• Michalski (55)
  • Iisakka (41)
  • Hitosato (40)
  • Pasiut (11)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Nilsson, Pociecha, Gościński, Turkin, Korenchuk - Jaromersky, Ciura, Padakin, Galant, Mroczkowski - Bryk, Jansson, Krzyżek, Ubowski, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Lebek, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

W piątek trzynastego GKS Katowice na lodowisku w Tychach zmierzył się w derbowym starciu z miejscowym GKS-em. Katowiczanie wrócili na wyjazdowy szlak próbując przedłużyć swoją imponującą serię zwycięstw. Tyszanie weszli w ten mecz z impetem. W pierwszych minutach bardzo dobre okazje po naszych błędach mieli Bartłomiej Jeziorski oraz Pavel Padakin, ale w obu przypadkach dobrze reagował czujny John Murray. Kluczowy moment pierwszej tercji miał miejsce w 10. minucie, gdy na karę zjechał Radosław Galant. Katowiczanie szybko założyli zamek w tercji rywala i Noah Delmas oraz Bartosz Fraszko otworzyli Grzegorzowi Pasiutowi drogę do bramki. Gospodarze mogli odpowiedzieć w samej końcówce, gdy na ławkę kar zjechał Maciej Kruczek, lecz goście zneutralizowali zagrożenie.

Pierwszą tercję spotkania zakończyliśmy wynikiem 1:0 dla podopiecznych trenera Jacka Płachty. Druga tercja toczyła się w bardzo intensywnym tempie. W 24. minucie stuprocentową sytuację miał Filip Komorski po podaniu Alana Łyszczarczyka. Po raz kolejny świetnie w bramce zachował się Murray. W połowie tercji mieliśmy bardzo nerwowy moment, gdy Illia Korenchuk wyjechał sam na sam z Murrayem, ale ponownie nasz bramkarz nie dał się pokonać. W oppowiedzi akcja oko w oko z Tomasem Fucikiem naszego napastnika Olliego Iisakki, ale on też nie wykorzystał swojej szansy. W 35. minucie Iisakka ponownie wyjechał sam na sam. Tym razem był faulowany, a sędziowie nakazali wykonanie rzutu karnego. Nie udało się jednak pokonać Fucika. Długo utrzymywał się wynik 1:0, aż do ostatniej minuty.

Shigeki Hitosato znalazł krążek przed bramką i bez zastanowienia przymierzył trafiając prosto w okienko bramki Fucika. Na trzecia część spotkania w Tychach katowiczanie wracali więc z dwubramkowym prowadzeniem. Ten stan zmienił się już po pierwszym strzale, gdy Olli Iisakka przekierował uderzenie kolegi i było już 3:0. Jednak chwilę później gospodarze, za sprawą Filipa Komorskiego, wykorzystali grę w przewadze po karze dla Joony Monto. W 48. minucie na karę zjechał Grzegorz Pasiut, ale po minucie po drugiej stronie usiadł August Nilsson i siły się wyrównały. W 55. minucie Mateusz Michalski precyzyjnym uderzeniem wykończył kontrę gości. Dwie minuty później różnica ponownie była dwubramkowa po trafieniu Augusta Nilssona. Wynik strzałem do pustej bramki na 5:2 ustalił Bartosz Fraszko.

Koniec meczu, GieKSa wygrywa w derbach!

Bartosz Fraszko do pustej bramki.

Olsson i Sokay sam na sam z Fucikiem... nic z tego.

Fraszko w kontrze próbował odbić krążek od pleców Fucika.

Dobra interwencja Varttinena ratuje nas przed akcją sam na sam.

Nilsson zmniejsza stratę tyszan.

MICHALSKI! Fantastyczna kontra GieKSy.

Marklund dostał podanie od Olssona. Znalazł się tuż przed Fucikiem i nie miał miejsca, by precyzyjnie uderzyć. Bramkarz tyszan mrozi krążek.

Fucik mrozi uderzenie z niebieskiej Kruczka.

Murray mrozi po dynamicznej akcji rywala.

Gramy jednego więcej.

Dwie ważne interwencje Murraya, potem kontra Fraszki i ten trafia w poprzeczkę!

Kara dla Nilssona, siły się wyrównały.

Olsson w kontrze. Próbował sprytnie wpakować krążek do bramki Fucika, ale ten zamknął parkanami miejsce.

Ukarany Grzegorz Pasiut za podcinanie, tyszanie znów jednego więcej.

Krzyżek uderzał obok słupka.

Akcja z akcję, staramy się kontrolować wydarzenia na lodzie.

Tyszanie wykorzystują grę jednego więcej. Strzelcem Komorski.

Kara dla Monto, tyszanie jednego więcej.

IISAKKA!! Przekierował strzał i krążek przeleciał pomiędzy parkanami Fucika.

Zaczynamy trzecią część derbowego starcia!

Shigeki HITOSATO!

W odpowiedzi akcja miejscowych, ale znów świetnie broni swojej świątyni Murray.

Olsson oko w oko z Fucikiem, górą bramkarz gospodarzy.

Marzec dość łatwo wjechał w naszą tercję, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału.

Olli Iisakka nie wykorzystuje okazji.

Rzut karny dla GKS-u Katowice.

Zaskakujący strzał Turkina, Jasiu odbija.

Murray zatrzymuje kolejny strzał w kontrze.

Dwa groźne strzały katowiczan, dwukrotnie dobrze bramkarz gospodarzy.

Teraz Iisakka jeden na jeden! Fucik odbija jego uderzenie.

Pasiut przerywa groźne podanie. Potem Korenchuk oko w oko z Murrayem, ale znów górą nasz bramkarz.

Bardzo intensywny fragment. Gospodarze za wszelką cenę chcą przejąć krążek w naszej tercji.

Długa akcja GieKSy. Kilka razy otworzyliśmy sobie drogę do bramki, ale bardzo szybko zamykali ją defensorzy tyszan.

Próba Varttinena także obok bramki.

Koponen nad poprzeczką.

Stuprocentowa sytuacja Komorskiego po podaniu Łyszczarczyka. Murray zatrzymuje jego uderzenie.

Chwila spędzona w naszej tercji, Murray mrozi.

Tyszanie wjechali do naszej tercji w kontrze, ale spalili.

Michalski agresywnie z lewej strony. Jego strzał obok bramki Fucika.

Gramy dalej!

Koniec pierwszej części.

Fraszko bliski oszukania dwóch obrońców, zabrakło odrobiny szczęścia.

Techniczne uderzenie z niebieskiej, obok słupka.

Gramy w pełnym składzie.

Kara dla Kruczka, tyszanie w przewadze.

Gościński z lewej strony, trafia w dobrze ustawionego Murraya.

Michalski bliski przekierowania, krążek zatrzymał się na parkanach Fucika.

Długa akcja tyszan w naszej tercji, ale bez zagrożenia. Zaczniemy z bulika w tercji rywala po uwolnieniu.

Varttinen i Łyszczarczyk opuścili ławkę kar.

Znakomite rozegranie i Pasiut do pustej bramki!

Kara dla Galanta, teraz GieKSa jednego więcej.

Kara dla Łyszczarczyka i Varttinena. Gramy nadal 5 na 5.

GieKSa w tercji tyszan, ale nie udało się stworzyć poważnego zagrożenia. Staramy się uspokoić sytuację na lodzie po nerwowym początku.

Teraz Turkin obok bramki Murraya.

Kolejna niefrasobliwość GieKSy w obronie i Padakin ponownie obok bramki w dogodnej sytuacji.

Dużo pracy ma teraz John Murray.

Jeziorski obo w oko z Murrayem po błędzie w naszym ustawieniu, dopisało nam szczęście.

Tyszanie domagali się kary po ostrej walce przy bandach, ale sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.