• Sokay (32)
  • Maciaś (31)

KH Energa Toruń: Ekholm Rosen (Studziński) - Johansson, Kurnicki, Djumic, Syty, Bashirov - Behm, Zieliński, Pauliny, Fjodorovs, Tiainen - Jaworski, Gimiński, Jaakola, Larionovs, Kogut - Bajwenko, Schafer, Kalinowski, Maćkowski, Napiorówski.

GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Kaczyński.

Po sześciu zwycięstwach z rzędu, GKS Katowice w 7. kolejce TAURON Hokej Ligi zmierzył się z KH Energą Toruń, czyli było to starcie lidera z wiceliderem tabeli. W bramce wyjątkowo stanął Michał Kieler, zastępując Johna Murraya. W pierwszej tercji więcej argumentów mieli podopieczni Jacka Płachty, ale to nie przełożyło się na wynik. W 10. minucie Mirko Djumić wykorzystał podanie zza bramki jednego z kolegów i strzelił pierwszego gola w tym meczu. Serb wyprowadził torunian na prowadzenie i od tego momentu katowiczanie poczuli się w obowiązku, by jak najszybciej straty odrobić. To się jednak w pierwszej tercji nie udało, pomimo szans m.in. Sama Marklunda, Grzegorza Pasiuta i Shigekiego Hitosato.

Zatem na kolejne 20 minut wracaliśmy ze stratą jednego gola. W 22. minucie bardzo blisko trafienia wyrównującego był Shigeki Hitosato. Znalazł się z krążkiem tuż przed Markusem Ekholmem Rosenem, ale jego uderzenie zatrzymało się na parkanach bramkarza. Skuteczniejszy w 30. minucie był Kacper Maciaś. GKS wyjechał z kontrą zakończoną uderzeniem naszego obrońcy i tym razem Rosen ze strzałem sobie nie poradził. Była to pierwsza bramka w tym sezonie Maciasia. Zaledwie minutę później GKS wyszedł na prowadzenie. Tym razem świetnie przed bramką z krążkiem znalazł się Ben Sokay. Z bliskiej odległości trafił nad bramkarzem i sytuacja dla katowiczan wyglądał już znacznie lepiej.

Przed końcem tercji wynik nie uległ zmianie, choć torunianie wyraźnie podrażnieni utratą prowadzenia, oddali kilka groźnych strzałów w kierunku bramki strzeżonej przez Michała Kielera. Na trzecią część spotkania wracaliśmy z wynikiem 2:1. Bardzo aktywna w tym meczu była postawa czwartej piątki GKS-u. Młodzi gracze bardzo ambitnie walczyli o miejsce w tercji rywala. W 44. minucie GieKSę uratował słupek po strzale Danila Larionovsa. Chwilę później ten sam gracz wyjechał sam na sam, ale Kieler wygrał starcie oko w oko. W 50. minucie Aleksi Varttinen przymierzył z niebieskiej. Krążek odbił się od rywala stojącego przed bramką i nie było pewności, czy gol powinien być uznany. Ostatecznie został i trafienie przypisano Hitosato. Wynik na 5 sekund przed końcem zmienił Riku Tiainen, gdy miejscowi grali bez bramkarza. Ostatecznie GKS obronił przewagę i zabrał z Torunia komplet punktów.

Koniec spotkania. GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Na 5 sekund przed końcem Tianen redukuje stratę miejscowych.

Fraszko z ostrego kąta w słupek.

GKS bardzo umiejętnie się broni. Pusta bramka gospodarzy.

Gospodarze w ostatnich minutach znacznie agresywniej, częściej goszczą w naszej tercji.

Bardzo dobrze w tercję rywala wjechał Varttinen. Jego strzał zatrzymany.

Kontra GKS-u, niewiele zabrakło, by Marklund znalazł drogę do bramki.

Syty bardzo bliski dobitki. Miał przed sobą pustą bramkę, ale nie opanował krążka.

Hitosato szukał drugiego gola, ale świetnie parkanem interweniował Ekholm Rosen.

GKS znów blisko trafienia! Rosen zatrzymuje groźne uderzenie.

GOL! Podwyższamy prowadzenie. Strzelcem ostatecznie Hitosato.

Varttinen z niebieskiej i krążek w siatce, ale sędziowie bedą tę bramkę analizować.

Zamieszanie pod bramką Ekholma Rosen'a. Sędzia przerywa.

Kieler znów lepszy od Larionovsa w akcji sam na sam.

Bez poważnego zagrożenia bramce torunian. Gramy 5 na 5.

Kara dla Sytego, który nie protestuje.

Larionovs w słupek!

Bardzo aktywna w tym meczu postawa czwartej piątki GKS-u. Młodzi gracze bardzo ambitnie walczą w tercji rywala.

Świetne rozegranie szybkiej akcji przez GKS. Strzał Wanackiego jednak nad poprzeczką.

Syty pod poprzeczkę, dobrze zareagował Kieler.

Rozpoczynamy trzecią tercję.

Koniec drugiej części spotkania.

Teraz Marklund świetnie wyłożył krążek Sokayowi, ale znów dobra reakcja bramkarza torunian.

Rosen zatrzymuje akcję dwa na jeden i strzał Sokaya.

Larionovs obija parkan Kielera w dynamicznej akcji.

Fraszko z Pasiutem! Temu pierwszemu tuż przed strzałem uciekł niestety krążek.

Maciaś objechał bramkę i szukał swojego drugiego gola.

Trójkowa akcja GieKSy i obejmujemy prowadzenie! Ben Sokay!

Kieler łapie uderzenie z niebieskiej Jaworskiego.

Rywale chcą natychmiast odpowiedzieć. Chwile grozy w okolicach naszej świątyni, ale wychodzimy z tego obronną ręką.

Ekholm Rosen przepuścił jego uderzenie pod pachą i mamy wyrównanie.

GOL! MACIAŚ!

Groźny backhand Tianena po podaniu zza bramki.

Gramy już 5 na 5.

Kieler zatrzymuje Fjodorovsa w akcji sam na sam!

Dwie groźne próby Koponena.

Zatrzymane uderzenie Fraszki z okolic lewego bulika.

Kara dla Fjodorovsa, zagramy dwie minuty w przewadze.

Smal celował w kierunku dalszego słupka po odbiorze krążka. Niewiele brakowało.

GKS w natarciu. Sokay skorzystał z podania Wanackiego i szukał miejsca pomiędzy parkanami Rosena, ale ten w porę zamknął przestrzeń.

Bardzo blisko Hitosato! Świetnie interweniuje toruński golkiper zatrzymując Japończyka tuż przed bramką.

Pasiut w szybkiej akcji próbował zagrywać do Iisakki, ale jego podanie przerywa obrońca.

Uderzenie Jaakoli tuż nad bramką GKS-u.

Zaczynamy drugą tercję.

Hitosato z krążkiem przed bramką. Próbował z backhandu, ale Rosen blokuje jego strzał. W ostatnich minutach wyraźna przewaga katowiczan.

Marklund w poprzeczkę!

Pasiut wjechał z krążkiem w tercję rywala, jego strzał zatrzymał się na parkanie bramkarza.

Igor Smal osamotniony za bramką, ale nie znalazł kolegi, który byłby na pozycji pozwalającej oddać strzał.

Delmas tuż obok słupka.

Kara dla Tianena za przewracanie Pasiuta.

Koponen z niebieskiej, ale pewnie łapie Rosen.

Djumić otwiera wynik spotkania wykorzystując podanie zza bramki.

W odpowiedzi uderzenie Fjodorovsowa, ale Kieler na posterunku.

Strzał Kovalchuka w kontrze, lecz próba przeleciała nad poprzeczką.

Iisakka oko w oko z Rosenem! Skutecznie przeszkadzali mu obrońcy.

Kontra GKS-u. Fraszko z Pasiutem wymienili się podaniami, ale zabrakło precyzyjnego strzału.

Strzał Hitosato nad poprzeczką. W kolejnej akcji faul Varttinena, który zjedzie na dwie minuty.

Warto wspomnieć, że w bramce GieKSy dziś Michał Kieler.

W Toruniu oglądamy starcie lidera z wiceliderem.