Marma Ciarko STS Sanok

• Fus (47)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Michalski - Varttinen, Koponen, IIsakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Lebek.

Marma Ciarko STS Sanok: Świderski (Tamminen K.) - MacEanarch, Lindberg, Viitanen, Tamminen S., Kivinen - Monteleone, Alho, Bukowski, Ceder, Luusuaniemi - Florczak, Musioł, Sienkiewicz, Rybnikar, Filipek oraz Najsarek, Niemczyk, Dobosz, Fus.

W ramach szóstej kolejki ligowej graliśmy w "Satelicie" z Marmą Ciarko STS-em Sanok, a celem było utrzymanie zwycięskiej serii. Z powodu urazu doznanego w Jastrzębiu-Zdroju z kadry meczowej wypadł Mateusz Bepierszcz, którego zastąpił Mateusz Michalski, zdobywca dwóch bramek w ostatnim ligowym starciu Mistrzów Polski.

W pierwszej tercji to GKS był częściej przy głosie i miał więcej klarownych szans na bramki, jak choćby ta Mateusza Michalskiego podczas naszej gry w osłabieniu czy dwa uderzenia Wanackiego z rzędu w 14. minucie. Brakowało jednak dokładności w tercji rywala, który miał spore problemy ze sforsowaniem naszych szeregów obronnych. Gdy to już mu się udawało, na posterunku stał czujny John Murray, który w 9. minucie instynktownie wybronił uderzenie Tamminena z pierwszego krążka. Kiedy wydawało się, że pierwsza tercja zakończy się bez bramek, Olli Iisakka dołożył kij do krążka dogranego przez Aleksiego Varttinena i sprawił, że na 47 sekund przed końcową syreną zasłużenie prowadziliśmy w meczu.

Start drugiej tercji mógł być bardzo efektowny, bo strzały Michalskiego i Fraszki nieznacznie mijały słupek bramki Kristiana Tamminena. Jednak mimo sporej przewagi GKS-u w statystyce w oddanych strzałów i niewielu prób ofensywnych ze strony gości wynik wciąż się nie zmieniał. W 31. minucie Hampuss Olsson przejął krążek po stracie ze strony obrony Marmy Ciarko STS-u i pewnie wykończył akcję strzałem pod poprzeczkę przeciwnika. Największe zagrożenie ze strony przyjezdnych miało miejsce na dwie minuty przed końcem tercji, kiedy Sami Tamminien przejął bezpański krążek i pomknął sam na bramkę GieKSy, ale jego intencje wyczuł John Murray. Tym samym utrzymaliśmy cenne dwubramkowe prowadzenie.

Mistrzom Polski pozostało potwierdzić swoją sportową jakość w ostatniej tercji. Goście starali się przejmować inicjatywę i stwarzać zagrożenie poprzez zamieszanie przy polu bramkowym GieKSy. W 47. minucie pozwoliliśmy sobie na stratę w tercji neutealnej, po której Szymon Fus pomknął na bramkę i zdobył kontaktowego gola dla ekipy z Sanoka, co wprowadziło niepotrzebną nerwowość w meczu do tej pory pewnie kontrolowanym. Na pięć minut przed końcem graliśmy w podwójnym osłabieniu po karach dla Olssona i Pasiuta. Przetrwaliśmy ten trudny czas i zaraz po karach zdobyliśmy trzeciego gola dzięki strzałowi Sama Marklunda z bliska. GieKSa znów zwycięska!

Wygrywamy mecz!

Monteleone znów na ławce kar.

Gramy w komplecie i od razu gol dla GieKSy! Marklund uderza celnie z bliska.

Na lód wraca Olsson.

Czas dla rywali.

Lindberg nie zaskoczył naszego bramkarza.

I jeszcze kara dla Pasiuta... Ostro potraktował Luusaniemiego.

Zagramy w osłabieniu, na ławce kar Olsson.

Odpowiedź GieKSy na niedawny strzał Tamminena, zamykamy rywala w tercji.

Michalski przed bramką, zabrakło zdecydowania.

Luusaniemi polował na oszukanie Murray'a i strzał nad kijem na krótki słupek.

Pasiut kontruje, ale uderza zdecydowanie obok lewego słupka.

Niepotrzebna strata w obronie i rywale zdobywają kontaktową bramkę.

Przetrwaliśmy bez większych nerwów grę w osłabieniu.

Kara za uderzenie dla Fraszki.

Lindberg ucierpiał w starciu i zjeżdża do boksu.

Kocioł pod bramką Murray'a, starli się Kivinen z Maciasiem.

Aku Alho strzelał spod niebieskiej, ale zagrożenie zażegnane.

Start trzeciej tercji.

Koniec tercji numer dwa.

Murray broni akcję sam na sam z Samim Tamminienem!

Iisakka walczył o celne przekierowanie strzału na krótki słupek, potem dobijał Olsson.

Kąśliwa akcja Bartosza Fraszki, z trudem podbita przez bramkarza przeciwników.

Kontra sanoczan w odpowiedzi na strzał Hitosato, próbował Viitanen.

Krótka przerwa na poprawienie mocowania bramki sanoczan.

Koniec przewagi, Sokay blisko przekierowania strzału Pasiuta.

Błyskawiczny strzał Koponena obroniony przez golkipera kaskiem.

Będzie kara dla Monteleone za uderzenie Michalskiego.

OLSSON! Przechwycił i przymierzył pod poprzeczkę!

Pasiut przymierzył po długim słupku, ale jego uderzenie zostało wychwycone.

Koronkowa akcja pierwszej piątki, strzał Kruczka wylatuje poza pole gry po rykoszecie.

Co ważne, jak na razie sanoczanie nie są w stanie poważnie nam zagrozić w kontrach.

Fraszko wypracował po krótkim rajdzie świetne podanie przed bramkę, zabrakło adresata.

Kolejna akcja Michalskiego, krążek kończy w łapaczce Tamminena.

Próbował swoich sił Kivinen, ale nasz golkiper spokojnie odbił gumę w bok.

Mocny start, Michalski i Fraszko uderzali minimalnie niecelnie.

I wracamy do gry po 15 minutach przerwy.

TAK JEST! Obejmujemy prowadzenie w ostatniej minucie tercji.

IIsakka miał trochę wolnego miejsca na lewej stronie, ale nie poszedł za ciosem.

Z kolan strzelał Fraszko, i tym razem lepszy Tamminen.

Dwa strzały Wanackiego z rzędu, zatrzymały się na parkanach bramkarza.

Okres bez dogodnych sytuacji strzeleckich obu stron.

Brakuje dokładności w tercji rywala. Próbował swoich szans przed bramką Bartosz Fraszko.

Monto z bliskiej odległości po podaniu zza bramki, broni Tamminen.

Kapitalna obrona Murray'a przy strzale Tamminena! Trzeba się było wykazać refleksem.

Florczak tym strzałem nie miał prawa zaskoczyć naszego bramkarza.

I już gramy w komplecie.

Murray broni dwa uderzenia rywali ze slotu między bulikami.

Michalski sam na sam! Ale zgubił krążek w ostatnim momencie,

Kara dla Sokaya.

Hitosato strzelał w krótki słupek, nie zrodziła się z tego akcja bramkowa.

Przed obiecującą szansą na trafienie stał Mychałjo Kowalczuk.

Trzy strzały GieKSy w przewadze, ale nie zdobywamy bramki.

Szybka kara dla MacEarnecha.

Zaczynamy spotkanie.

• W kadrze meczowej brakuje Mateusza Bepierszcza po urazie, jakiego doznał podczas poprzedniego meczu w Jastrzębiu-Zdroju. W pierwszej piątce zastąpi go Mateusz Michalski.