który dał nam remis po pierwszej tercji.

Jeżeli ktoś narzekał na brak wielu emocji w pierwszej części meczu, drugie 20 minut powinno go w pełni zadowolić. Najpierw tyszanie mimo gry w podwójnej przewadze po karach dla Hitosato i Pasiuta nie byli w stanie sforsować naszej obrony, a potem w 24. minucie Monto zaskoczył Fucika strzałem w krótki róg i po długiej wideoweryfikacji prowadziliśmy 2:1. Po kolejnym przetrzymanym okresie gry w podwójnym osłabieniu wydawało się, że GKS ma szansę na podwyższenie prowadzenia, ale GKS Tychy wyprowadził dwa celne ciosy. Najpierw Turkin wykorzystał rzut karny po faulu Murray'a na Komorskim, a dwie minuty póżniej precyzją po objechaniu naszej bramki wykazał się Roman Rac. Te gole napędziły tyszan i niemal do końca tercji katowiczanie musieli skupić się na obronie, ponieważ oponenci nie pozwalali im na wiele wysokim pressingiem. Jednak w 38. minucie Michalski wykorzystał błąd Nilssona, który w niegroźnej sytuacji przewrócił się na lód i pokonał bramkarza miejscowych pięknym strzałem po długim słupku!

Mieliśmy zatem wynik 3:3 i wszystko było możliwe dla obu ekip. Hokeiści obu drużyn mocno rywalizowali o krążek przy bandach, tym samym wróciliśmy do tempa gry z pierwszej tercji. Mistrzowie kraju zyskiwali kolejne szanse na trafienia po karach dla tyskich hokeistów, a przed szansami na czwartego gola stawali Hitosato i Sokay. W 50. minucie nieskuteczność mogła zemścić się po rajdzie sam na sam Marca, ale John Murray stanął na wysokości zadania. GieKSa naciskała na rywali, którzy notowali kolejne karne minuty, a czas do końca regulaminowego czasu gry uciekał. Na dwie minuty przed końcową syreną Ciura wykorzystał podanie na wolne pole i strzałem w krótki róg pokonał naszego bramkarza. Wynik nie uległ zmianie, co oznaczało, że to tyszanie sięgnęli po Superpuchar Polski.

Koniec meczu, przegrywamy starcie o Superpuchar.

Gramy bez bramkarza.

Czas na życzenie trenera Płachty.

Bartosz Ciura trafia po strzale w krótki słupek.

Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry.

Korenczuk szukał dobitki po zagraniu Raca, ale zażegnaliśmy niebezpieczeństwo.

Znowu pozwalamy Marcowi na solową akcję po naszej stracie. Bez konsekwencji.

Gramy po pięciu, nie pozwalamy Gościńskiemu na rozszalenie się w naszej tercji.

Zaskoczyć golkipera tyszan próbował Igor Smal.

Zablokowany w ostatniej chwili strzał z bekhendu Koponena.

Teraz o strzał z dalszej odległości pokusił się Noah Delmas.

Pasiut zmusza Fucika do instynktownej interwencji, a potem została nałożona kara na rywali, konkretnie Jaśkiewicza.

Marzec sam na sam po błędzie Monto, ale Murray nie dał się pokonać!

Iisakka nie przekierował celnie nagrania Koponena.

Znów najlepiej w kotle pod bramką GKS-u Tychy odnajduje się Sokay, znowu broni Fucik.

I jeszcze raz zagramy w przewadze po faulu Bizackiego.

Ben Sokay blisko bramki, uderzał sprytnie, ale jednak mamy remis.

Koponen minął się z gumą po klasycznym rozegraniu przewagi przez GKS.

Zagramy w przewadze po przewinieniu Raca.

Podbite uderzenie Olssona z bulika.

Okres walki fizycznej hokeistów obu drużyn w tercji tyszan, może podobać się aktywność Sokaya.

W odpowiedzi Rac próbujący zdobyć drugą bramkę.

Od razu po starcie Fraszko strzelał, Bepierszcz próbował dobijać.

Emocji ciąg dalszy, liczymy na udaną ostatnią tercję!

Koniec pasjonującej tercji!

Marklund i Sokay walczą jak lwy o kolejną szansę na pokonanie Fucika.

Michalski wykorzystał błąd Nilssona w obronie, mamy remis!

Rywale nie wykorzystali straty Cooka w tercji neutralnej.

Łyszczarczyk na nasze szczęście bardzo nieczysto trafił w krążek w dogodnej sytuacji.

Monto starał się urwać obrońcy podczas objeżdżania bramki.

Katowiczanie przełamali okres intensywnych ataków przeciwników, ale brakuje konkretnych odpowiedzi.

Rac objechał bramkę i strzałem pod poprzeczkę daje miejscowym prowadzenie.

Duet Galant-Marzec wypracował strzał, który minął nieznacznie prawy słupek.

Turkin wykorzystał rzut karny.

Murray wygrywa z Komorskim, ale będzie rzut karny dla tyszan.

Szybko wjeżdża Kowalczuk w tercję tyszan i decyduje się na strzał przy lodzie.

Gramy w równowadze i od razu Marklund dobrze odebrał krążek w tercji tyszan.

Daleki wyjazd Murray'a chroni nas przed utratą bramki pod zagraniu Łyszczarczyka.

Padakin celował w prawy górny róg bramki Murray'a.

Korenczuk i Rac nie są w stanie sforsować naszej obrony w osłabieniu.

I znów podwójne osłabienie... Varttinen dołącza do Japończyka.

Będzie kara dla Hitosato po starciu z Galantem.

Gościński i niesygnalizowany strzał po naszej stracie.

Tyski rywal ruszył do kontrataku, Turkin kończył szybką akcję swojej drużyny.

Trafienie Monto uznane!

MONTO! Zaskakujący strzał po szybkim wyprowadzeniu i mamy prowadzenie! Ale będziemy sprawdzać tę sytuację.

Koniec osłabienia, Hitosato od razu uderzył bez wahania po wyjechaniu z boksu kar.

Jaśkiewicz mocno i celnie, ale Jasiek Murarz utrzymuje remis!

Łyszczarczyk i Mroczkowski wypracowali sobie świetne sytuacje, na nasze szczęście nie wykorzystali ich.

Trzeci najazd tyszan na bramkę Murray'a, bronimy się dzielnie.

Hitosato i Pasiut na ławce kar. Gramy w podwójnym osłabieniu.

Zrobiło się gorąco po strzale Komorskiego, tyszanie zagrają w przewadze.

Fucik na raty broni błyskawiczny strzał Pasiuta po wznowieniu.

Wracamy do rywalizacji.

Pierwsza tercja na remis.

FRASZKO zmieścił ten krążek podczas gry w przewadze!

Ryan Cook na ławce kar, tuż obok w boksie Komorski oraz Jaromersky.

Duża awantura Sokaya z Galantem przybrała szersze rozmiary.

Szansa na kontrę po przechwycie Monto, ale zabrakło pójścia za ciosem.

Oblegamy tercję miejscowych, aktywna pierwsza piątka GieKSy.

Mogliśmy zaskoczyć obronę rywala, ale Marklund nieczysto trafił w gumę.

Znów niebezpiecznie w naszej tercji, groźnie Turkin.

Tyszanie obejmują prowadzenie po golu Jeziorskiego z asysty Łyszczarczyka.

Nie pozwalamy Jaromerskiemu na swobodną pracę na bramkarzu.

Znów niebezpiecznie po zagraniu Raca za nasza bramką.

Hitosato zdecydował się na odważny strzał po lodzie z dalszej odległości.

Ofiarnie broni Fucik, zasłaniając bramkę przed Benem Sokayem.

Riposta Koponena, w odpowiedzi dynamicznie zagrywał Turkin do Gościńskiego przed bramkę GieKSy.

Nasz bramkarz musiał się wykazać po niedokładnym podaniu w naszej tercji.

Komorski starał się przekierować strzał Kaskinena. Lepszy fragment gry tyszan.

Murray nie został zaskoczony akcją Ubowskiego.

Mocna gra obu drużyn przy bandach, póki co brakuje celnych strzałów.

Katowicka obrona zastopowała kontrę pierwszej piątki rywala.

Krążek poza lodowiskiem po akcji Cooka.

Dosyć spokojny początek meczu, aktywniejsi w ataku są tyszanie.

Start!

• Za chwilę zaczynamy mecz o Superpuchar Polski.

• GKS Katowice ma szansę na drugi w swojej historii triumf w Superpucharze Polski. W 2022 roku nasz Klub w meczu o to trofeum, rozgrywanym w "Satelicie", pokonał COMARCH Cracovię aż 7:1.