• Łyszczarczyk (32)
  • Wronka (25)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk - Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.

Trzeci mecz półfinału hokejowych mistrzostw Polski przyniósł dwie bardzo dobre wiadomości. Pierwszą z nich było to, że kibice GieKSy wypełnili „Satelitę” do ostatniego miejsca na oba mecze 1/2 finału. Drugą – powrót do meczowego składu Bartosza Fraszki i Aleksiego Varttinena po dłuższej przerwie spowodowaną chorobą. Niestety w dalszym ciągu brakowało Marcina Kolusza za sprawą urazu mięśniowego.

Jak można się było spodziewać, oba zespoły postawiły na dynamiczną i ofensywną grę, licząc na szybkie znalezienie luki w obronie przeciwnika. Po pierwszych 20 minutach nie padła ani jedna bramka, ale to nie oznaczało, że na lodzie „Satelity” nic się nie wydarzyło. Obrona Cracovii mogła drżeć przez chwilę o wynik po akcjach Simka, Pasiuta i Smala, zmuszających Roka Stojanovicia do akrobacji w polu bramkowym, zaś po stronie rywala szybkością reakcji imponowali Wronka, Kasperlik i Rac. Żadna z drużyn nie wykorzystała okresu gry w przewadze po przewinieniach Simka i Jeżka.

Kolejna część gry zapowiadała się pasjonująco, tym bardziej, że zaczęła się ona od niemal idealnego strzału Olssona i późniejszej odpowiedzi Łyszczarczyka. W 25. minucie oglądaliśmy gole dla gospodarzy i gości: najpierw Wronka dobił strzał do pustej bramki po ofiarnej interwencji Murray'a, a kilkanaście sekund później Pulkkinen trafnie przekierował strzał Maciasia. Taki stan rzeczy trwał do 32. minuty i trafienia Alana Łyszczarczyka, który dostał krążek zza naszej bramki i w sprytny sposób trafił od słupka do bramki GKS-u. Okazja do remisu nadarzyła się za sprawą czterominutowej kary dla Saura za uderzenia kijem i została wykorzystana na 40 sekund przed syreną kończącą tercję. Mateusz Bepierszcz zaskoczył bramkarza rywali i mieliśmy remis 2:2!

Była szansa na wyjście na prowadzenie, ale GKS nie wykorzystał okresu półtorej minuty gry w przewadze na starcie trzeciej części gry. W niej na początku dominowała ofensywnie drużyna z Krakowa, która jednocześnie notowała kary za nerwowe zagrania, a to napędzało katowiczan. GKS mądrze bronił się w osłabieniach i nastawił się na kontrę, jednocześnie nie zostawiając rywalowi wolnej przestrzeni na odważniejsze próby w ataku. W 57. minucie Pasiut był o krok od bramki po przekierowaniu świetnego podania Fraszki, ale krążek minął jednak słupek.

Ostatecznie doszło do drugiej w tej półfinałowej rywalizacji dwudziestominutowej dogrywki 3 na 3. W niej szybko przejęliśmy inicjatywę, w czym pomogła nam kara na Racuku w 63. minucie. Kluczowe jednak okazało się nasze osłabienie za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Gol Jiriego Guli zakończył spotkanie po 6 minutach dogrywki.

Gol Cracovii kończy mecz.

Nie trafia Gula po długim rozegraniu akcji.

Kara także dla GieKSy, nadmierna liczba graczy na lodzie.

Pasiut nad poprzeczką.

Kara dla Cracovii po strzale Rompkowskiego.

Bepierszcz zatrzymany przy bandach.

Simek stracił równowagę przy najeździe na bramkę.

Czas na dogrywkę.

Czeka nas 20-minutowa dogrywka!

Świetna obrona Murray'a w ważnym momencie! Wygrał pojedynek z Racukiem.

Centrostrzał Brandona Magee miał szansę na powodzenie.

Pasiut mógł technicznie skierować krążek do bramki po zagraniu Fraszki!

Wronka groźnie podawał do zostawionego Polaka, potem z daleka próbował Łyszczarczyk.

Dobrze wybronione osłabienie przez GieKSę!

Varrtinen ukarany dwoma minutami.

Zgubił krążek Kapica, to podanie przed bramkę Cracovii mogło ją dużo kosztować.

Zatrzymany Lehtonen, osamotniony w kontrataku.

Naciska Cracovia, broni się GieKSa. Pokaz intensywnego hokeja.

Krakowianie czekają na nasze błędy w tercji.

Na koniec kary dla rywala strzał Olssona, który jednak został zablokowany.

Zaostrza się gra, Racuk na ławce kar.

Szpagat Murray'a i udaje się zastopować Nemca.

Pozostawiliśmy na lewym buliku Luoto, ale ten strzela nad poprzeczką.

Nie przebił się Damian Kapica.

Akcja sam na sam Smala po błędzie obrony małopolan, krążek jednak podbity po strzale.

Gramy już po pięciu.

Czas na decydujące minuty. Przez 92 sekundy zagramy w przewadze.

Koniec pełnej emocji tercji!

Kolejna kara mniejsza dla krakowian, konkretnie Luoto.

Jest wyrównanie! Przewaga wykorzystana dzięki Bepierszczowi.

Varttinen zablokował uderzenie Raca.

Cztery minuty kary dla zawodnika rywali. Saur za uderzanie kijem.

Murray'owi nie spodobało się wejście ciałem Łyszczarczyka przy próbie zasłaniania.

Nie wstrzelił się po raz kolejny Roman Rac.

Ukarany został John Murray za spowodowanie upadku, odsiaduje kolega z zespołu.

Zaskakujący strzał wyjeżdżającego zza bramki Łyszczarczyka i Cracovia prowadzi.

Dwa kąśliwe strzały Aleksa Jeżka obronione,

Niezawodny Murray łapie prosto w rękawicę strzał Polaka.

Można było skutecznie dobijać zaskakujące uderzenie Hitosato!

Okres nieco spokojniejszej gry przerwany przez zamieszanie po powaleniu Murray'a na lód.

Błyskawicznie wyrównujemy! Pulkkinen wykorzystuje strzał Maciasia do przekierowania krążka do siatki!

Wronka dobija strzał do opuszczonej bramki po ofiarniej obronie Murray'a.

Nieco przypadkowe zagranie zrodziło akcję Bepierszcza i Pasiuta, broni golkiper Pasów.

Olsson obok lewego słupka!

Podbity strzał Sawickiego nacierającego na nasza bramkę,

Druga tercja przed nami.

Na koniec tercji obrona strzału Raca.

Idealne podanie przed bramkę do Smala! I znów pudło.

Było tak blisko po strzale Varttinena i odbiciu krążka od parkana Stojanovicia.

Jeżek sam udał się na ławkę kar po zahaczeniu Pasiuta.

Wronka skorzystał ze swojej szybkości, ale nie trafia po szalony najeździe przez pół lodowiska.

Pulkkinen mógł zgarnąć krążek przed bramką, zabrakło ułamka sekundy.

Wybroniliśmy się!

Szybko wymieniający krążek goście szukają luki w naszej obronie.

Kara dla gospodarzy. Juraj Simek na ławce kar.

Czujna reakcja Murray'a po strzale Polaka.

Łyszczarczyk w kontrze szukał trafienia z prawej strony spod band.

Skiksował Monto tuż po pokazie indywidualnych możliwości Juraja Simka w dryblingu.

Dobry strzał Pasiuta po obrocie, potem Fraszko chciał zaskoczyć bekhendem.

Było groźnie po akcji Kasperlika, który z bliska obił słupek.

Trójkowa akcja GieKSy, pudłuje Lehtonen.

Dobra reakcja Rompkowskiego w obronie przy powrocie do tercji.

Dawid Musioł nie zaskoczył Stojanovicia strzałem zza bulika.

Tomi polował na krążek pod naszą bramką, zamieszanie wyjaśnione.

Kinnunen nad naszą bramką.

Kruczek obił bandy za bramką Cracovii.

Zaczynamy mecz!

• Do składu meczowego GieKSy wracają Bartosz Fraszko i Aleksi Varttinen, zabraknie w nim kontuzjowanego Marcina Kolusza.

• Witamy przed trzecim meczem półfinału PHL GKS Katowice - COMARCH Cracovia. Przypominamy, że wszystkie bilety na oba mecze półfinału w Katowicach zostały wyprzedane!