COMARCH Cracovia

• Raska (42)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) - Jezek, Zurek, Latal, Raska, Vildumetz - Younan, Krenzelok, Lundgren, Berling, Sawicki - Motloch, Kunst, Kasperlik, Bezwiński, Brynkus - Jaracz, Bieniek, Strebenz, Wróbel, Mocarski.

W ramach meczu 4. kolejki TAURON Hokej Ligi podejmowaliśmy COMARCH Cracovię, zespół, z którym w ostatnim mistrzowskiem sezonie toczyliśmy godne pamięci batalie w półfinale rozgrywek. Zespół Jacka Płachty podchodził do tego starcia uskrzydlony zwycięstwami z GKS-em Tychy i Re-Plast Unią Oświęcim.

Pierwsza połowa tercji rozpoczynającej mecz należała do katowiczan, którzy mieli swoje szanse bramkowe po akcjach Grzegorza Pasiuta i Joony Monto. GKS grał przez cztery minuty w osłabieniu, ale doskonale potrafił uporać się z przewagą rywala, czego efektem były kontry inicjowane przez Bartosza Fraszkę. W dalszej części tercji więcej strzałów zanotowali goście z Krakowa, jednak John Murray zachował sto procent skuteczności w obronie mimo staraż Kasperlika, Brynkusa i Wróbla. Pod koniec tercji przed wyborną okazją z przestrzeni między bulikami stanął Monto, do tego Bepierszcz mógł zaskoczyć Krasanovskiego strzałem z nadgarstka, ale ostatecznie po pierwszych 20 minutach nie oglądaliśmy bramek.

Po powrocie na lód przez długi czas oglądaliśmy intensywny, fizyczny hokej z obu stron, w którym zdecydowanie więcej było dynamicznych interwencji w obronie niż akcji ofensywnych. Po karze dla Hitosato wzmogła się ofensywa Cracovii, a pod naszą bramką nieraz panował duży tłok. Najlepsze sytuacje dla GieKSy wyklarował Hampus Olsson strzałami na krótki słupek, ponadto w ostatniej minucie tercji Joona Monto otrzymał świetne podanie od Grzegorza Pasiuta i miał przed sobą wyłącznie Krasanovskiego, ale lepszy okazał się bramkarz Cracovii. Małopolski zespół mimo widocznej przewagi w strzałach i braku minut karnych nie zrealizował swoich zamierzeń w ataku, dlatego i po drugiej tercji nie oglądaliśmy ani jednej bramki.

Trzecia część gry zaczęła się od mocnego uderzenia - co prawda już w 42. minucie straciliśmy prowadzenie po golu Raski, ale chwilę później Igor Smal odnalazł się dobrze przed polem bramkowym i wyrównał wynik. Gol dla GieKSy ożywił nasze starania w ataku i tym razem to Cracovia była zamknięta w swojej tercji. W razie czego na posterunku był Murray, który był w stanie zastopować strzał Latala z niecałego metra do bramki. W tej tercji to gracze z Krakowa notowali więcej minut karnych, co rodziło szanse na nasze decydujące gole. W 51. minucie Aleksi Varttinen przyłożył pewnie spod linii niebieskiej, a zasłonięty bramkarz Cracovii nie zdążył zareagować i prowadziliśmy! Chwilę potem Grzegorz Pasiut wykorzystał kapitalne zagranie Fraszki zza bramki rywala i było już 3:1 dla GieKSy. Ostatnie minuty spotkania toczyły się pod dyktando Mistrzów Polski, korzystających ze zmęczenia przeciwników. Czwartą bramkę dla naszej drużyny, potwierdzającą naszą jakość w tym meczu, zdobył Ben Sokay.

Zwycięstwo jest nasze!

Bramka numer cztery! Sokay zrobił swoje pod bramką krakowian.

Ostatni zryw Cracovii, ale zmęczenie daje o sobie znać.

Varttinen rzucił się w obronie Murray'a.

Gramy przez dwie minuty bez Olssona.

Dwa nerwowe starcia pod bramką Cracovii. Golkiper rywali ruszył na Olssona.

Murray nie dał się zaskoczyć Jeżkowi.

PASIUT! Finalizuje kapitalne zagranie zza bramki!

O próbę strzału z daleka pokusił się Noah Delmas.

VARTTINEN! Ależ przyłożenie z daleka!

Kolejny okres gry w przewadze dla GieKSy.

Kasperlik sam na sam po tym, jak gwizdek sędziego milczał po przewróceniu na lód naszego napastnika.

Przed niemal idealną szansą na bramkę stanął Fraszko, niepilnowany przez obronę rywala.

GKS w natarciu i będzie kara dla rywali.

Ależ obrona Murray'a po strzale Latala z bliskiej odległości.

Ożywiła się GieKSa w ofensywie, Varttinen pokusił się o strzał na krótki słupek.

Sytuacja, którą Sam Marklund powinien wykorzystać z zamkniętymi oczami...

Zagramy w przewadze przez 2 minuty.

Szybko wywalczony remis! Igor Smal odnalazł się przed polem bramkowym.

Goście wychodzą na prowadzenie. Trafił Adam Raska.

Idealne przecinające podanie Iisakki nie znalazło adresata, a szkoda.

Gramy już w pełnym składzie.

Czas na ostatnie 20 minut meczu.

Druga tercja także bez goli. Zaczniemy kolejną od 47 sekund gry w osłabieniu.

Znowu gramy w osłabieniu, tym razem Monto w boksie kar.

Świetne podanie Monto do Pasiuta! Niestety prosto w golkipera.

Dużo szczęścia, Jezek nie trafił czysto w gumę w dobrej sytuacji pod bramką.

Instynktowna interwencja naszego bramkarza ratuje nas z opresji.

Ryan Cook na ławce kar.

W ostatniej chwili wyhamowany przed strzałem został Kasperlik.

Szukamy okazji z uderzeń spod linii niebieskiej, próbował Varttinen.

Powtórka poprzedniej sytuacji, tym razem obity lewy słupek bramki Krasanovskiego. Będzie przerwa na poprawę mocowania bramki w lodzie.

Chytra próba Olssona na krótki słupek i mamy poruszoną bramkę Cracovii.

Odpowiedź na obroniony z trudem strzał Vildumetza, zagranie Pasiuta przed bramkę i... decyzja o spalonym.

Spore zamieszanie pod naszą bramką.

Rywale bezzębni w ataku podczas gry w przewadze. O wypuszczenie się sam na sam w bramkarzem walczył Iisakka.

Będzie kara dla Hitosato.

Okres bardzo intensywnej, fizycznej gry zakończony strzałem Pasiuta z prawej strony,

Poza akcjami Latala i Fraszki nie oglądaliśmy jak do tej pory odważniejszych natarć na bramki.

Bepierszcz z nadgarstka! Było o włos.

Monto miał dogodną sytuację do strzału pomiędzy bulikami.

Pewny chwyt krążka przez naszego golkipera po strzale Wróbla.

I znów gramy po pięciu.

Osamotniony Iisakka robił wszystko, żeby urwać się obronie krakowian.

Kara dla Jakuba Wanackiego.

Kasperlik nie przedarł się przez parkany Murray'a.

Przytomna interwencja Kruczka przed naszą bramką po kontrze rywala.

Kunst celował pod poprzeczkę, Jasiek Murarz na posterunku.

Teraz więcej inicjatywy w ataku wykazują krakowianie.

Murray czyjny przy niesygnalizowanym strzale Latala.

Błąd Varttinena w obronie, ale wychodzimy z tego obronną ręką.

Monto miał doskonałą sytację po gapiostwie obrony Cracovii. Coraz bliżej bramki dla GieKSy.

Była szansa na bramkę w osłabieniu po przechwycie Fraszki! Zabrakło centymetrów.

Marklund ukarany za zahaczanie.

Było groźnie, ale Murray broni akcję sam na sam na napastnikiem Cracovii.

Uderzał z dość ostrego kata Grzegorz Pasiut, bramkarz rywali broni.

Na lodzie dominuje GieKSa, ale brakuje celnych strzałów.

Zaczynamy mecz!

• W drugim domowym meczu tego sezonu TAURON Hokej Ligi hokeiści Mistrza Polski podejmą COMARCH Cracovię. Start spotkania o godzinie 17:00. Tych, którzy nie mogą być z nami w "Satelicie", zapraszamy do oglądania meczu na platformie PolskiHokej.TV.