• Butsenko (12)
  • Nahunko (10)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Stadel, Kotlorz, Nahunko, Valtola, Lindgren - Krawczyk, Andreikiv, Kozłowski, Butsenko, Bernacki oraz Sikora, Naróg i Karasiński.

Po dwóch meczach wyjazdowych z rzędu, katowiczanie wrócili na własne lodowisko, by w meczu 8. kolejki TAURON Hokej Ligi zmierzyć się z Zagłębiem Sosnowiec. Hokeiście trenera Jacka Płachty przystąpili do tego spotkania z chęcią przedłużenia serii zwycięstw, która trwa od początku rozgrywek. Już po ośmiu minutach katowiczanie prowadzili 2:0 po golach Olli Iisakki oraz Santeriego Koponena. Ten drugi raz jeszcze potwierdził swoją skuteczność w przewagach. Sytuacja zatem była komfortowa, ale zmieniła się w 10. minucie, gdy Dominik Nahunko wykorzystał kontrę swojego zespołu i Zagłębie złapało kontakt. Rywalowi udało się strzelić gola pomimo gry jednego mniej.

Zaledwie dwie minuty później było już 2:2, gdy precyzyjnym uderzeniem tuż obok słupka popisał się Nikita Butsenko. Zatem mecz bardzo szybko rozpoczął się od nowa. Katowiczanie mieli szansę wrócić na prowadzenie po kolejnej grze w przewadze, ale wynik przed końcem tercji nie uległ zmianie. GieKSa na drugą część wyjechała bardzo zdeterminowana i od razu przed szansą stanęli Mateusz Michalski i Maciej Kruczek, ale obaj trafili prost w Patrika Spesnego. W 26. minucie Ryan Cook mógł pokonać bramkarza Zagłębia podczas gry w osłabieniu. Tej ostatecznie jego strzał zatrzymał. Zagłębie również miało swoje szanse, ale w bramce dobrze reagował John Murray.

W końcu w 37. minucie Joona Monto dynamicznie wjechał do tercji sosnowiczan i mając przestrzeń do strzału uderzył mocno i krążek wpadł do bramki przelatując pod parkanami Spesnego. GKS wrócił na prowadzenie i na trzecią część meczu wracał z wynikiem 3:2. W 43. minucie Roman Szturc skierował krążek do bramki Murraya ręką i sędziowie potrzebowali kilku minut, by podjąć w tej sprawie słuszną decyzję. Ostatecznie podjęli decyzję o uznaniu bramki i znów był remis. Odpowiedź przyszła pięć minut później. Santeri Koponen po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców tuż po zakończeniu przewagi. Niestety po kilkunastu sekundach było 4:4, gdy Butsenko wykorzystał akcję sam na sam.

W 51. minucie katowiczanie grali w przewadze po karze dla Rileya Stadela. Wykorzystali ten moment i na prowadzenie przywrócił nas Sam Marklund finiszując składną akcję swojego zespołu. Sosnowiczanie naciskali do samego końca, co chwilę zatrudniając Johna Murraya. Mecz zakończyła bramka Bartosza Fraszki, który po podaniu Grzegorza Pasiuta wykorzystał fakt, iż Zagłębie grało bez bramkarza. Ósme zwycięstwo GieKSy z rzędu stało się faktem.

Ósme zwycięstwo z rzędu!

Kara dla Iisakki. 9 sekund do końca meczu.

Fraszko kończy mecz strzałem do pustej bramki.

Koponen celował do pustej bramki... niestety uwolnienie i zaczniemy w naszej tercji.

Czas dla zespołu trenera Piotra Sarnika. Zagłębie wraca do gry bez bramkarza.

Murray łapie uderzenie Charvata.

Krężołek obok słupka.

Murray mrozi, zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Kara dla Krawczyka za podcinanie.

Obie ekipy dbają o emocje w tym spotkaniu.

MARKLUND! Świetnie wykończenie szybkiej akcji GieKSy.

Kara dla Stadela, znów gramy jednego więcej.

Kontra i gol Butsenki.

KOPONEN! Tuż po zakończeniu gry w przewadze.

Kontra Zagłębia, Valtola nie trafił w krążek.

Kara dla Andreikiva za dotknięcie krążka bez kasku na głowie. Gramy w przewadze.

Mocny strzał Varttinena obok bramki.

Kruczek z niebieskiej, mrozi Spesny.

Gol został uznany.

Cały czas czekamy na decyzję...

Gol Szturca, będzie wideoweryfikacja z uwagi na to, że gola nie zdobył kijem.

Groźne akcje Zagłębia. Murray mrozi po zamieszaniu pod bramką.

Dwóch graczy GKS-u nie dogadało się, kto ma przejąć krążek. Ten wylądował na kiju Krężołka. Na szczęście jego próba nieskuteczna.

Rozpoczynamy trzecią tercję.

Wygrywamy drugą tercję.

Pasiut próbował technicznym strzałem pokonać bramkarza, ten odbija jego strzał.

Cook z niebieskiej, ale prosto w Spesnego.

Dynamiczny wjazd Monto, który silnym strzałem pokonuje Spesnego!

Straciliśmy krążek we własnej tercji, ratuje nas Murray.

Maciaś dobrze objechał rywala, jego uderzenie w boczną siatkę.

Pasiut zbijał krążek, zabrakło naprawdę niewiele.

GieKSa stara się odzyskać inicjatywę.

Olsson w parkany!

Andreikiv z backhandu, ale prosto w Murraya.

Cook podawał przed bramką, dobrze zareagowała obrona Zagłębia.

Kruczek ofiarnie blokuje strzał, gramy 5 na 5.

Kontra GKS-u, niewiele zabrakło, by Cook pokonał Spesnego!

Kara dla Varttinena.

Groźnie pod bramką Murraya. Rywal uderzał z ostrego kąta i krążek odbił się od parkanów naszego bramkarza.

Marklund prosto w łapaczkę Spesnego.

Michalski i Kruczek w dogodnych sytuacjach, obaj jednak trafiają w bramkarza.

Wracamy na drugą tercję, do boju GKS!

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Murray łapie uderzenie Lindgrena.

Marklund celował między parkanami, ale Spesny w porę je zamknął.

Strzał Bernackiego nad bramką Murraya.

Iisakka czekał pod bramką po strzale kolegi, Spesny mrozi krążek.

Kara dla Krężołka, naprawdę sporo się w tej tercji dzieje na lodzie.

Butsenko doprowadza do remisu.

Fantastyczna instynktowna reakcja Spesnego ratuje Zagłębie przed utratą trzeciego gola.

Kontra Zagłębia i gol Nahunki.

Kara dla Kozłowskiego, GieKSa ponownie w przewadze.

Murray broni strzał Nahunki.

Koponen w przewadze? Oczywiście, że tak!

Kara dla Bernackiego, gramy jednego więcej przez 2 minuty.

Akcja za akcję, w pierwszych minutach sporo się dzieje na lodzie.

ODPOWIEDŹ GKS-U! IISAKKA!

Ale teraz już nie miał i po strzale Krężołka instynktownie ratuje nas parkanem.

Butsenko z backhandu, ale Murray miał sytuację pod kontrolą i mrozi krążek.

Blokujemy strzał Butsenki.

Hitsato szukał Monto przed bramką, ale krążek ląduje w rękach Spesnego.

• GieKSa już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz!

• Przed nami spotkanie 8. kolejki TAURON Hokej Ligi. GKS Katowice na własnym lodzie zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o godz. 17:00. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.