(1:0; 1:1; 0:1, k: 1:0)

• Mroczkowski (60)
  • Komorski (21)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Padakin, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha, Jansson, Turkin, Korenchuk - Jaromersky, Bryk, Bukowski, Galant, Marzec - Ciura, Gościński, Mroczkowski, Ubowski, Łyszczarczyk.

Z powodu pauzy w pierwszej kolejce, GKS Katowice rozpoczął sezon 2023/24 TAURON Hokej Ligi od kolejki numer dwa, w ramach której podejmował w “Satelicie” GKS Tychy. Zatem już na początku sezonu doszło do derbowego starcia przy wyprzedanej hali. W 6. minucie doskonałą szansę miał Jakub Wanacki, który wyjechał oko w oko z Tomasem Fucikiem, ale bramkarz gości zdołał go zatrzymać. Problemy GieKSy rozpoczęły się w 10. minucie, gdy przez pół minuty graliśmy w podwójnym osłabieniu. Na drodze tyszan dwukrotnie stanął słupek. W odpowiedzi katowiczanie wyjechali z kontrą i Sam Marklund doskonale obsłużył Hampusa Olssona, który otworzył wynik spotkania.

Przed końcem pierwszej tercji jeszcze dwa razy graliśmy jednego więcej, ale żadnej z tych okazji nie udało się wykorzystać. Ostatecznie na drugie 20 minut wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W 20. minucie goście z Tychów grali jednego więcej i udało im się tę sytuację wykorzystać, gdy Filip Komorski czekający na krążek pod bramką wepchnął go obok Johna Murraya. W kolejnych minutach napierali jednak katowiczanie i to oni byli znacznie bliżej zmiany wyniku. W 39. minucie po niedozwolonym kontakcie z Grzegorzem Pasiutem karą mniejszą ukarany został Jan Jaromersky. Gospodarze wykorzystali okazję i za sprawą trafienia Santeriego Koponena wrócili na prowadzenie.

Jeszcze przed końcem drugiej tercji ukarany został Christian Mroczkowski, co oznaczało, że na trzecią odsłonę meczu wracaliśmy grając w przewadze przy stanie 2:1 dla GKS-u Katowice. W 50. minucie doskonałą interwencją przy kontrze tyszan popisał się Noah Delmas, który ofiarnie zatrzymał krążek zmierzający do rywala. Goście podnieśli tempo i wraz z upływem czasu zaczęli coraz bardziej ryzykować. Tyszanie próbowali do samego końca i gdy na zegarze zostało 17 sekund, Christian Mroczkowski wykorzystał zamieszanie pod bramką i doprowadził do remisu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych jako jedyny trafił Ben Sokay dając GKS-owi wygraną.

• Łyszczarczyk obok bramki, GKS KATOWICE WYGRYWA MECZ!

• Monto również... 1:0 dla GieKSy.

• Korenchuk nieskutecznie.

• Pasiut nie trafia przeciwko Fucikowi, ciągle 1:0.

• Murray lepszy od Mroczkowskiego.

• Iisace uciekł krążek, nadal 1:0 dla GieKSy.

Sędziowie sprawdzą sytuację.

Mroczkowski wepchnął krążek. Mamy remis.

Goście grają bez bramkarza.

Czas dla trenera gości. 49 sekund do końca trzeciej tercji.

Murray łapie uderzenie Łyszczarczyka.

Ukarani gracze obu drużyn, ale zgodnie z nowymi przepisami nadal gramy 5 na 5.

Podbity krążek po strzale Turkina.

Obie ekipy popisują się dobrą dyspozycją w obronie.

Murray zatrzymuje parkanem uderzenie z niebieskiej.

Fantastyczna interwencja Delmasa w kontrze 2 na 1 tyszan.

Groźnie przed naszą bramką, Murray mrozi.

Tyszanie przez 1:20 w przewadze.

Sześciu na lodzie po stronie GieKSy.

Kara dla Łyszczarczyka. Zagramy jednego więcej.

Tyszanie podnieśli tempo i częściej goszczą w naszej tercji.

Tyszanie już w komplecie.

Zaczynamy trzecią tercję i gramy jednego więcej.

Kolejna kara dla tyszan. Tym razem odpocznie Mroczkowski.

KOPONEN! Wracamy na prowadzenie!

Kara dla Jaromersky'ego za przewinienie na Pasiucie.

Tyszanom udało się założyć zamek, ale oddalamy zagrożenie.

Kontra tyszan. Mroczkowski mierzył w okienko, ale się pomylił.

GieKSa w natarciu.

Fucik mrozi uderzenie Varttinena.

Gramy 5 na 5, kilka razy zagotowało się przed bramką tyszan.

Próba Fraszki, ale Fucik mrozi.

Kara dla Galanta za uderzenie naszego hokeisty kijem w twarz.

Kontra tyszan i Murray łapie uderzenie Gościńskiego.

Fucik łapie próbę Cooka.

Strzał Hitosato w łapaczkę Fucika.

Zablokowany strzał Fraszki.

Goście doprowadzają do remisu. Strzelcem Komorski.

Świetne pierwsze 10 sekund rywala. Miał akcję sam na sam. Krążek zatrzymał się na parkanach Murraya. Ukarany jednak Pasiut.

Koniec pierwszej tercji. Po syrenie jeszcze mała przepychanka.

Kruczek potężnie w parkany Fucika. Gramy w pełnych zestawieniach.

Iisaka wyjechał sam na sam i był faulowany. Ponownie gramy jednego więcej.

Ponownie ratuje nas obramowanie bramki po szybkim ataku rywali.

Dużo szans GieKSy! Gramy już 5 na 5.

Kara dla Jaromersky'ego, gramy jednego więcej.

Szansa na podwyższenie. Najpierw Bepierszcz, potem Fraszko, ale żadnemu nie udało się skierować krążka w światło bramki.

GOOOOOOOL! OLSSON W OSŁABIENIU!

Ratują nas dwa słupki. Kary mniejsze dla Cooka i Komorskiego.

Dobrze się broniliśmy, ale Koponen przekroczył przepisy i przez 34 sekundy bronimy w trzech.

Kara dla Kuby Wanackiego.

Teraz uderzenie Padakina, ale chwyta je nasz bramkarz.

Jeziorski przed Murrayem, uciekł mu krążek.

Doskonała szansa Wanackiego! Fucik stanął jednak na wysokości zadania w starciu oko w oko.

Fraszko prosto do łapaczki Fucika.

Kaskinen obok słupka.

W odpowiedzi bomba Jaśkiewicza, ale Murray zatrzymuje parkanem.

Zatrzymany strzał Marklunda po podaniu od Sokaya.

• Przed nami mecz 2. kolejki THL. GKS Katowice w "Satelicie" zmierzy się z GKS-em Tychy. Dla podopiecznych trenera Jacka Płachty to pierwsze starcie w sezonie 2023/24. Wszystkie bilety zostały na ten mecz wyprzedane. Transmisja na polskihokej.tv.