• Varttinen (22)
  • Michalski (65)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Viinikainen, Kolusz, Izacky, Śpirko, Rajamaki - Górny, Martiśka, Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk - Bagin, Kameneu, Bernhards, Arrak, Zając.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

We wtorkowy wieczór GKS Katowice wrócił na lodowisko do Jastrzębia, by w ramach 5. kolejki zmierzyć się z miejscowym JKH. Podopieczni trenera Jacka Płachty chcieli kontynuować zwycięską passę i umacniać się na jak najwyższym miejscu w tabeli. Rozpoczęło się niefortunnie, bo od kary dla Macieja Kruczka już w 1. minucie meczu. Z tego się GieKSa podniosła, ale w 14. minucie Filip Starzyński wykorzystał kolejną grę w przewadze swojego zespołu i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. GieKSa miała kilka szans na pokonanie Macieja Miarki, lecz ten dobrze reagował na kolejne uderzenia naszych zawodników.

Na drugie 20 minut katowiczanie wracali więc ze stratą jednego gola. GieKSie bardzo szybko udało się zmienić stan rzeczy. Szybka akcja zakończona mocnym strzałem Aleksiego Varttinena doprowadziła do wyrównania. W tym fragmencie częściej do głosu dochodzili katowiczanie, ale gdy tylko JKH udało się wjechać do naszej tercji, sprawnie budowali zamek i w 27. minucie serią strzałów poważnie naszej bramce zagrozili. Na to katowiczanie zareagowali bramką Mateusza Michalskiego, który znalazł miejsce obok parkanów Macieja Miarki i dał gościom prowadzenie. Ten wynik utrzymywał się przez 10 minut.

Tuż przed końcem tercji Filip Starzyński otrzymał krążek w okolicach lewego bulika, otoczony przez defensorów postanowił oddać strzał i ten szczęśliwie odbił się od Macieja Urbanowicza wpadając do bramki Johna Murraya. To oznaczało, że na trzecią tercję wracaliśmy z wynikiem 2:2. W 48. minucie, tuż po zakończeniu kary Arkadiusza Kostki, Sam Marklund otrzymał krążek przed bramką i skutecznie skierował go do siatki, przywracając katowiczan na prowadzenie. W 52. minucie na ławkę kar zjechał Varttinen, ale katowiczanie przetrwali okres w osłabieniu. Ta sama sztuka nie udała się, gdy na ławkę kar zjechał Olli Iisakka. Po strzale Ratislava Śpirki było 3:3 na 2:44 przed końcem tercji.

Wynik nie uległ zmiany do końca tej części meczu, co oznaczało dogrywkę. W niej bardzo bliski szczęścia był Joona Monto, ale jego próba sprzed bramki Miarki przeleciała tuż nad poprzeczką. Jeszcze lepszą okazję mieli Ben Sokay i Hampus Olsson, gdy wyjechali do kontry mając przed sobą tylko Miarkę. Nie zdołali tego wykorzystać. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, co oznaczało serie najazdów. Po bramkach Bartosza Fraszki i Mateusza Michalskiego katowiczanie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

• KONIEC! Murray broni ostatni strzał i GieKSa wygrywa mecz!

• MICHALSKI! 2:1 dla GKS-u Katowice.

• Rajamaki z backhandu obok bramki.

• Fraszko celnie! Po trzech seriach 1:1.

• Murray sprytniejszy od Śpirki.

• Miarka zatrzymuje Pasiuta, 1:0 dla gospodarzy.

• Arrak strzela dla JKH.

• Sokay tym razem nie dał rady zmylić bramkarza. Po pierwszej serii 0:0.

• Murray zatrzymuje Bagina.

• Trwa czyszczenie lodu, po którym rozpoczniemy ostatnią część tego starcia.

Zatem seria najazdów...

Kontra Sokaya z Olssonem... mieli przed sobą tylko Miarkę. Ten jednak górą.

Monto nad poprzeczką!

Gramy!

Koniec trzeciej tercji, przed nami dogrywka.

Murray zatrzymuje uderzenie Rajamakiego.

Śpirko strzela i znów mamy remis.

Znów problemy. Iisakka na ławce kar za celowe zagranie krążka poza lodowisko.

Wyraźnie podrażnieni gospodarze przyspieszyli grę i częściej goszczą w naszej tercji.

Gospodarze próbują zbudować zamek.

Kara dla Varttinena.

Kąśliwe uderzenie Pasiuta... tuż nad poprzeczką.

Fraszko odważnie z lewej strony, nie znalazł jednak miejsca obok dobrze ustawionego Miarki.

Kontra GieKSy dwa na jeden... zabrakło dobrego wykończenia.

GOL! MARKLUND! Tuż po zakończeniu kary.

Uderzenie Pasiuta prosto w Miarkę.

Kara dla Kostka, teraz to my spróbujemy w przewadze.

Uderzenie Arraka nad bramką GieKSy.

Gramy w komplecie.

Kara dla Hitosato.

Wracamy i walczymy!

JKH doprowadza do remisu, krążek tuż przed bramką odbił się od Urbanowicza, ale strzelcem Starzyński.

Hitosato z niebieskiej, ale prosto w rękawice Miarki.

Pasiut złamał kij przy próbie uderzenia po podaniu Fraszki.

Gramy już 5 na 5.

Kara dla Viinikainena, gramy jednego więcej.

Kontra GieKSy, rywal w ostatnim momencie przeszkodził Marklundowi.

Miarka kaskiem zatrzymał uderzenie Fraszki.

Maciaś i Starzyński na ławce kar.

Groźnie najeżdżał Starzyński. Murray zatrzymuje jego uderzenie. Nasz bramkarz wyraźnie zdenerwowany na rywala za sposób, w jaki się zachowuje w okolicach jego świątyni.

Jeden z rywali wpadł w Murraya, ostatecznie bez konsekwencji.

ALE TO MY STRZELAMY! Mateusz Michalski daje nam prowadzenie.

Napór gospodarzy, bardzo dużo pracy w ostatniej minucie miał John Murray.

Podbite uderzenie Sokaya.

Kara dla JKH, sześciu graczy na lodzie.

Blokujemy strzał Starzyńskiego.

Michalski obok bramki w szybkiej akcji gości.

VARTTINEN! Fantastyczne uderzenie i doprowadzamy do remisu.

Zaczynamy drugą tercję, do boju GKS!

Dobra pozycja Marklunda, strzela w dobrze ustawionego Miarkę.

Kara dla Nalewajki, teraz to goście w przewadze.

Strzał Fraszki zatrzymał się na Bepierszczu. Bolesne uderzenie. Nasz zawodnik od razu zjechał na zmianę.

GieKSa w pełnym zestawieniu.

Kara dla Iisakki, znów gramy jednego mniej.

Błąd po stronie obrony GieKSy, blisko drugiego gola dla JKH, krążek zatrzymał się na obramowaniu bramki.

Filip Starzyński otwiera wynik meczu.

Sześciu na lodzie po stronie GieKSy, przed nami dwie minuty w osłabieniu.

Miarka zatrzymuje sprytną próbę Iisakki.

Kara dla Izacky'ego, zagramy jednego więcej.

Podbity strzał Śpirki... mogło być groźnie, bo rywal wypracował dobrą pozycję.

Zagranie krążka przed naszą bramkę, ale tam nie było żadnego z naszych rywali.

Zablokowane uderzenie Hitosato po najeździe z lewej strony.

Zamrożony strzał Varttinena.

Zamieszanie pod bramką Murraya. Ruszyliśmy w odpowiedzi z kontrą, ale Bepierszcz nie znalazł adresata swojego podania.

Murray zatrzymuje strzał z okolic prawego bulika.