• Pulkkinen (23)
  • Olsson (19)

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Saur, Gula, Wronka, Rac, Kapica - Jezek, Kinnunen, Łyszczarczyk. Nemec, Sawicki - Luoto, Graborenko, Kasperlik, Racuk, Tomi - Bezwiński, Husak, Brynkus, Michalski, Walker.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

Do piątego, wyjazdowego meczu 1/2 finału Polskiej Hokej Ligi z COMARCH Cracovią przystępowaliśmy z wynikiem 2-2 w serii, co dawało nam nadzieję na przełamanie rywala w półfinale i napawało optymizmem przed starciem na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego, zwłaszcza po ostatniej wygranej z krakowianami (3:1) w „Satelicie”.

GKS nastawił się na destrukcję i kontrowanie, ale to było trudne ze względu na duża determinację oponentów szukających pierwszego trafienia w meczu. Podobnie jak w meczu numer 4, w pierwszej tercji zdecydowanie częściej strzelała Cracovia, która próbowała pokonać Johna Murray'a z niemal każdej pozycji. Reprezentant Polski w naszej bramce spisywał się podczas tych wszystkich groźnych prób na medal, w czym pomagała mu także czujna obrona naszego zespołu. Kiedy wydawało się, że ta część meczu wyraźnie przebiega pod dyktando Cracovii i zakończy się wynikiem bezbramkowym, w 19. minucie do boksu kar za zahaczanie zjechał Łyszczarczyk, a kilka sekund później Hampus Olsson dobił uderzenie z dystansu i zdobył pierwszą bramkę dla GieKSy! Kibice gospodarzy byli w szoku, kiedy obie ekipy zjeżdżały z lodu po syrenie obwieszczającej koniec tercji.

Nie nacieszyliśmy się prowadzeniem długo, bo już w 21. minucie Roman Rac po podaniu Wronki huknął w okienko naszej bramki tak mocno, że krążek z niej wyleciał. Na tę akcję świetnie odpowiedział Teemu Pulkkinen dwie minuty później. Fin w kontrataku pomknął na bramkę, objechał obrońcę i korzystając z tłoku pod bramką, strzelił obok zaskoczonego Stojanovicia na 2:1 dla GieKSy! Od tego momentu to pod bramką Cracovii było bardzo gorąco, bo Mistrzowie Polski przypuszczali kolejne ataki na zagubionych przeciwników. Ich efektem był gol numer trzy, którego autorem był Grzegorz Pasiut dobijający skutecznie strzał Mateusza Bepierszcza! Podrażnieni gracze Cracovii zripostowali nas trafieniem niepilnowanego Mico Luoto, tym samym w ciągu 8 minut obejrzeliśmy aż 4 gole. Na tym zatrzymał się licznik trafień po 40 minutach, ale to nie oznaczało braku emocji. Niemal stuprocentową okazję na gola miał Łyszczarczyk, ze strony GieKSy duże zagrożenie stwarzał Lehtonen.

Miejscowi mieli okazję na wyrównanie w 38. minucie po karze dla Pulkkinena, ale znów zachowaliśmy zimną krew w trudnym położeniu. Ostatnie 20 minut meczu zaczęło się od świetnej akcji Lehtonena po minięciu dwóch obrońców i odpowiedzi Łyszczarczyka po błędzie naszej obrony, absolutnie nie można było narzekać na nudę. Natarcia walczących o trzecią bramkę krakowian nasiliły się po karze dla Roberta Mrugały z 45. minuty, z której z odrobiną szczęścia wyszliśmy bez szwanku. Cztery minuty później byliśmy w jeszcze gorszej sytuacji po karach dla Lehtonena i Kruczka, co oznaczało grę w podwójnym osłabieniu. Wykorzystał to po długim rozgrywaniu krążka przez Cracovię Erik Nemec w 51. minucie spotkania, doprowadzając do remisu 3:3. Trzy minuty później Roman Rac zdobył drugiego gola w tym meczu, korzystając z tłoku pod naszą bramką i tym razem to GKS musiał gonić wynik.

To się udało w 55. minucie, gdy sędziowie po analizie wideo przyznali nam rzut karny za obronę rywala w polu bramkowym, a Grzegorz Pasiut strzelił tak, że krążek wpadł do bramki razem ze Stojanoviciem! Nerwowe ostatnie minuty regulaminowego czasu gry nie przyniosły bramki, a zatem czekała nas kolejna w tej rywalizacji dogrywka 3 na 3 graczy. GKS po jej czterech minutach grał w osłabieniu, ale dzielnie bronił się mimo celnych prób Guli i Łyszczarczyka, a Murray bronił jak natchniony. Mieliśmy okazję na przejęcie inicjatywy po karze dla Patryka Wronki, ale nie skorzystaliśmy z niej. Ta wyczerpująca część meczu zakończyła się w 78. minucie po rajdzie Bartosza Fraszki i trafieniu na wagę zwycięstwa!

FRASZKO!!!! Ale rajd, ale gol!

Dobre podanie do Wanackiego, ale strzał prosto w golkipera.

Murray broni strzał Sawickiego w długi róg!

Indywidualna akcja Wronki, niecelny strzał.

Sześć minut do końca, wyraźnie zwolniły poczynania obu ekip.

Koniec przewagi GieKSy.

Strzał z pierwszego krążka Lehtonena, obok bramki.

Czas dla GKS-u Katowice.

Obrona strzału Guli! W boksie kar zobaczymy Wronkę.

Wyhamowała ofensywa gospodarzy.

Zatrzymany Fraszko w akcji z prawej strony.

Krążek zmierzał do naszej bramki po strzale Saura i obronie Murray'a, ale jednak ją ominął!

Ofensywa gospodarzy trwa, ale mylą się oni często pod nasz bramką.

Koniec kary dla GKS-u.

Gula z daleka, obok prawego słupka.

43 sekundy do końca osłabienia, Murray łapie krążek.

Długie rozgrywanie krążka i Łyszczarczyk nad bramką.

Będzie przewaga dla Cracovii, zahaczanie po naszej stronie.

Murray broni strzał Guli z najbliższej odległości.

Świetny rajd Olssona, ale zatrzymany został jego strzał!

Kasperlik nie trafia po otwierającym podaniu Wronki.

Obroniony strzał Fraszki.

Czas na dogrywkę, 20 minut, 3 na 3.

Czeka nas kolejna dogrywka w tej rywalizacji!

Minuta do końca, źle rozgrywamy przewagę.

Varttinen z daleka obok bramki.

Upadł Grzegorz Pasiut po starciu z rywalem, będzie kara dla Patryka Wronki.

Znów spalony po zagraniu zawodnika Cracovii.

Rajd Kapicy przerywa decyzja o spalonym.

Najpierw szaleńcza akcja Wronki, potem odpowiedź Magee. Ależ emocje w Krakowie!

GOL! Krążek wpada do bramki razem z bramkarzem!

Będzie rzut karny dla GKS-u Katowice za obronę w polu bramkowym!

Lehtonen z kolejną odważną próbą, ale bramka poruszona. Sprawdzamy tę sytuację na wideo.

Drugi gol Raca po zamieszaniu pod naszą bramką.

Michalski chciał wbić gumę po objechaniu bramki od tyłu, zapobiegamy temu.

Murray wygrywa pojedynek z Racukiem!

Gramy w komplecie.

Nemec trafia i mamy remis.

Po raz pierwszy wybijamy krążek z tercji.

Co gorsza, będzie kara dla Kruczka za opóźnianie gry.

Kara po przewróceniu Wronki na lód. Na ławce kar jest Lehtonen.

Pudło Luoto, w kontrze Wanacki pokusił się o strzał z trudnej pozycji.

Odważnie uderzał Olsson w prawy górny róg, ale niecelnie.

Wracamy do gry po pięciu.

Niefrasobliwość naszej obrony mogła się zemścić, ale wybijamy krążek z okolic naszej bramki.

Kruczek zdążył w ostatniej chwili z interwencją w obronie.

Mrugała ukarany za faul pod bandą.

Simek zapoczątkował akcję, którą finalizujemy strzałem nad bramką.

Znów dominują gospodarze meczu. Musieliśmy zatrzymywać Saura po szybkiej wymianie krążka hokeistów Cracovii.

Michalski obija parkany naszego golkipera.

Błąd naszej obrony musi naprawiać Murray obroną strzału Łyszczarczyka.

Lehtonen trafia w bramkarza, ale wcześniej świetnie wyminął dwóch obrońców.

Czas na decydującą część meczu!

Murray'a nie zaskoczyło uderzenie Jeżka spod linii niebieskiej. 29 sekund do końca tercji, 13 sekund osłabienia.

Oblężenie naszej bramki, szczęśliwie wychodzimy z tej sytuacji.

Będzie kara dla GieKSy po przewinieniu Pulkkinena.

Lehtonen zaskoczył bramkarza Cracovii strzałem z nadgarstka po minięciu obrońcy.

Obustronna kara, Varttinen i Kasperlik w boksie kar na 2 minuty.

Murray nie pozwolił Nemcowi na trafienie z lewego bulika.

Krążek krąży od jednej bramki do drugiej, Lehtonen nie doczekał się podania.

Złamany kij Jeżka, jest mocna walka na lodzie.

Podanie przez całe lodowisko do Sawickiego, ale zatrzymał go Varttinen.

Odpowiedź Macieja Kruczka, czujna defensywa Cracovii.

To mogła być pomyłka fatalna w skutkach. Łyszczarczyk miał stuprocentową okazję po przejęciu zagubionego krążka, ale mija się z bramką.

Stopujemy zapędy Grabarenki po podaniu Kapicy.

Podanie na prawo do Grabarenki, broni Murray.

Niepilnowany Luoto odpowiada strzałem spomiędzy bulików. Szalony okres meczu.

Grzegorz Pasiut dobija uderzenie Bepierszcza!

Hitosato uderza w boczną siatkę.

Lehtonen, Wanacki, Pulkkinen... Seria strzałów na bramkę krakowian, jest gorąco w tercji gospodarzy.

Dynamiczna próba Simka i to mogła być czysta okazja na trzeciego gola!

Odpowiada Wronka, ale nie trafia dobrze w krążek.

Pulkkinen! Świetny rajd napastnika GieKSy i strzał obok zaskoczonego Stojanovicia!

Dwie próby strzeleckie Racuka. Gospodarze rozpędzenia po strzelonej bramce znów wściekle próbują pokonać naszego bramkarza.

Wyrównanie Romana Raca.

Kombinacyjna akcja Cracovii z finiszem Wronki, ale Murray przesuwa się w lewo.

Tercja numer 2 właśnie się rozpoczęła.

Koniec tercji!

OLSSON! Pięć sekund przewagi i gol GieKSy!

Pierwsza kara w tym meczu, Łyszczarczyk odsiedzi 2 minuty.

Pulkkinen chciał dobijać próbę Olssona z prawej strony. Odpowiedź rywala, strzelał Wronka.

Grabarenko strzelał nad spojeniem naszej bramki.

Pasiut genialnie zatrzymał kijem podanie Nemca na wolne pole do Łyszczarczyka.

Gula po zagraniu zza bramki trafia w słupek, potem mrozi gumę Murray.

Odpowiadamy urwaniem się Lehtonena i strzałem w ostrego kąta, do boksu zjechał kontuzjowany Brynkus.

Uwolnienie po zagraniu Varttinena w naszej tercji.

Murray odbija strzał Kinnunena, nie wychodzimy z kontrą.

Duże zamieszanie po strzale Brynkusa, Kinnunen miał odsłoniętą lewą część bramki.

Druga z rzędu dobra interwencja Varttinena w tercji neutralnej.

Przejmujemy krążek i Olsson pokusił się o strzał w okolice lewego słupa bramki rywala.

Kasperlik szybko rozpoczął akcję, którą finalizować chciał Brynkus.

Pomyłka Romana Raca w akcji blisko naszej bramki.

Lehtonen uderzał spod bandy, Stojanović nie mógł zlekceważyć tej próby.

Przewagę w strzałach mają gospodarze.

Groźnie było także po strzale Saura.

W odpowiedzi Murray zbija krążek po strzale Grabarenki, to była klarowna okazja Cracovii.

Dobra próba Brandona Magee i Olssona po urwaniu się obrońcy przez Kanadyjczyka.

Zatrzymani Kasperlik i Racuk, GKS pomknął z odpowiedzią Lehtonena.

Spokojnie odbity do boku strzał Wronki z dalszej odległości.

Pierwsza wymiana "uprzejmości" po upadku Tomiego na lód koło naszego pola bramkowego.

Aktywny w tercji krakowian jest Juraj Simek.

Zaczynamy!

• Witamy przed startem 5. meczu półfinałowego GKS-u Katowice i COMARCH Cracovii. Przed wyjazdowym meczem w Krakowie stan rywalizacji wynosi 2-2.