• Kamiński (31)
  • Kiss (7)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

PZU Podhale Nowy Targ: Lindskoug (Bizub) - Kiss, Pangelov-Yuldashev, Wielkiewicz, Wronka, Neupauer - Zalamai, Kudin, Szczechura, Cichy, Themar - Tomasik, Słowakiewicz, Worwa, Lorraine, Kamiński - Horzelski, Szlembarski, Bochnak, Saroka, Michalski.

O swoje dziesiąte zwycięstwo z rzędu GKS Katowice walczył w “Satelicie” z PZU Podhalem Nowy Targ. Strzelanie w 9. minucie rozpoczęli goście, gdy za sprawą Philipa Kissa wyszli na prowadzenie. Podhale grało w przewadze i przy trafieniu Kissa ruszona była bramka. Sędziowie potrzebowali chwili, aby podjąć decyzję, czy bramka została strzelona zgodnie z przepisami, decyzja była twierdząca. GieKSa w kolejnych minutach szukała swojej szansy na doprowadzenie do remisu. W 12. minucie Grzegorz Pasiut trafił w maskę Kevina Lindskouga. Katowiczanie byli coraz bliżej. W końcu tuż przed końcem tercji Sam Marklund przekierował strzał swojego kolegi i wyrównał stan meczu.

Na drugą tercję zespoły wracały więc z wynikiem 1:1, co zapowiadało sporo emocji. W połowie tercji do gry GKS-u wkradło się odrobinę niefrasobliwości, zwłaszcza w tercji obronnej. Błąd naszych hokeistów sprawił, że Łukasz Kamiński znalazł się z krążkiem oko w oko z Johnem Murrayem. Ten nie zdążył zamknąć parkanów i Podhale wróciło na prowadzenie. Pięć minut później było już 3:1, gd kontrę nowotarżan skutecznie wykończył Alex Szzcechura. W 38. minucie sędzia nie uznał bramki dla GKS-u twierdząc, że Joona Monto przy dobitce za wysoko uniósł kij. Jednak kilkadziesiąt sekund później było już 2:3, gdy Olli Iisakka wykorzystał grę w przewadze. Katowiczanie zmniejszyli stratę i ruszyli do kolejnych ataków.

W sukurs przyszła nam kara dla Adriana Słowakiewicza. Na 0,3 sekundy przed końcem Santeri Koponen znalazł się w dogodnej pozycji przed Kevina Lindskougiem i doprowadził do remisu! Znów mieliśmy remis i na trzecią tercję wracaliśmy z wynikiem 3:3. Ten stan zmienił się po kilkudziesięciu sekundach, gdy Shigeki Hitosato wykorzystał podanie Grzegorza Pasiuta i dał gospodarzom prowadzenie. GieKSa strzeliła trzy bramki w trzy minuty! Zaczęły się jednak mnożyć kary dla GieKSy, co stwarzało kolejne szanse dla gości. W 53. minucie to my wykorzystaliśmy grę jednego więcej i na listę strzelców wpisał się Olsson. Szwedowi było jednak mało i na kilka sekund przed końcem ustalił wynik na 6:3.

Koniec spotkania, 10 wygrana z rzędu GKS-u Katowice!

Hat-trick Olssona!

Ratuje nas poprzeczka i fantastyczna praca w bramce Murraya!

Podhale bez bramkarza.

Teraz próba Michalskiego, ale czujny Lindskoug.

Na listę strzelców mógł się wpisać Sokay. Lindskoug wyczuł jego intencję.

Ostatnie minuty pod pełną kontrolą GKS-u.

Blisko Hitosato! Trafia w Lindskouga po dobrym podaniu kolegi.

OLSSOOOOON!

Ukarany jeszcze Wielkiewicz i Podhale będzie broniło w trzech.

Kara dla Kissa i zagramy 4 na 4.

Długo się tym stanem nie nacieszyliśmy. Tym razem ukarany Koponen.

Cichy obok bramki Murraya.

GKS w czwórkę.

Kara dla Wanackiego za uderzenie Wronki. Przez 7 sekund bronimy w trzech.

Kara dla Varttinena, Podhale jednego więcej.

Michalski nie przyjął krążka w sytuacji 3 na 2... szkoda.

Blokujemy bardzo groźną sytuację Themara.

Murray zatrzymuje Cichego, bardzo ważna interwencja!

GieKSa strzela trzy bramki w trzy minuty!

GOOOOL! Pasiut do Hitosato i mamy prowadzenie!

Przed nami trzecia tercja, czy równie emocjonująca, co dwie poprzednie? Gramy!

Fantastyczna końcówka w wykonaniu GieKSy. Zjeżdżamy na przerwę.

KOPONEEEEEEEN! Na 0,3 sekundy przed końcem tercji!

Kara dla Słowakiewicza, GieKSa znów jednego więcej.

GOL! Zmniejszamy stratę. Trafia Iisakka.

Kara dla Szczechury.

Bramka nie została uznana, wynik bez zmian.

Krążek w bramce Podhala, ale sędzia pokazuje wysoki kij. Czeka nas analiza wideo.

Sokay bliski przekierowania, dobrze reaguje Lindskoug.

Goście podwyższają prowadzenie. Kontra zakończona golem Szczechury.

Michalski próbował przekierować uderzenie Monto, niewiele zabrakło.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Fraszko trafia w Lindskouga.

A teraz kara dla Wronki. Gramy 4 na 4.

Kara dla Varttinena.

Najpierw ratujemy się z akcji dwa na jeden, a potem ratuje nas poprzeczka. Znów błędy z naszej strony.

Cook tuż obok słupka!

Niefrasobliwość naszej defensywy i Kamiński przywraca Podhale na prowadzenie.

Maciaś radzi sobie z kontrą dwa na jeden.

Gramy w pełnych składach.

Pasiut znów trafił w maskę bramkarza gości.

Kara dla Tomasika, zagramy w przewadze.

Gramy w sześciu, odłożona kara.

Lindskoug odbija groźny strzał Hitosato.

Zarysowała się przewaga GKS-u. Walczymy o każdy krążek w tercji Podhala.

Dwa razy blisko Sokay podczas gry w przewadze. Dobrze jednak zamknął miejsce parkanami Lindskoug.

Wracamy na drugą tercję.

Kara dla Kamińskiego. Gramy w przewadze.

GOL! Doprowadzamy do wyrównania! Strzelcom Olsson!

Fraszko próbował sprzed bramki, zablokowany przez Lindskouga.

Nieudany strzał Cooka po podaniu Smala, potem próbował Bochnak, ale Murray czujny.

Lindskoug zatrzymuje strzał Varttinena w kontrze trzech na dwóch.

Gramy w pełnych zestawieniach. Lindskoug ruszył bramkę przy najeździe Olssona.

Murray odbija pierwszy strzał Lorraine'a, a drugi mrozi.

Kara dla Koponena, Podhale znów w przewadze.

Kovalchuk miał krążek przed bramką, ale nie zdążył złożyć się do strzału.

Pasiut trafia w kask Lindskouga.

Kara dla Horzelskiego, teraz to GKS jednego więcej przez 2 minuty.

Iisakka z krążkiem przed bramką, zabrakło wykończenia akcji.

Wielkiewicz próbował zaskoczyć Murraya uderzenie z powietrza zza bramki, jakim popisał się wcześniej w tym sezonie. Byliśmy jednak czujni.

Bramka uznana, gramy w pełnych zestawieniach.

Kiss trafia. Wcześniej ruszona bramka, dlatego sytuacja będzie sprawdzana.

Iisakka strzelał w kontrze, ale krążek odbił się od parkanów bramkarza.

Kara dla Marklunda, rywal przez 2 minuty jednego więcej.

Bomba Kruczka ląduje w łapaczce Lindskouga.

Uderzenie Sroki obok bramki Murraya.

Varttinen strzelał z ostrego kąta po podaniu zza bramki. Lindskoug odbija.

• W meczu 9. kolejki GKS Katowice na własnym lodzie zmierzy się z PZU Podhalem Nowy Targ. GieKSa chce przed własną publicznością kontynuować serię zwycięstw. Podopieczni trenera Jacka Płachty są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Początek spotkania o godz. 18:30. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.