• Bepierszcz (25)
  • Olsson (9)

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin (R. Kowalówka) - Ackered, Dyukov, Sadłocha, Dziubiński, Olsson-Trkulja - Valtola, Jakobson, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Noworyta, Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka - Dudkiewicz, Prokopiak, Prusak, Wanat, Sołtys.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Początek sezonu jest wyjątkowo wymagający dla GieKSy. W pierwszym ligowym starciu katowiczanie zmierzyli się w derbach z GKS-em Tychy (3:2). W drugiej kolejce czekał ich wyjazd do Oświęcimia. Re-Plast Unia, solidnie wzmocniona latem, rozpoczęła rozgrywki od dwóch zwycięstw. Jasne było więc, że drużynę Jacka Płachty ponownie czeka trudna przeprawa.

Początek spotkania układał się po naszej myśli. GKS grał bardzo dobrze w defensywie i nie pozwalał rywalom na wiele. Po jednym z szybkich wypadów prowadzenie dał nam Hampus Olsson. Niedługo później fatalną stratę zanotował jednak Ryan Cook. W efekcie Unia wywalczyła rzut karny, którego na bramkę wyrównującą zamienił Daniel Olsson-Trulja.

Druga tercja okazała się popisowa w naszym wykonaniu. Między 25. a 31. minutą trafienia zaliczyli Mateusz Bepierszcz, Olli Iisakka i Maciej Kruczek. Gdyby nasz zespół był jeszcze skuteczniejszy to w Oświęcimiu spokojnie mogły paść kolejne gole, bo okazji nie brakowało. Zirytowany trener Unii musiał poprosić o czas, by jego podopieczni wrócili na właściwe tory. Tuż przed końcem drugiej tercji trafił Henryk Karjalainen i Unia mogła mieć jeszcze cień szansy na punkty. W ostatniej części GieKSa nie rzucała się już jednak do szaleńczych ataków. To był raczej popis rozważnej gry w defensywie i umiejętnego pilnowania wyniku. W efekcie wynik ustalony w drugiej tercji długo nie ulegał zmianie. Dopiero tuż przed końcem do pustej bramki trafił Bartosz Fraszko i zapewnił nam wygraną.

Kolejny mecz GieKSy już w niedzielę 17 września. O godz. 17:00 zapraszamy do „Satelity” na starcie z Cracovią. Bilety w sprzedaży!

• W niedzielę widzimy się w "Satelicie"!